Biuletyn informacyjny 1/05
Seria wydawnicza: Komunikaty Rządowe

WKM Piotrze II Grzegorzu
Szanowni obywatele i mieszkańcy Sarmacji


Prezentuję pierwszy biuletyn informacyjny mówiący o tym co jest aktualnie planowane przez poszczególne ministerstwa jak i również nad czym pracują. Przewiduje się, że biuletyn będzie wydawany co dwa tygodnie. Każdy mieszkaniec czy obywatel będzie mógł dowiedzieć się nad czym obecnie RM pracuje.

Ministerstwo Spraw Obywatelskich podjęło się wielkiego wyzwania w postaci poradnika, które ma w zamiarze przygotować od podstaw - wiele osób z nas miało problem z początkami w Sarmacji, a nowa jego wersja miałaby wspomóc nowych obywateli. Aby wyeleminować kandydatów, którzy nie znają podstawowych pojęć czy też zagadnień związanych z Sarmacją MSO postanowiło stworzyć egzamin obywatelski i wszystkie związane z nim podstawy tj. strona, który będzie alternatywą dla młodych, którzy będą zechcieli sprawdzić swoją wiedzę i przyspieszyć proces uzyskania obywatelstwa o ile planowane jest umocowanie prawne tego.

Ministerstwo Promocji pracuje głównie nad wszelako rozumianą promocją. Opracowano już wstępny design ulotek promujących Sarmację. Jak zapowiedziano jeżeli wszystko zostanie ukończone - ujrzy światło dzienne. Kampania w prasie jest wstępnie opracowana, ale prace nad nią ruszą dopiero gdy zostaną ukończone ulotki. Dla trochę bardziej "leniwych" nowych mieszkańców jest opracowany wideoporadnik tak aby zmęczeni trudem realnego życia nie musieli pogłębiać się w męczącym czytaniu

Ministerstwo Dziedzictwa Narodowego prowadzi szeroko zakrojone prace koncepcyjne na płaszczyźnie inicjatyw kulturalnych oraz animacji aktywności, a także propagowania historii sarmackiej, które po wdrożeniu w życie powinny przynieść wzrost poziomu ogólnej świadomości historycznej, chęci działania i pracy twórczej.

Ministerstwo Obrony Narodowej pracuje nad dekretem o Książecych Siłach Zbrojnych, który ma za zadanie umożliwić sprawne funkcjonowanie wojska w teraźniejszych czasach. Zmiany mają dostosować KSZ do systemu Złotej Wolności. W związku z tym MON pracuje także nad dodaniem stopni wojskowych do profili mieszkańców.

Ministerstwo Spraw Zagranicznych jest na etapie finalizacji nawiązania stosunków dyplomatycznych z kilkoma państwami świata wirtualnego. Jednakże większość zabiegów resortu skupia się na pogłębianiu strategicznego partnerstwa z Federacją Al. Rajn i Królestwem Dreamlandu. W tej płaszczyźnie w trakcie przygotowania są odpowiednie dokumenty mające regulować ściśle wzajemne zależności i współpracę. Dodatkowo rozpatrujemy ewentualne kwestie podejmowania prób wznowienia nieefektywnego niestety jak dotąd reformowania OPM, które w obecnym kształcie wydaje się próżne.

