Podział sceny politycznej

sejmjpg_repasrw.jpg

Drodzy Sarmaci i Sarmatki, za nie długo wybory, scena polityczna Księstwa Sarmacji zmienia się nie ubłagalnie i nagle. Co z resztą jest standardem w okresie przed wyborczym w naszej ojczyźnie, wraz z kolejnymi wyborami powstają jak i upadają partie, jedne faktycznie przedstawiają merytoryczne programy zgodne z poglądami ideologicznymi, które legły ku powstaniu tych stronnictw. Ale czy wszystkie przetrwają ? Cofnijmy się w czasie Partia Konserwatywna, młodzi ambitni ludzie łączą się, aby dojść do władzy, tworzą zalążek programu, ogólne koncepcje. Tak na prawdę jednak ludzie głosują na Kawalera Andrzeja Swarzewskiego( obecnie banity i zdrajcy państwa ) pomimo jego szokującego stylu bycia, i poglądów których nie można zaliczyć do ładgodnych. Dostali jeden mandat, współtworzą tzw.. rząd narodowy, rząd mniejszościowy, uczynił wiele dobrego ale też pozostawił po sobie wiele niezagospodarowanych przedsięwzięć, nie wspominając już o kłótniach. Kolejne wybory,w między czasie dochodzi do rozłamu wewnętrznego w PK, jednak to nie przeraża kierownictwa Konserwatystów. Pomimo tego jeszcze lepiej przygotowują się do walki o mandaty, prezentując program oparty na polityce fiskalnej państwa i o wyższej treści merytorycznej. Jednak to nie pomaga Konserwatystom, nie zdobywają żadnego mandatu. Natomiast koalicjanci Sarmatia Invicta Civitas! już tak, otrzymują dwa mandaty w wyborach do Sejmu XXXV kadencji!


W między czasie, wraz z powstaniem PK, powstał też inne stronnictwo Partia dla Pokoleń, pomimo dość obiecującego ale ogólnego programu, nie dostaje się do Sejmu poprzedniej jak i obecnej kadencji.
Wchodzi jednak poważniejszy gracz na Sarmacką scenę polityczną Front Ludowo-Monarchistyczny, powstały z inicjatywy wtedy jeszcze wicehrabiego Ivo Mari Karakachanowa oraz tzw Grupy Inicjatywnej Frontu Ludowo-Monarchistycznego. Było to przemyślane i mocne wejście podparte konkretnymi postulatami i wolą walki. Pierwsze działania FLM było widać gołym okiem, mobilizacja aktywu partyjnego oraz udział w dyskusjach. Należy również zauważyć że FLM stawiając na młodych tworzy sekcje młodzieżową Front Młodych, być może aktywność tej organizacji pozostawia wiele do życzenia, jednak w chwilach krytycznych jak i chwały, młodzi stawali na wysokości zadania wspierając swoich kolegów. Te wszystkie działania oraz imponująca kampania wyborcza, doprowadza do spektakularnego zwycięstwa. Dzięki czemu monarchiści stają na czele rządu wraz z koalicjantami z SIC!i PP, razem ustalają tzw konsensus programowy konsekwentnie go realizują. Zobaczymy co przyniosą kolejne wybory, już teraz widać mobilizacje aktywu partyjnego FLM poprzez przygotowania do Wiosennego Flejmu Wyborczego! Wielu ludzi zastanawia się czym jest tak naprawdę jest FLM? Z jednej strony mamy do czynienia z przywiązaniem do monarchizmu,monarchofaszymu, oraz radykalnego monarchobolszewizmu. Natomiast z drugiej strony wrażliwość społeczna, nie taka kawiorowo-lewicowa w stylu KPS, a raczej nastawiona na walkę o prawa obywateli. Trafnym określeniem posłużył się kolega Bojar w jednej z dyskusji toczącej się w FLM:
"Mi jest bardzo dobrze w tym ludowym monarchofaszyzmie. Moim zdaniem, łącząc centralizm i monarchizm z prawami obywatelskimi i wyrównywaniem wpływu na rządy tworzymy coś unikalnego,"

Partia Pracy pojawiła się wraz z początkiem funkcjonowania systemu Złota Wolność(o ile pamięć mi nie myli). Tworzą je ludzie z ogromny doświadczeniem, utytułowani, bardziej cenią sobie pracę za zacisza gabinetów, niż szumne kampanie i powszechnie obecny pijar. Sami siebie nazywają postępowymi ludowcami jednak, nie da się ukryć faktu reprezentują nurt republikanizmu oligarchicznego. Tzw wielkie otwarcie hebanowych okien wraz z objęciem przewodnictwa PP przez Hr.Paviel von Thorn-Broniek, jak dotąd nie przynosi zamierzonych skutków. Liczba członków stronnictwa się nie powiększa, wręcz na odwrót co raz więcej członków staje się nieaktywnych z systemowego punktu widzenia. Czasy kiedy PP posiadała 14/ 15 członków oraz najwyższe notowania,chyba bezpowrotnie odeszły.


