Waldemaras i Zeta-Recticulanie

Żeby nie pozostawić Plejadanom i Aldebaranianom monopolu na eksploracje ziemi, należy przedstawić też mniejsze epizody tego heroicznego okresu, który doprowadził nas do uznania naszych kosmicznych nadlordów i opanowania wraz z nimi dużych połaci naszej galatyki.

W wyniku wczesnych eksperymentów w bazie NSDAP w Mikołajkach i niedoskonałości przyrządów Zeta-Recticulan misja eksporacyjna zboczyła niecu z kursu i wylądowała w Grynkiszkach, gdzie spotkała Augustinasa Waldemarasa wraz z Kazysem Griniusem przygotowujących pucz.

Wedle światłych wskazówek Zeta-Reptilian Waldemaras i Grinius poprowadzili zbuntowane oddziały na Kowno i obalili opresyjnu rząd Antonasa Smetany. Pod przywództwem Waldemarasa wprowadzili efektywny system redystrybucji i industrializacji. Przed 42 rokiem litewscy naukowcy zbudowali atomową łódź podwodną.

Tymczasem Zeta-Reptilianie błyskawicznie odkryli potencjał tkwiący w Litwinach i służbie bezpieczeństwa państwowego. W podziemiach kowieńskiego Muzeum Wojny im. Witolda Wielkiego urządzili bazę obserwacji świata. W pierwszym transporcie na Zeta-Reptilię wysłali prezydenckiego fryzjera, pod którego awangardowym przewodnictwem wygrali pierwszy konkurs Miss Uniwersum 1 sierpnia 1944. Prezydent Grinius był drugi tylko dlatego, że wylał swojego drinka podczas opiewania uroków litewskiej gryki we wszelkich formach.

Po przywództwem Nadadmirała Waldemarasa litwska żółta łódź podwodna udaje się w '1942, gdzie z zaskoczenia, za pomocą jednego plutonu chłopów spod Trakiszek rozbija w proch i pył dytaturę Batisty instalując postępowy reżim Antanasa Mockusa. Pewien komunizucjący prawnik imieniem Fidel Castro został błyskawicznie ewakuowany z Hawanym, Zeta-Recticulanie wygrywają 11 konkursów miss Uniwerse od roku 1947 do 1958.

W związku z infiltracją mafii chicagowskiej przez litewską emigrację Ameryka zostaje najlepszym sojuszniem Litwy, a więc i Zeta Recticulan. Kuba osiąga najwyższy na świecie poziom krajowego zadowolenia netto, a kubańskie cygara są palone w całym świecie.

Serce zmarłego w 1950 Kazysa Griniusa zostaje wysłane na Zeta-Recticulanię. Jego pomniki wkrótce zdobią każdy rynek na Litwie.

Biznes litewski, reprezentowany przez magnata cukrowego, rabarbarowego, motocyklowego, wódczanego i tartacznego Zydrunasa Galvanauskasa korporacje litewskie w 1948 roku rozpoczeły wykupywanie polskich firm. W 1951 neon Lietuvas Rytas zawisł na hotelu Prudential, po wykupieniu jego i Ilustrowanego Kuriera Wieczornego. W 1955 roku wybory wygrywa Polska Partia Noworobotnicza, i jej przewodniczący ogłasza z trybuny sejmowej słynne słowa "Wilno zawsze litewskie".

Na Mistrzostwach Europy1 1958 Polski Przecinak wygrywa w finale 3:2 w karnych z Czechosłowacją. Niemcy odpadają w grupie z Grecją, Liechtensteinem i Rumunią z ostatneigo miejsca. Polskie Centrum Kultury postępowej jest najpopularniejszym miejscem w Lipsku, zwanym także Małą Bydgoszczą ze względu na silną reperezentację polskich Niemców i Żydów.


BTW. Wszystkie postacie użyte w tekście są historyczne. Prawie.
Dotacje
0,00 lt
Nikt jeszcze nie zasponsorował tego artykułu.
Serduszka
0,00 lt
Ten artykuł lubią: Ivo Karakachanow, Mikołaj Torped, Piotr II Grzegorz, György Róni Karakachanow Jr, ppłk Alojzy Pupka-Bumbum, Defloriusz Dyman Wander, Michał Hodża Kiełbasa-Krakowski.
Komentarze
Ivo Karakachanow
Polecam. Karakachanow Średni.
Odpowiedz Permalink
György Róni Karakachanow Jr
Jak wyżej. Karakachanow Junior.
Permalink
Michał Hodża Kiełbasa-Krakowski
Nie trzyma się kupy. Raz Zeta-Reptilanie, raz Zeta-Reticulanie. Grubymi nićmi szyta intryga!
Permalink
Leszek Karakachanow Sr
Za blisko Slowacji dusza moja - chodzi wciaz o Reticulan, Reptilianie to freudowska pomylka :(
Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.