Polityka Zagraniczna Rządu
Seria wydawnicza: Komunikaty Rządowe

szu_1814.png
Szanowni Obywatele!

Chciałbym w skrócie przedstawić działania Rządu Jego Książęcej Mości w zakresie polityki zagranicznej. Przede wszystkim należy powiedzieć jasno, że pewnych działań ministerstwa nie widać tak od razu jak np. konkursy czy inicjatywy MDN. W żaden sposób nie można porównywać ze sobą skali zadań i problematyki poszczególnych resortów. Niemniej jednak:

1. Księstwo Sarmacji dokonało wymiany dyplomatycznej z Federacją Al Rajn, czego świetnym przykładem są działania ambasad sarmackiej i al rajnskiej. W tym przedmiocie, Księstwo Sarmacji reprezentuje Jego Ekscelencja Ambasador Nadzwyczajny i Pełnomocny przy Jego Wysokości Sułtanie Federacji Al Rajn, Osamie bin Ramzanim. Jest to przełomowe w perspektywie kilku lat ocieplenie stosunków pomiędzy krajami.

2.W ramach Organizacji Polskich Mikronacji, bacznie przyglądamy się działaniom tej struktury międzynarodowej, zdecydowanie dbając o naszą Rację Stanu. W sposób dosadny odcięliśmy się od haniebnej prośby wysuniętej przez mieszkańca Andrzeja Swarzewskiego, który zarzuca władzom Księstwa ucisk i pozbawianie wolności obywatelskich. Dodatkowo w sposób ostrożny odnieśliśmy się i utrzymujemy dalej swoje stanowisko co do kandydatury Państwa Ciprofloksjańskiego o uzyskanie statusu Państwa Członkowskiego OPM.

3.Nie jest tajemnicą że trwają rozmowy nt. głębszego porozumienia z Mandragoratem Wandystanu i wspólnego działania na wielu płaszczyznach polityki wirtualnej. Dostrzegając zalety wspólnej historii, choć często naznaczonej bolesnymi incydentami, pragniemy w duchu przebaczenia tworzyć nową jakość polityki mikronacyjnej.

4. Jesteśmy w ostatecznej fazie wyłaniania odpowiedniej kandydatury na stanowisko Ambasadora Księstwa Sarmacji w Królestwie Dreamlandu. Uważamy, że wspólna wymiana dyplomatyczna przyniesie nam wiele pozytywnych doświadczeń w sferze wzajemnego poszanowania i współpracy.

I tym właśnie sposobem przedstawiliśmy oficjalne i główne aspekty działalności Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Mamy nadzieję, że nikt nie zapomina o hektolitrach kawy wypitej podczas rozmów w kuluarach i gorączkowego kontrolowania sytuacji geopolitycznej polskiego mikroświata. O dalszych dokonaniach postaramy się informować na bieżąco.
Ministerstwo Spraw Zagranicznych Księstwa Sarmacji
(---)Michał August baron Staropodlaski, Minister
Dotacje
0,00 lt
Nikt jeszcze nie zasponsorował tego artykułu.
Serduszka
0,00 lt
Nikt jeszcze nie lubi tego artykułu.
Komentarze
Ivo Karakachanow
Odpowiedz Permalink
Marek von Thorn-Chojnacki
Jeśli mnie chciałby ktos wybrac na ambasadora, to sie zgadzam.
Odpowiedz Permalink
Fryderyk von Hohenzollern
Pierwsza klasa ♥
Odpowiedz Permalink
Krzysztof Bojar
[a ja kiedyś już byłem ambasadorem w Dreamlandzie... Wandejskim chyba, nie pamiętam w sumie :P]
Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.