Park Stołeczny, Michaś Elżbieta II, 04.05.2012 r. o 08:16
Powstanie KON-ia

szu_2200.jpg
Obok "Rozstrzelania Armina" i "Michasia Słupnika" obraz ten zalicza się do tzw. Wielkiej Trójcy wirtualnych sztuk pięknych. "Powstanie KON-ia" namalował zongijski twórca Dymasu Pedofilashi. Ten zawzięty antykomunista, uchodźca z kraju rządzonego twardą ręką Przewodniczącego Szopo, sportretował Komitet Ocalenia Narodowego w duchu wręcz ekstatycznego poparcia. Wizerunek końskiego pyska, damskie ciuszki oraz wyraźna erekcja to bowiem w kulturze Zongii wyraz głębokiego szacunku.
Dotacje
0,00 lt
Nikt jeszcze nie zasponsorował tego artykułu.
Serduszka
0,00 lt
Ten artykuł lubią: Krzysztof Janusz de Miria, Krzysztof Czuguł-Chan, Paviel Gustolúpulo, Markus Arped, Irmina de Ruth y Thorn, Piotr II Grzegorz, John Rasmusen, ppłk Alojzy Pupka-Bumbum, Mikołaj Torped, Michał Hodża Kiełbasa-Krakowski.
Komentarze
Krzysztof Janusz de Miria
To mi przypomina, że ostatnio poddany został banicji jeden z sygnatariuszy KON. Sypiecie się, siostry.
Permalink
Konrad Hohenstauf
To wystaje klucz od stajni?
Permalink
ppłk Alojzy Pupka-Bumbum
W czyim posiadaniu jest to płótno? Można je gdzieś obejrzeć na żywo, czy siedzi w prywatnej kolekcji i pozostają nam tylko reprodukcje?
Odpowiedz Permalink
Michaś Elżbieta II
jest w mojej prywatnej kolekcji, ale chyba powinniśmy otworzyć Muzeum Sztuki Staroczesnej - wtedy chętnie przekażę je do domeny publicznej :)
Odpowiedz Permalink
ppłk Alojzy Pupka-Bumbum
„Rozstrzelanie Armina” znajduje się już w Muzeum Narodowym, ale chyba ostatnio coś krucho z ekspozycją. Może by tak jakąś sporą wystawę zorganizować?
Odpowiedz Permalink
Michaś Elżbieta II
Koniecznie!
Odpowiedz Permalink
Damian Konieczny
Faktura tego dzieła towarzyszyła naszym myślom w ciasnych celach książecego więzienia.
Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.