Rada Ministrów, Paviel Gustolúpulo, 18.04.2012 r. o 12:08
Program „Złoty Wiek” — lista inicjatyw
Seria wydawnicza: Komunikaty Rządowe

szu_2048.png

Drodzy Sarmaci!

Nadeszła długo oczekiwana chwila — ogłoszenie listy inicjatyw objętych programem „Złoty Wiek”! Pokrótce przypomnę wszystkim zasady, według których można ubiegać się o status kuratora inicjatywy:

 1. Wniosek o zajęcie się daną inicjatywą może składać każdy obywatel Księstwa Sarmacji (zgłoszenia prowincji/grup osób będą odrzucane)
 2. We wniosku należy zamieścić swoją wizję/plan renowacji danej inicjatywy.
 3. Wnioski, zawierające podpis Namiestnika prowincji, do której należy inicjatywa, będą miały pierwszeństwo przy rozpatrywaniu.
 4. Wnioski należy składać do Sekretarza ds. Rewitalizacji Instytucji Sarmackich poprzez „Złotą Wolność”.

Po akceptacji wniosku, kurator otrzyma szczegółowe wytyczne/plan ramowy renowacji danej inicjatywy. Po wykonanej pracy inicjatywa zostanie oceniona przez Komisję i na podstawie jej oceny zostanie przyjęta uchwała na jaki procent kwoty maksymalnej zasłużył Kurator. Przez następne trzy miesiące, w przypadku aktywnej działalności, będzie wypłacana symboliczna miesięczna pensja kuratorska. Po tych trzech miesiącach nastąpi drugi okres próbny — jeśli przez następne trzy miesiące inicjatywa będzie prężnie działała to kurator otrzyma trzykrotność miesięcznej pensji kuratorskiej, a program przestanie być objęty programem „Złoty Wiek”.

Poniżej przedstawiam listę inicjatyw z podziałem na prowincje (w nawiasach znajduje się kwota maksymalna, jaką można uzyskać za renowację danej inicjatywy):

Baridas:
 • Poczta Baridajska (300 000 ?)
 • Finta Baridajska (50 000 ?)
 • Zoo w Almerze (150 000 ?)
 • Klinika św. Jakoba (100 000 ?)

Gellonia i Starosarmacja:
 • Grodziska Agencja Prasowa (50 000 ?)
 • Galeria Książęca (250 000 ?)
 • Filharmonia Narodowa (150 000 ?)

Sclavinia:
 • SclaviniaWiki (500 000 ?)

Teutonia:
 • Książnica Awiańska (200 000 ?)
 • Instytut Botaniki i Zoologii w Srebrnym Rogu (100 000 ?)
 • Centrum Kartografii (150 000 ?)

pieczec-sris.png

(—) Paviel hr. von Thorn-Broniek
Sekretarz ds. Rewitalizacji Instytucji Sarmackich
Dotacje
0,00 lt
Nikt jeszcze nie zasponsorował tego artykułu.
Serduszka
0,00 lt
Ten artykuł lubią: Mikołaj Torped, Markus Arped, Helwetyk Romański, Zbyszko Gustolúpulo, Irmina de Ruth y Thorn.
Komentarze
Misza "JK" Korab-Kaku
W związku ze zmianą reguł programu wnoszę o wykreślenie Grodziskiej Agencji Prasowej z owego programu. Zmiana regulaminu sprowadza się do utraty przez prowincję jakiejkolwiek kontroli nad działaniem owej instytucji. Większy zysk finansowy jesteśmy w stanie wypracować bez udziału w tymże programie. Niemniej podtrzymuję drugą część wniosku o umożliwienie dodania tejże inicjatywy na stronę główną.

Niemniej również ze strony GiS(nie wiem przez kogo) zgłoszono inicjatywy, którymi z tego co sondowałem nie ma chętnych do zajęcia się nimi. Postanowiliśmy więc wykonać jeden projekt porządnie. Zrobić w nim całą otoczkę etc.

Upubliczniam również wniosek:
"Jako Rząd Gellonii i Starosarmacji postanowiliśmy zgłosić jedną inicjatywę, ale wykonać ją porządnie i zadbać o jej aktywne działanie.

