Park Stołeczny, Wojciech Wiśnicki, 09.04.2012 r. o 12:09
Ilu posłów w Sejmie?

szu_1967.png
Drogie Sarmatki, Drodzy Sarmaci

W dniu dzisiejszym rozpoczęło się Referendum w sprawie ilości posłów w Sejmie Księstwa Sarmacji. Stanowiska są dwa. Z jednej strony propozycja, by zwiększyć liczbę posłów do 9. Z drugiej strony by pozostawić na dotychczasowym poziomie 7.

Zastanówmy się jednak, jaki jest cel tej zmiany? Zastanówmy się, czy jeżeli jakaś idea ma poparcie wyborców, to czy zmieni coś fakt, że partia będzie miała 5 z 9 mandatów, a nie 4 z 7? Czy jest potrzeba, by Waszych przedstawicieli było aż tylu? Chodzi przecież o jakość, nie o ilość. Tych 4 posłów tak samo może wpływać na losy Księstwa Sarmacji i reprezentować swoich wyborców.

Pod uwagę wziąć należy również obecną demografię Sarmacji. Aktywnych publicznie obywateli mamy około 40, z tego wyrażających chęć kandydowania do Sejmu jeszcze mniej (dla porównania, w poprzednich wyborach było to 26 kandydatów, z czego sporej części, gdyż aż 10, obecnie już nie ma w Sarmacji). Czy naprawdę chcemy ponownie doprowadzić do sytuacji, w której do Sejmu dostają się kandydaci nawet z jedno lub dwuosobowym poparciem? Czy zależy nam na tym, by przedłożyć ilość nad jakość?

Na koniec zastanówmy się czy argumentum ad Szkolandum powinien być powodem, dla którego mamy zmienić sprawdzający się i sprawnie funkcjonujący w obecnych warunkach model?

Dlatego gorąco zachęcamy wszystkich obywateli: przed oddaniem głosu w referendum zastanówcie się nad konsekwencjami, jakie dany wynik spowoduje.
w imieniu Sarmackiej Konfederacji Rojalistycznej,
(-) Wojciech kawaler Urbaniec
Wiceprzewodniczący SKR
Dotacje
0,00 lt
Nikt jeszcze nie zasponsorował tego artykułu.
Serduszka
0,00 lt
Ten artykuł lubią: Helwetyk Romański, Mikołaj Jan, Wojciech Wiśnicki, Zbyszko Gustolúpulo, Ignacy Urban de Ruth.
Komentarze
Zbyszko Gustolúpulo
Widze, że nasz tekst jest tak dobry, że nawet nie ma co komentować, hihi! :D
Odpowiedz Permalink
Ignacy Urban de Ruth
Same serca :P
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.