Park Stołeczny, Malik al Mulk, 24.04.2012 r. o 03:49
Na skróty - wydarzenia z Al Rajn II

W dzisiejszym wydaniu zaprezentujemy czytelnikowi nowe symbole Federacji Al Rajn, pomówimy o rajńskich sympatiach, władzach emiratów i państw federalnych oraz piłce nożnej.
***

Zmiana w Pałacu w Al Muhar

Z dniem 16 kwietnia 2012 roku Sibghatullah Hakkani został wybrany nowym Emirem Pro tempore Al Muharu. Tym samym Minister Bezpieczeństwa Narodowego i Administracji Ekscelencja Said al Falim odwołał dotychczasowego włodarza, Hassana Rahima al-Kabira. Mieszkańcy Al Muharu wiażą wielkie nadzieje w związku tą zmianą, jednak mogą one okazać się płonne ponieważ nikt nie pamięta aby jakiś emir wytrwał na tym stanowisku dłużej niż dwa miesiące.

Źródło
***

"Ulubiony kraj? Trizondal!"

Ponad 29% obywateli Federacji Al Rajn największą sympatią darzy Królestwo Trizondalu. Z takim wynikiem kraj ten wyprzedził: Mikrosławię (12%) i Księstwo Sarmacji (10%). Najgorzej w tym zestawieniu wypadły: Nordia, Rotria i Skarland z wynikiem 0%.

Źródło
***

Nowe flagi pod Pałacem Sułtana

Komisja konstytucyjna wybrała nowe godło i flagę Federacji Al Rajn, które zaczną obowiązywać zaraz po wejściu w życie nowej konstytucji. Zwyciężyły projekty opracowane przez Sułtana Osamę bin Ramzaniego, które przedstawiam poniżej.
flag_fed5.png
godlo_fed.png
***

Pierwszy Dywan Chattycji i Shanii

Wielki Wezyr Księżna Tansu Aysel Saydam zaprzysięrzyła pierwszy w historii Dywan Chattycji i Shanii (rząd), na którego czele stanął Pataca Tenzin. Uczorystość odbyła się w Pałacu wezyrskim w Ghafurze. W skład historycznego Dywanu weszli: Wezyr Spraw Wewnętrznych i Administracji Książę Malik-al-Mulk, Wezyr Dziedzictwa Narodowego i Sportu Wielki Wezyr Tansu Aysel Saydam, Wezyr Promocji Państwa Stefan Lucifer-Nestor.

Źródło
***

Rusza SAR Camel League

W najbliższą sobotę o godzinie 19:30 ruszy pierwsza kolejka 14 sezonu SAR Camel League. Sezon ten ma przejść do legendy jako jeden z najciekawszych i najbardziej wyrównanych w historii rozgrywek. Tytułu bronić będzie drużyna As Sultan Al Mana, a do grona faworytów zalicza się również: Al Fations Awa, CF Medię Ghafur 09 oraz Puszek Awa. Łatwo punktów nie oddadzą także: Torpedo Huwar i King Farajallah. Kolorytu rozgrywkom nadawać będą liczne derby drużyn z Al Many i Awy oraz tzw. mecze "nienawiści" (m.in. Media - AS Sultan) i "przyjaźni" (m.in. Media - Al Fations). Ten drugi uważany jest za tzw. Derby Federacji Al Rajn.

Mecze Pierwszej Kolejki:

Yslamic Jidhuf - Puszek Awa
Dzannah Al Muhar - Al Fations Awa
CF Media Ghafur 09 - Arabic Al Muhar
AS Sultan Al Mana - Cnota Al Mana
Torpedo Huwar - Buszmen Alana-Sabaki
King Farajallah - Rajn Isu

Źródło
Dotacje
0,00 lt
Nikt jeszcze nie zasponsorował tego artykułu.
Serduszka
0,00 lt
Ten artykuł lubią: Konrad Hohenstauf, Helwetyk Romański, Zbyszko Gustolúpulo, Michał August Staropodlaski, Vladimir ik Lihtenštán, Misza "JK" Korab-Kaku, Ignacy Urban de Ruth, Krzysztof Bojar, Yupeng Beijin-Zhao, Fryderyk von Hohenzollern, Piotr II Grzegorz, Marek von Thorn-Chojnacki, Mikołaj Jan, Tomasz Sokołowicz, Pavel Svoboda, Gustaw Witkowski.
Komentarze
Zbyszko Gustolúpulo
Brawo, brawo! Skrotowiec z linkami do zrodla, profesjonalne wykonanie!
Odpowiedz Permalink
Michał August Staropodlaski
Właśnie na takie informacje czekamy! Miło się czyta ;)
Permalink
Vladimir ik Lihtenštán
Bardzo piękne są te nowe symbole narodowe :)
Odpowiedz Permalink
Krzysztof Bojar
Mamy niskie notowania, chyba trzeba trochę nasze przedstawicielstwo w Sułtanacie przycisnąć, żeby się bardziej na promocji skupiło. ;)

Ale jak zwykle bardzo ciekawy skrót, przyjemnie się czyta (i ogląda w tym konkretnym przypadku).
Permalink
Ignacy Urban de Ruth
Nie są niskie, podlordzie Bojar. Mocno odstajemy jedynie od Trizondalu (mamy 3 razy mniej głosów), ale można by rzecz, ze FAR i Tri są dobrymi kumplami. Jesteśmy o jeden głos za Mikrosławią, która zazwyczaj też wypada tam dobrze. Wniosek: kontynuacja z naciskiem na wiecej kultury i będzie OK.

A tak na marginesie - można było wybrać max. jedno państwo, takze wynik jest całkiem dobry, bo bardzo mozlliwe, ze wielu fanów Tri ustawiło by nas na drugiej lokacie. ;)
Odpowiedz Permalink
Malik al Mulk
To prawda, że z Trizondalem zawsze bardzo dobrze się dogadywaliśmy. Oby tak pozostało.

Dopiero od jakiegoś czasu (od wymiany ambasadorów) stosunki między naszymi państwami ulegają znacznemu ociepleniu. I duża w tym zasługa Ekscelencji Ambasadora Fryderyka von Hohenzollerna oraz Ekscelencji MSZ Michała Augusta Staropodlaskiego. Uważam jednocześnie, że również odsetek sympatyków KS będzie z czasem rósł.

Na koniec, dziękuję za każde dobre słowo. Działają naprawdę motywująco. Postaram się raz na jakiś czas wrzucić jakieś informacje, jednocześnie zachowując umiar.
Permalink
Krzysztof Bojar
Żartowałem rzecz jasna, przyjemnie jest obserwować tak pozytywny rozwój wzajemnych kontaktów jak ma to miejsce w przypadku KS i Federacji. Też bardzo mnie ciekawi, jak wyniki wyglądałoby przy opcji wielokrotnego wyboru, pewnie byłyby z jeszcze milszym dla nas klimacie. :)
Permalink
Marek von Thorn-Chojnacki
Bardzo pozytywnie
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.