Wnosimy jako Rząd Gellonii i Starosarmacji o finansowanie odtworzenia Grodziskiej Agencji Prasowej.

Planowany czas rozpoczęcia funkcjonowania do 10 dni. Z nieocenioną pomocą Delfina Księstwa Sarmacji zaczęliśmy prace naprawczo-przeróbkowe starych skryptów, integrujących je z systemem złota wolność. Na pewno w ich trakcie dalszych prac pojawią się przeróbki czy udoskonalenia. Ale jak to się mówi- wyjdzie w praniu.

Podstawą naszego działania jest na pewno to czym GAP był kiedyś:

Grodziska Agencja Prasowa (http://grodzisk.sarmacja.org/gap/)
to system krótkich newsów o najważniejszych wydarzeniach. Jego podstawą był pasek HOT NEWS w widocznym miejscu. Czyli krótkie informacje na przykład "Wybrano Kanclerza!" czy "Diuk Nowicki oskarżony" wraz z czasem kiedy dane wydarzenie miało miejsce na przykład "6 minut temu Wybrano Kanclerza".

Wnosimy o to by umożliwić tej formie istnienie na stronie głównej KS. Prosimy o zgodę i pomoc Rady Ministrów w tym zakresie. W pamięci mamy jak funkcjonowało to w zamierzchłych czasach (http://www.archiwum.sarmacja.org/strona775.php). Proponowane miejsce umieszczenia paska hot news nad banerami na stronie głównej KS.

Jako Kuratora wnosimy o umieszczenie Rządu Gellonii i Strosarmacji. Oczekiwania finansowe. Wydatki na pensje, prasówki, premie, konkursy, promocję. Tu kwota do 400 000 libertów powinna w zupełności wystarczyć.
Wydatki możemy zgłaszać na bieżąco lub rozliczać się w ramach przyznanej kwoty co miesiąc."
Odpowiedz Permalink
Paviel Gustolúpulo
Że zacytuję informację z pierwszego komunikatu o programie "Złoty Wiek" : "Wniosek o zostanie kuratorem inicjatywy będzie mógł złożyć każdy obywatel sarmacki(...)". Nie ma tu mowy o prowincjach - program ma na celu aktywizację obywateli i nie zakładał, że prowincje będą się zgłaszały, kazały swoim ministrom robić coś w ramach ich obowiązków a następnie brać za to pieniądze. "Stąd prośba do namiestników i wszystkich obywateli, aby w ciągu tygodnia przesłali nam propozycję inicjatyw" - następnym razem Diuku pasowało by się zapoznać z tym co ktoś ogłasza zamiast na podstawie swoich domysłów tworzyć wizję regulaminu, kompletnie błędną.
Odpowiedz Permalink
Misza "JK" Korab-Kaku
Ja nie mam pretensji, aczkolwiek zrozumiałem ideę trochę inaczej.
Tzn w ten sposób, że my możemy zgłosić i wniosek i możemy również wnieść o swoją kuratelę nad tym. Dopiero teraz wyraźnie powiedziano, że nie można i że wniosek o zajecie będzie mógł złożyć każdy.

