Rada Ministrów, Paviel Gustolúpulo, 20.03.2012 r. o 12:47
Program „Złoty Wiek”
Seria wydawnicza: Komunikaty Rządowe

system_218.jpg

Drodzy Sarmaci,

W imieniu Kanclerza i całej Rady Ministrów mam zaszczyt przedstawić Wam sztandarową inicjatywę Ministerstwa Dziedzictwa Narodowego – program „Złoty Wiek”.


W przeddzień 10-lecia naszego ukochanego Księstwa składamy hołd tym wszystkim, którzy włożyli serce w to, aby nasze wirtualne życie było ciekawe i pełne atrakcji. Niniejszy program ma na celu przywrócić życie najciekawszym sarmackim inicjatywom, których było tak wiele na przestrzeni lat, a zniknęły z powodu braku aktywności ich pomysłodawców.

Stąd prośba do namiestników i wszystkich obywateli, aby w ciągu tygodnia przesłali nam propozycję inicjatyw, które według nich powinny znaleźć się na liście programu „Złoty Wiek”. Po przeanalizowaniu wszystkich propozycji MDN opublikuje oficjalną listę inicjatyw z podziałem na prowincje. W każdej prowincji znajdzie się maksymalnie pięć inicjatyw objętych programem. Inicjatywy będą finansowane przez Rząd i podlegać Ministerstwu Dziedzictwa Narodowego.

Wniosek o zostanie kuratorem inicjatywy będzie mógł złożyć każdy obywatel sarmacki, w kilku zdaniach opisując swoje oczekiwania wobec Rządu — nie tylko finansowe — oraz przewidywany plan i efekty swojej pracy. Wnioski poparte przez namiestników prowincji, w których znajdują się dane inicjatywy, będą miały pierwszeństwo.

Realizację projektów oceni rządowo-prowincjonalna komisja, odpowiedzialna także za bieżące wsparcie merytoryczne. W przypadku pełnej realizacji planu wynagrodzenie kuratora instytucji będzie wysokie, nie mniejsze niż 20 000 ?. Konkretne kwoty będą zależeć od stopnia złożoności projektu oraz wymaganych i poniesionych nakładów pracy.

Co więcej, kurator będzie otrzymywał wynagrodzenie także po realizacji projektu, za każdy kolejny miesiąc aktywności inicjatywy. Wreszcie, w przypadku aktywności przez pełne trzy miesiące otrzyma trzykrotność miesięcznego dofinansowania. Cały budżet przewidziany na program „Złoty Wiek” wyniesie aż 2 000 000 ?.

Sarmatko! Sarmato!

Pomóż nam przywrócić blask zapomnianym inicjatywom! Zapisz się na kartach historii Księstwa Sarmacji! Zgłoś się do programu i odbierz zasłużoną nagrodę za swoją pracę.
(—) Paviel v-hr. von Thorn-Broniek
Sekretarz ds. Rewitalizacji Instytucji Sarmackich
Dotacje
0,00 lt
Nikt jeszcze nie zasponsorował tego artykułu.
Serduszka
0,00 lt
Ten artykuł lubią: Zbyszko Gustolúpulo.
Komentarze
Ivo Karakachanow
Odpowiedz Permalink
Zbyszko Gustolúpulo
❤❤
Odpowiedz Permalink
Karol Khartoum
❤ Splendid!
Permalink
Helwetyk Romański
Poczta Baridajska! ❤
Odpowiedz Permalink
Ivo Karakachanow
Od siebie dodam tylko, że z chęcią pomogę przy jakiejś inicjatywie wymagającej pisactwa-poectwa:)
Odpowiedz Permalink
Misza "JK" Korab-Kaku
Bardzo fajna inicjatywa !
Odpowiedz Permalink
Fryderyk von Hohenzollern
Ⱡ♥
Odpowiedz Permalink
Tomasz Ivo Hugo
Inicjatywa zacna❤

Ivo, Ty warsztaty miałeś prowadzić :P
Odpowiedz Permalink
Ivo Karakachanow
:)
Odpowiedz Permalink
György Róni Karakachanow Jr
Jako MDN : ❤
Jako El Presidente : ❤
Jako Grigorij : ❤
Permalink
Andrzej Swarzewski
Sarmackie Demotywatory! ♥
Odpowiedz Permalink
Gauleiter Kakulski
1. Zgłaszam sztukę "Odnalezienie Narodu", na wypadek gdybym nie zdążył jej reedytować do dziś wieczór/nikt nie chciałby jej słuchać.

2. Zgłaszam sztukę "Monolog na survivalu", która niedługo zostanie nagrana :)
Odpowiedz Permalink
Michaś Elżbieta II
Najbezczelniej na świecie zgłaszam "Ab Ovo" i "Kapitana Scholika" :D
Odpowiedz Permalink
Helwetyk Romański
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.