Sarmatia Invicta Civitas! równa się Sarmacka Konfederacja Rojalistyczna, tak, tak to właśnie dwóch z trzech tenorów SIC! tworzy SKR. SIC partia powstała jeszcze przed wprowadzeniem sytemu Złotej Wolność(o ile pamięć mnie nie myli), pomimo różnej koniunktury politycznej utrzymująca się na scenie politycznej, współtworząca wiele rządów. Jednak trochę bezbarwna ideowo, przypominająca bardziej grupę technokratów, nastawioną na zarządzaniem państwem. W pewnym momencie założyciel SIC stwierdza że ten projekt się wypalił i tworzy SKR z grupką sympatyków. Tworząc to czego brakowało SiC tej wyrazistości ideowej. Bardzo dobry ruch nie od dziś wiadomo że Książę Baridasu, Markiz Redutowa Mikołaj Wiśnicki został namaszczony przez jaśnie nam panującego Księcia Piotra II Grzegorza na swego następce. Co ciekawsze SKR mocnym wejściem weszło na scenie, w sposób zdecydowany chce iść bardziej w prawo, ale czy wystarczy im sił ? Wejście bardzo przypominające rozpoczęcie działalności przez FLM. Czy stoczą bratobójczą walkę o elektorat, nie ma co ukrywać oby dwie formacja walczą o wyborców o podobnych preferencjach politycznych. Z tą różnicą że SKR celuje w arystokracje i średnią szlachtę, a FLM w szlachtę i obywateli. Czy też może obie partie dojdą do porozumienia, a kompromisem w zależności od wyników wyborczych będzie wspólna koalicja? Co z resztkami po SIC czy przyłączą się do już istniejących partii, czy też będą próbować przywrócić stracony blask partii?

Na sam koniec Komunistyczna Partia Sarmacji i Narodowe Odrodzenie Teutonii, partie praktycznie nieaktywne, skrajne ze perspektywy reprezentowanej przez nich retoryki. Jednak w czasie wyborów uaktywniające się, ale jedynie na ten czas. W KPS widać wielką mobilizacje szumnie ogłoszony zjazd i napływ dawnych sympatyków, może się okazać że komuniści(tylko z nazwy) zostaną czarnym koniem tych zawodów. Co do NOT nie wróżę im wygranej patrząc na liczbę członków tej formacji, najbardziej prawdopodobnym będzie start Markiza Jakoba z list KSP. Do historii przejdzie interpretacja poselska Markiza Jakoba w sprawie 0,44 liberta.
Dotacje
0,00 lt
Nikt jeszcze nie zasponsorował tego artykułu.
Serduszka
0,00 lt
Ten artykuł lubią: Mikołaj Jan, Piotr II Grzegorz, Albert Felimi-Liderski, Tomasz Sokołowicz, Ignacy Urban de Ruth, Ivo Karakachanow, Zbyszko Gustolúpulo, Yupeng Beijin-Zhao, Krzysztof Bojar, Markus Arped, Michał August Staropodlaski, John Rasmusen, Simon Villee.
Komentarze
Mikołaj Jan
Piękny artykuł!
Permalink
Helwetyk Romański
Wando, jaka niestrawna agitka.
Odpowiedz Permalink
Piotr II Grzegorz
@PMK: daj na luz. Dobrze się czyta - plus rzadko czyta się analizy polityczne. Duże ♥ i duży
Odpowiedz Permalink
Helwetyk Romański
Wasza Książęca Mość, jeżeli czytam, że moja partia reprezentuje „republikanizm oligarchiczny”, to oczywiście, że mnie złość bierze. Dopóki nie było kampanii wyborczej, współpraca koalicyjna przebiegała wzorowo. I bardzo bym nie chciał, żebyśmy się pokłócili dlatego, że wiceprzewodniczący FLM popuścił wodze fantazji.
Odpowiedz Permalink
Fryderyk von Hohenzollern
Hmm z cały szacunkiem JKM, gdybym chciał napisać oświadczenie i wyrazić stanowisko FLM, zrobiłbym to w aktualnościach partii. Jakby JKM nie zauważył publikuje to w Inkubatorze Myśli Politycznej, a ja przedstawiam swój prywatny punkt widzenia w kwestii podziału na scenie politycznej Księstwa Sarmacji. Zresztą nie jednokrotnie w konsultacjach społecznych , czy też debatach sejmowych PMK wyrażał swoje prywatne zdanie na temat danej sprawy zaznaczając że jest to jego prywatna opinia, sprawując funkcje przewodniczącego. A więc chce powiedzieć jasno i wyraźnie jest to moja prywatna opinia, a nie stanowisko FLM.
Odpowiedz Permalink
Yupeng Beijin-Zhao
Ale byka Waść zrobił.

Interpelacja poselska, a nie interpretacja.

Wstyd! :)
Odpowiedz Permalink
Fryderyk von Hohenzollern
Faktycznie wstyd mi za przepraszam, jak zwykle myślałem o czymś innym a napisałem co innego :(
Odpowiedz Permalink
Yupeng Beijin-Zhao
Proszę się nie martwić, ale pisarz polityczny nie może mylić takich pojęć :).
Odpowiedz Permalink
Fryderyk von Hohenzollern
wiem co to interpelacja a interpretacja, jednak myślałem o czym innym i przez to wkradła się literówka, nie mniej jednak dziękuje za zwórecienie uwagi :)
Odpowiedz Permalink
Michał August Staropodlaski
Każdy ma prawo się pomylić. Jednak sama idea i sposób napisania = pełen PROFESJONALIZM.
Permalink
Simon Villee
ładny artykuł, wyjaśnia to i owo nowym mieszkańcom
Permalink
Krzysztof Bojar
Tylko dobry artykuł mógł sprawić, że JKW Piotr Mikołaj zagroził fochem i odejściem z koalicji. ;)
Permalink
Krzysztof Czuguł-Chan
Hejka, bardzo fajny blogasek, zapraszam do mnie http://www.sarmacja.org/herold,2027,0
Odpowiedz Permalink
Krzysztof Czuguł-Chan
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.