Minister Informacji pragnie poinformować o tym, że z dniem 29 maja br. Minister Infrastruktury Mikołaj Wiśnicki został odwołany. Natomiast dnia 23 maja został odwołany z urzędu Podkanclerzego Paviel von Thorn Broniek, a na jego miejsce został powołany Mateusz Suszek-Chojnacki.
Dotacje
0,00 lt
Nikt jeszcze nie zasponsorował tego artykułu.
Serduszka
0,00 lt
Ten artykuł lubią: Ivo Karakachanow, Tomasz Sokołowicz, John Rasmusen, Aleksander Damian Chojnacki, Konrad Hohenstauf, Karolina Aleksandra, Tomasz Ivo Hugo.
Komentarze
Irmina de Ruth y Thorn
Wnuczku super :D
Odpowiedz Permalink
Paviel Gustolúpulo
Bardzo mało konkretów, bardzo. Ale będziemy rozliczać po kadencji trzymając w rękach "expose", będziemy.
Odpowiedz Permalink
Ivo Karakachanow
Co ci odjebawszy Paviel? Bo mnie nie było i nie bardzo rozumiem o co kaman
Odpowiedz Permalink
Zbyszko Gustolúpulo
Ivo, zapytaj Grigorija! :D
Odpowiedz Permalink
Ivo Karakachanow
Pogadałem z Yogim, teraz się dowiem u Grigorija i będę miał ogląd. :*
Odpowiedz Permalink
Ivo Karakachanow
Nie ma się co spinać.
Odpowiedz Permalink
Zbyszko Gustolúpulo
O, nie ma to bardzo dobre słowa!
Odpowiedz Permalink
Jack von Horn
Mam pytanie czemu ma służyć egzamin obywatelski. Jak się nie zda to kolokwialnie mówiąc "wypad z Sarmacji" może źle zrozumiałem więc proszę o wyjaśnienie.
Ciekaw jestem również Dekretu o KSZ.
Odpowiedz Permalink
Ignacy Urban de Ruth
Co do egzaminu, panie von Hornik, odsyłam do Ustawy Sejmu nr 114
o obywatelstwie sarmackim
.
Odpowiedz Permalink
Jack von Horn
Ale Panie Ignacy Chojnacki de Ruth czy to nie jest aby martwy przepis proszę mi powiedzieć kiedy się odbył ostatni egzamin obywatelski? i czemu on ma służyć bo chyba nie zwiększeniu liczby obywateli, a co będzie jak ktoś nie zda. Może czas aby zmienić ten martwy przepis patrz znieść.
Odpowiedz Permalink
Misza "JK" Korab-Kaku
Cytuję:
Aby wyeleminować kandydatów, którzy nie znają podstawowych pojęć czy też zagadnień związanych z Sarmacją MSO postanowiło stworzyć egzamin obywatelski
Jeśli takie jest założenie, to jak rozumiem ten egzamin ma być obowiązkowy .
Co do pierwotnej ideii testu. Jego założeniem było zwiększenie liczby obywateli - nie odsiew. W bardzo dynamicznym internecie kazanie czekać komuś X dni to utrata potencjalnych, dobrych obywateli.
Niemniej kiedy jest sytuacja gdzie Dwór rozszerza wymagania o pozaustawowe(bądź każe spełniać więcej niż jeden warunek) - bałbym się dodawać nowych możliwości, bo odwrócone to może być przeciwko nim.
Tzn. system może zmierzać do zamknięcia Sarmacji dla młodych.
Od roku przeżywamy kryzys jeśli chodzi o młodych obywateli i ogólną ich liczbę. Mając na uwadze działający system inf. -tak być nie powinno. Co więcej zaostrzenia nie przeniosły się jakkolwiek na poprawę czegokolwiek.

Koncepcja w tej mierze jest o tyle istotna, że obóz wypoczynkowy zdecydowanie różni się od obozu koncentracyjnego - pomimo iż oba są obozami.
Odpowiedz Permalink
Ignacy Urban de Ruth
Cytuję:
Ale Panie Ignacy Chojnacki de Ruth czy to nie jest aby martwy przepis proszę mi powiedzieć kiedy się odbył ostatni egzamin obywatelski?
No to przecież chcą ten przepis ożywić, a Pan się czepia. Proszę wykopać nowe okopy, bo się pogubiłem...

