Obchody X rocznicy Sarmacji za nami
Seria wydawnicza: Komunikaty Rządowe

szu_2405.png
W piątek 25 maja br. mieliśmy do czynienia z najbardziej starannie przygotowanymi obchodami w całej historii Sarmacji. Na uroczysty bal przyszło wielu znakomitych gości zagranicznych jak i wy Sarmaci. Bez Was Sarmacja nie byłaby taka jaka jest teraz. Pomimo wewnętrznych sporów, których żadne społeczeństwo nie może uniknąć stworzyliśmy niepowtarzalny klimat tych obchodów.
O godzinie 20 zaczęło funkcjonować radio sarmackie, którym zarządzał w tym czasie Avril von Levengethon Minister Promocji. Już na tą godzinę było sporo gości ale po 21 bylo ich mnóstwo. Musimy podziękować naszemu Ministrowi za doskonałe przygotowanie radia do uroczystości. Była znakomita muzyka jak i również wzruszające przemówienia Kanclerza Sarmacji i Ministra Informacji. Tuż po przemówieniach mogliśmy obejrzeć dawno nie wypuszczone "Wydarzenia" TVS.

Kilka minut po godz. 21 zaczęły się oficjalne uroczystości od przemówienia Kanclerza Sarmacji Grigorija Ronnie Karakachanowa. Swoje przemówienie jak zaznaczył będzie układał w głowie - "Jak już wcześniej wspominałem, swoją mowę będę pisał z głowy(...)Witam was moi drodzy na obchodach 10 rocznicy powstania Księstwa Sarmacji. Jest nas obecnie 47 co znaczy, że wielu osobom zależy na swoim kraju, to wadnie i dobrze. Mamy za sobą 10 lat wspaniałej historii, historii której wszyscy jesteśmy częścią. Na jej tle wybijały się wybitne jednostki, dzięki którym jesteśmy tu gdzie jesteśmy. Za co należą im się z pewnością podziękowania i buzi w policzek. Powinniśmy dzisiaj z optymizmem spoglądać w przyszłość i zastanawiać się jak dobre rzeczy mogą nas jeszcze spotkać, a jak! Wasza, nasza ciężka praca zostanie z pewnością wynagrodzona, kiedy będziemy obserwować jak Księstwo Sarmacji rośnie w siłę a jej obywatelom żyje się dostatnio. Wielu z was słyszało moje orędzie, a tym którzy go nie słyszeli składam najserdeczniejsze życzenia z okazji naszego wspólnego święta, mówię także gromkie Wypierdalać! naszym towarzyszom w Wandystanu."
Następnym przemawiającym był Krzysztof Bojar-Sekretarz Stanu w MON. Mówił wiele o historii ale również o mieście Grodzisk, które powstało wraz z Sarmacją. W związku z tym całe miasto postanowiło wręczyć klucze do miasta osobie, która rozwijała przez lata miasto - JKM Piotrowi II Grzegorzowi. Pavel Svoboda w imieniu Dreamlandu postanowił przemówić "Wasza Książęca Mość, Szanowne Sarmatki i Sarmaci. W imieniu Królestwa Dreamlandu składam serdeczne gratulacje z okazji 10-lecia. 10 lat to bardzo słuszny wiek i dowód pełnej stabilności Księstwa Sarmacji. Tym bardziej cieszy, że po tych 10 latach Sarmacja trzyma się tak znakomicie i wiedzie prym wśród polskich mikronacji. To naprawdę kapitalne osiągnięcie i powód do dumy dla narodu sarmackiego. W imieniu wszystkich Dreamlandczyków chciałbym życzyć kolejnych równie udanych 10 lat i więcej.
Ogłoszeniem wyników konkursu organizowanych przez Ministerstwo Dziedzictwa Narodowego zajęła się osoba za nie odpowiedzialna Krzysztof Czugała. W konkursie wierszy o Sarmacji zwyciężyła Karolina von Lichtenstein tuż za nią był wiersz Avrila von Levengothona i Patrika Arped-Iwanowicza. Z okazji tego konkursu został wydany tomik wierszy. Link do tomiku poniżej artykułu.
Markus Arped-Iwanowicz również pogratulował Sarmacji za wybitne osiągnięcie, którym jest ta rocznica i w związku z tym podał rocznicowy design strony. Potem dzięki Ministrowi Krzysztofowi Czugale mieliśmy okazję wysłuchać Filharmonie Grodziską w osobie Mateusza Kozłowskiego.
Następnym punktem programu było przyznanie tzw "konfiturek" przez JKM Piotra II Grzegorza. Obdarował nimi aż 70 osób, czym okazał swą wielką hojność. Było wiele gratulacji, podziękowań oraz nadanych tytułów. Wraz z konfiturkami oficjalna część uroczystości się zakończyła, a goście bawili się do białego rana w blasku pięknej nocy.

http://nasza.sarmacja.org/mdn/wos.pdf
Dotacje
0,00 lt
Nikt jeszcze nie zasponsorował tego artykułu.
Serduszka
0,00 lt
Ten artykuł lubią: Markus Arped, Karol Khartoum, Irmina de Ruth y Thorn, Avril von Levengothon, Karolina Aleksandra, Simon Villee, Mikołaj Torped, Fryderyk von Hohenzollern, Konrad Hohenstauf, Tomasz Ivo Hugo, Tomasz Sokołowicz, Jack von Horn, Helwetyk Romański, Vladimir ik Lihtenštán, Pavel Svoboda, Ivo Karakachanow.
Komentarze
Misza "JK" Korab-Kaku
nie wiem jak Wy, ale ja świętuje cały rok !
Odpowiedz Permalink
Konrad Hohenstauf
Świętowanie cały rok wiąże się również z całorocznym zamknięciem sklepów monopolowych :D
Permalink
Piotr II Grzegorz
Wszystkich nazwiska zboldowane a u mnie konfitury. Widać co ważne
Odpowiedz Permalink
Rihanna Aureliuš-Sedrovski
Proszę wybaczyć :)
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.