Stąd też najrozsądniejsza decyzja, także z uwagi na tym, że bardzo mi zależy, by ta inicjatywa ruszyła i prężnie działała - może być tylko jedna.
Odpowiedz Permalink
Zbyszko Gustolúpulo
Innymi słowy nikt nie zmieniał reguł tylko Korabie Ty ich nie czytałeś. Stop trolling. :-)
Odpowiedz Permalink
Misza "JK" Korab-Kaku
Nawet przed chwilą jeszcze raz to przeczytałem, i jak mi się wydaje taka interpretacja była możliwa(zresztą realizacją po takiej linii jest nasz wniosek). Nie podważając słusznej idei aktywizacji mieszkańców, po prostu po tym doprecyzowaniu muszę to wycofać.
Odpowiedz Permalink
Helwetyk Romański
W ogłoszeniu widzę wytłuszczenie fragmentu „wniosek o zostanie kuratorem inicjatywy będzie mógł złożyć każdy obywatel sarmacki”. Co nie zmienia faktu, że jest jakby oczywiste, kto konkretnie znany z nazwiska powinien dokonać zgłoszenia. Na Wandę, o co w ogóle chodzi?!
Odpowiedz Permalink
Misza "JK" Korab-Kaku
Nikt też nie zwrócił mi uwagi na to, że źle to zinterpretowałem tu:
http://fc.sarmacja.org/viewtopic.php?f=106&t=6073
a wypowiadały się tam osoby z rządu.
Odpowiedz Permalink
Misza "JK" Korab-Kaku
Wniosek złożyłem ja czyli obywatel sarmacki, ale nie było zakazu by kuratorem został rząd prowincji...
Odpowiedz Permalink
Helwetyk Romański
Nie widzę w powyższym błędnej interpretacji. „Można samemu, można z rządem, można zaproponować że wspólnie z rządem. Inwencja dowolna”. Dla mnie było jasne, że Rząd chce wesprzeć działania obywateli w ramach programu Złoty Wiek — i słusznie. Prace zostały ostro podjęte, zgłoszenie to czysta formalność, ponawiam pytanie: o co w ogóle chodzi?!
Odpowiedz Permalink
Misza "JK" Korab-Kaku
To, że GAP to dość duży projekt i go ten porogram będzie ograniczał. A przyznam się, że sądziłem, że możliwe jest zgłoszenie osoby prawnej jako kuratora. W tym przypadku GiS.
Jeśli takiej możliwości nie ma - to nam się to po prostu nie opłaca, bo nie będziemy w stanie ani to prowadzić w kilka osób, ani zdjąć nieaktywnego kuratora.

Kwota 50 000 nie jest kwotą która by uzasadniała takie ryzyko utraty wyników pracy kilku osób. W związku z tym należy GAP wycofać bez zbędnej dyskusji i polemiki.

Jeśli faktycznie źle odczytałem intencje projektu, to przepraszam, że w tej sprawie zawracałem głowę. Nikt natomiast nie odpowiedział mi na wniosek w którym zaproponowaliśmy osobę prawną jako kuratora, że tak nie może być...
Odpowiedz Permalink
Helwetyk Romański
Nie ma najmniejszego problemu w tym, aby kuratorem projektu był każdorazowy premier (lub osoba wskazana przez urzędującego premiera). Ważne jest to, aby za projekt odpowiadała dająca się określić z imienia i nazwiska osoba.
Odpowiedz Permalink
Misza "JK" Korab-Kaku
*Wniosek o zajęcie się daną inicjatywą może składać każdy obywatel Księstwa Sarmacji (zgłoszenia prowincji/grup osób będą odrzucane)
*Wnioski, zawierające podpis Namiestnika prowincji, do której należy inicjatywa, będą miały pierwszeństwo przy rozpatrywaniu.

To daje możliwość odrzucenia kandydatury, jak również problem byłby ze zmianami personalnymi. To nie jest gra warta świeczki za 50 000 lt. Pomijam, że ta kwota jest karygodnie niska i nawet w związku z nią sam jestem gotów to 50 000 na GAP wyznaczyć by się nie patyczkować z Rządem.
Odpowiedz Permalink
Misza "JK" Korab-Kaku
Ponieważ porozmawiałem o intencjach z sekretarzem...poprosimy w swoim czasie o dofinansowanie w trochę innej formie tzn. z dotacji dla inicjatyw. Nie ma co o to się kłócić i zniechęcać wzajemnie. Tak będzie i wilk syty i owca cała:)
Niemniej prosiłbym Radę Ministrów już teraz o rozpatrzenie części wniosku o umieszczeniu GAP na stronie głównej.
Odpowiedz Permalink
Misza "JK" Korab-Kaku
^^ temat zamknięty, ze tak powiem.
Odpowiedz Permalink
Piotr II Grzegorz
Co do Poczty Baridajskiej - to chcę ją powiązać z systemem i tutaj proszę o uwzględnienie mojego jako zarządcy systemu stanowiska.
Odpowiedz Permalink
Piotr II Grzegorz
W zasadzie - to proszę o kontakt ze mną - bo Pocztę wspólnie z PMK bym zrobił
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.