Co do zdania czy nie zdania... Ustawa zakłada egzamin lub inne warunki. Po każdym występuje rzeczone "lub", a więc do wyboru, do koloru. Szans i dróg wiele, nawet Jasiński znajdzie taką, którą jeszcze nie szedł.
Odpowiedz Permalink
Aleksander Damian Chojnacki
Ja jestem za egzaminem obuwatelskim. Ostatnio można zaobserwować mieszkańców którzy mają 0 aktywność,nie mają pojęcia o Księstwie Sarmacji, są kilka dni a nawet godziny i się juz starają o obywatelstwo.
Bycie obywatelem to powino byc przywilejem i powinno się zasłużyć na te miano.
Odpowiedz Permalink
Misza "JK" Korab-Kaku
Ja się może niesłusznie czepiam, ale jak robić odsiew przy czymś nieobowiązkowym? Jak organizować egzamin skoro w przepisach jest to test wiedzy obywatelskiej, który egzaminem nie jest(z pełnym zamysłem nie użyto pojęcia egzamin)?
Chyba warto dopytać.
Odpowiedz Permalink
Jack von Horn
Nie czepiam się na tym polega rola opozycji. Rząd i tak zrobi co bedzie chcial tylko zadaje pytania? Bo jako obywatel mam prawo chyba wiedziec. Po co komu prawo które można stosowac lub nie, albo zrobic tak albo tak, albo zrobic lub nie zrobic.
Odpowiedz Permalink
Irmina de Ruth y Thorn
Znaczy po co go robić? Jeśli chcemy odstraszyć ludzi to tak zróbmy go i będzie po kłopocie, ale jeśli zamierzamy przyciągać nowe osoby to uważam iż nie ma sensu go robić, bo to moim skromnym zdaniem nie przyniesie Sarmacji nic dobrego. Jeśli rzeczywiście chcemy coś takiego wprowadzić to może po prostu zrobić test i po robocie.
Odpowiedz Permalink
Paviel Gustolúpulo
Kasiu, przeczytaj swoją wypowiedź raz jeszcze :) Piszesz, że po co robić test - dla odstraszenia obywateli; aby w konkluzji napisać, że jeśli chcemy coś takiego wprowadzić to zróbmy po prostu test. Mózg rozjebany.
Odpowiedz Permalink
Misza "JK" Korab-Kaku
Cytuję:
Bycie obywatelem to powino byc przywilejem i powinno się zasłużyć na te miano.
Posiadanie obywatelstwa nakłada przede wszystkim obowiązki, a przywileje wynikają właśnie z tych obowiązków.
Na razie skutecznie udało nam się ograniczyć liczbę obywateli z około 120 do około 60, więc trzeba powiedzieć wprost - My nie mamy problemu ze zbyt dużą liczbą obywateli, a ze zbyt małą. I rząd ma zasrany obowiązek zająć się tym by ich było więcej, aniżeli mniej.
Mówienie o selekcji, wybiórczości -po prostu czyni z nas Sarmatów naród zamknięty, ulękniony i przepełniony pychą. Za co mi jest osobiście wstyd.
Odpowiedz Permalink
Aleksander Damian Chojnacki
Obywatelstwo powinno być przywilejem, tak jak tytuły np. Baron itp.
Odpowiedz Permalink
Aleksander Damian Chojnacki
Tytuł nie dostaje się tak o tylko za zasługi.
Obywatelstwo powinno też się dostawać za zasługi!
Odpowiedz Permalink
Misza "JK" Korab-Kaku
Alternatywny test nie jest niczym złym, o ile będzie deklaracja, że będzie on mógł działać jedynie in plus dla osoby młodej. A nie, że przychodzi pan X, który napisał 14 postów i jest 3 tygodnie, i dostaje ultimatum jego zdania.
Odpowiedz Permalink
Jack von Horn
Wg mnie egzamin powinien byc zlikwidowany bo każdy nowy mieszkaniec ma problem z ogarnięciem początków mieszkania w KS, a tu jeszcze każą mu jakiś egzamin zdawać. Kto lubi egzaminy? To my musimy go zachęcić słowem aby pozostał dłużej, a my na dzień dobry traktujemy go egzaminami z wiedzy. O tylko moje skromne zdanie.
Odpowiedz Permalink
Paviel Gustolúpulo
A ja tam z czułością wspominam maturę w IES.
Odpowiedz Permalink
Aleksander Damian Chojnacki
A czy ktoś mu każę odrazu być obywatelem. Nie może być mieszkańcem i poznawać tajniki Księstwa.
A gdy będzie dostatnie poinformowany to nieh wtedy stara sie o obywatelstwo,
Odpowiedz Permalink
Jack von Horn
Ministerstwo Spraw Obywatelskich
...Aby wyeleminować kandydatów, którzy nie znają podstawowych pojęć czy też zagadnień związanych z Sarmacją MSO...
Nie podoba mi się opcja eliminowania kogokolwiek tylko dla tego że mu się wszystkich praw w pierwszych dniach nie chce nauczyc
Odpowiedz Permalink
Aleksander Damian Chojnacki
To niech stara się o obywatelstwo kiedy się nauczy.
Odpowiedz Permalink
Misza "JK" Korab-Kaku
Tytuły dostaje się wyłącznie za zasługi/pracę.
Obywatelstwo oznacza jedynie to, że można w pełni uczestniczyć w naszym życiu i wypada wówczas uczestniczyć. Można na przykład taką osobę uczynić urzędnikiem. I właśnie pierwszy miesiąc po otrzymaniu obywatelstwa jest okresem gdzie najbardziej można się wykazać.

Ja na przykład zrzekłbym się obywatelstwa ponownie, jakbym planował dłuższy urlop, bo m.zd. w sprzeczności z przysięgą jest nic nie robienie.
Odpowiedz Permalink
Rihanna Aureliuš-Sedrovski
Jest pomyłka w tekście. Test jest dobrowolny chyba, że będą stosowne umocowania prawne
Odpowiedz Permalink
Aleksander Damian Chojnacki
A nie tak jak teraz jest przychodzi pan N i piewsze jego post to wniosek o obywatelstwo. Pierwszy raz na oczy człowieka się widzi.
I moim zdaniem to chce uniknąć RM.
Aby o obywatelstwo starali się ludzie którzy są już aktywni w KS.
Odpowiedz Permalink
Irmina de Ruth y Thorn
Fakt Paviel zapętliłam się w swej wypowiedzi. Dzięki za taktowne zwrócenie uwagi. W sumie skoro narzekamy na brak obywateli to po co mamy takie test robić?
Odpowiedz Permalink
Misza "JK" Korab-Kaku
Cytuję:
A czy ktoś mu każę odrazu być obywatelem. Nie może być mieszkańcem i poznawać tajniki Księstwa.
A kto zarejestrowałby się na na przykład fecebooku, jakby mu powiedziano, że przez 3 tygodnie nie będzie mógł zapraszać znajomych?
Ten portal zapewne by upadł na starcie. Tak samo jak szkodzi Sarmacji, której sensem KS jest polityka, zabronienie uczestniczenia np. w wyborach czy rządzie.
W wyniku działania grupy anty Troll, na tą chwile NIE ma obiektywnych, niepodważalnych kryteriów przyznawania obywatelstwa.
Odpowiedz Permalink
Jack von Horn
Tym sposobem to się gościu po 3 dniach odezwie bo go zjebia jak się pomyli albo czegos nie bedzie wiedzial. Pytać to nie grzech, nie trzeba sie wszystkiego na blache uczyc do egzaminu.
Odpowiedz Permalink
Rihanna Aureliuš-Sedrovski
BŁĄD W TEKŚCIE TZW. CHOCHLIK. TEST JEST TYLKO DOBROWOLNY CHYBA, ŻE ZNAJDĄ SIĘ DO TEGO ODPOWIEDNIE UMOCOWANIA PRAWNE
Odpowiedz Permalink
Aleksander Damian Chojnacki
To po co nam martwe dusze.
Co tylko statystyki mają nam podnieś. Że jest nas wiecej.
A udziela się tylko wybrana liczba obywateli.
Odpowiedz Permalink
Misza "JK" Korab-Kaku
Cytuję:
A nie tak jak teraz jest przychodzi pan N i piewsze jego post to wniosek o obywatelstwo. Pierwszy raz na oczy człowieka się widzi.
I moim zdaniem to chce uniknąć RM.
Aby o obywatelstwo starali się ludzie którzy są już aktywni w KS.
Nie popadajmy w skrajności. Oczywiście, że to byłaby już przesada. Natomiast kwestią dość subiektywną jest określenie aktywnego człowieka, i zresztą bacznie przyglądając się procesowi nadań nie jest to niestety jedyne kryterium.
Odpowiedz Permalink
Misza "JK" Korab-Kaku
Cytuję:
To po co nam martwe dusze.
Dlatego należy wprowadzić system pozwalający łatwiej stwierdzać utratę obywatelstwa w pierwszych tygodniach, w sytuacjach oczywistych(zerowa aktywność etc.). Wymaga to co prawda systematyczności, by nie było martwych dusz, ale zwiększyłoby się prawdopodobieństwo zostania z nami większej ilości osób na dłużej.
Odpowiedz Permalink
Aleksander Damian Chojnacki
To dlatego powinno obywatelstwo być nadawane poprzez czyny.
Odpowiedz Permalink
Aleksander Damian Chojnacki
To moje zdanie a RM i tak zrobi swoje.
Odpowiedz Permalink
Misza "JK" Korab-Kaku
czy jestem gorszym obywatelem, iż otrzymałem obywatelstwo nie za czyny?
Odpowiedz Permalink
Krzysztof Janusz de Miria
News "o tym co jest aktualnie planowane przez poszczególne ministerstwa jak i również nad czym pracują" - a co z tym, co już im się udało zrobić?
Permalink
Jack von Horn
a co zrobili bo nie wiemy?
Odpowiedz Permalink
Krzysztof Czuguł-Chan
@Korab: Nie jesteście gorszym obywatelem, bo nie otrzymaliście obywatelstwa za czyny. Jesteście gorszym obywatelem, bo uważacie obywatelstwo za gówno, które może być rozdawane każdemu przybyłemu i najwyżej odebrane, bo to "tylko" obywatelstwo, albo rzucone w akcie demonstracji swojego "oburzenia" czy czego tam.

@Hornik, @Mira: Liczne sprawy bieżące są załatwiane, co było zrobione - widzieliście. Poza tym Rząd pracuje długofalowo, więc to, że coś jest w toku nie powinno dziwić. Prace trwają. Nie opieprzamy się. Spokojnie.
Odpowiedz Permalink
Jack von Horn
Ja tylko zadaję pytania, nie jestem nikomu wrogiem i jeśli trzeba pomogę. Proszę nie traktować moich pytań jako ataków na konkretne osoby. Ja do nikogo nic nie mam osobiście, bo i dlaczego?
Odpowiedz Permalink
Misza "JK" Korab-Kaku
Cytuję:
Nie jesteście gorszym obywatelem, bo nie otrzymaliście obywatelstwa za czyny. Jesteście gorszym obywatelem, bo uważacie obywatelstwo za gówno, które może być rozdawane każdemu przybyłemu i najwyżej odebrane, bo to "tylko" obywatelstwo, albo rzucone w akcie demonstracji swojego "oburzenia" czy czego tam.

obywatelstwo jest tylko papierkiem. Przysięga jest zobowiązaniem.
Uważam, że powinny być UZASADNIONE powody by przyznania obywatelstwa odmówić.
Co do zrzekania się obywatelstwa, szczególnie pod wpływem negatywnych emocji, ważne jest by wprowadzić konkretne rozwiązania prawne. Oczywiście takie sytuacje nie powinny się zdarzać.

Natomiast jeśli ktoś ma wewnętrzną potrzebę zwolnienia się z przysięgi, urlopu, czy nawet jakieś inne wewnętrzne zapotrzebowanie to nie widzę powodu by mu robić jakieś problemy z tego. Poddawanie krytyce społęcznej takich osób powoduje jedynie, że takie osoby do nas nie wracają - co już jest mega szkodliwe dla Sarmacji.
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.