Rada Ministrów, Ivo Karakachanow, 05.03.2012 r. o 08:10
Kilka słów od Kanclerza
Seria wydawnicza: Orędzia Kanclerza

Czym jest defetyzm i dlaczego tak blisko mu do defekacji?

Celem niniejszego tekstu nie jest atak, nie jest też obrona. Bronić się można bowiem przed zarzutami merytorycznymi, a nie przed pierdu-pierdu. Celem jest zwrócenie uwagi niektórych osób, których z racji dotychczasowych udanych relacji nie chcę wystawiać na publiczny pręgierz, czy jak to tam sobie zechcecie nazwać. Na co chciałbym zwrócić uwagę? Na inicjatywy rządowe, styl sprawowania przez moją skromną osobę urzędu i kilka innych pobocznych kwestii.

Woman-in-storm-Defeatist-250px-wide.jpg

Doszły mnie słuchy, że są osoby nawołujące do nie brania udziału w konkursie Ministerstwa Dziedzictwa Narodowego organizowanym przez Ministra Grigorija. Padły podobno „argumenty”, jakoby Grigorij zorganizował ten konkurs celem „nabicia sobie tantiem”, oraz, że właściwym miejscem dla konkursu jest Forum Centralne. Ustosunkuję się do owych bzdurnych zarzutów, bo z doświadczenia wiem jak takie wyskoki działają demotywująco. A stanowisko „Ministra od Kultury” jest wystarczająco zniechęcające samo w sobie (nie tylko zresztą w Sarmacji – wiem z doświadczenia).
Po pierwsze – wszelkie zarzuty co do jakości pracy ministerstw jak i całego gabinetu proszę kierować do mnie osobiście, wszelkie niedociągnięcia, prawdziwe bądź, jak w tym wypadku, wydumane biorę na siebie. Natomiast dowody uznania za wszystkie sukcesy poszczególnych ministerstw – a więc pochwały, kwiaty, bombonierki, uwielbienie, prywatne numery telefonów, nagie fotki – to do Ministrów. Proszę ostatnie zdania dokładnie przeczytać, przeanalizować, zrozumieć i zakodować. W razie potrzeby zrobić to kilkukrotnie. Nie ma [ani jednej inicjatywy czy działania członków obecnego gabinetu o których bym nie wiedział i których bym nie akceptował. Konkurs MDN nie jest wyjątkiem. Jeżeli konkurs jest w takiej formie i w takim miejscu w jakim jest – to dlatego, że ma być. Jeśli komuś się nie podoba sposób przeprowadzenia konkursu ma dwa wyjścia – nie brać w nim udziału, lub zgłosić się z uwagami do mnie. Natomiast nie pozwolę i nie będę milczał kiedy aktywnych ludzi mi się zniechęca i demotywuje. Poza tym Minister Grigorij musi się tłumaczyć tylko mi. Ja zaś mam zakichany obowiązek psi tłumaczyć się Wam. Powtarzam się, ale cóż.

2165718507_60f0c98e73_o.jpg

Kolejna rzecz to styl sprawowania przeze mnie urzędu. Jeśli ktoś z Was myślał, że Sarmacja ma grzecznego kanclerzyka którego zadaniem jest miło się uśmiechać to się pomylił. Zwłaszcza, że to dobry gabinet (proponuję choćby spojrzeć na czas reakcji na prośby o zmianę nazwiska i całą masę innych kwestii administracyjnych). Otóż nie, czy to się komuś podoba czy nie, Księstwo Sarmacji ma Kanclerza, a nie kanclerzka. Ma Radę Ministrów reprezentującą zdecydowaną większość wyborców, a nie grupkę adminów kręcących lodziki na boku. A ja, jako człek aktywny oczekuje nie przeszkadzania i nie podkopywania aktywności mojej i moich Ministrów. Zapytania poselskie z powodu 0,44 liberta, nawoływanie do bojkotu państwowych konkursów spowodowane bzdurnymi pseudoargumentami – nic z tego! No pasaran!

Natomiast merytoryczna dyskusja, konkretne pomysły na usprawnienie działania organów władzy wykonawczej – jak najbardziej chętnie, z przyjemnością i otwartą głową czekam na propozycje. Kto do mnie pisał, ten wie, że nigdy nie olewam korespondencji.

Skoro już sobie (mam nadzieję) wyjaśniliśmy kilka spraw biorę się do roboty.
I nie zapomnicie wziąć udziału w Konkursie MDN.

Bananów i słodkości życzy,
(-) Ivo v-hr. Karakachanow, Kanclerz
Dotacje
0,00 lt
Nikt jeszcze nie zasponsorował tego artykułu.
Serduszka
0,00 lt
Nikt jeszcze nie lubi tego artykułu.
Komentarze
György Róni Karakachanow Jr
Nagie fotki to do mnie!
Permalink
Paviel Gustolúpulo
Już wysyłam!
Odpowiedz Permalink
Fryderyk von Hohenzollern
Vivat Kanclerz ! Ⱡ♥!
Odpowiedz Permalink
John Rasmusen
@Paviel: Uprzedziłeś mnie ;(
Odpowiedz Permalink
Mikołaj Jan
Co do fragmentu o nabijaniu tantiem, artykule i forum. Akurat jakby było na forum to by trafiało tylko i wyłącznie do prywatnej kieszeni MDN, tak to część trafia do Rady Ministrów :)
Permalink
György Róni Karakachanow Jr
Kilka osób, może wysłać! Wybiorę najlepsze!
Permalink
Tomasz Ivo Hugo
Za tematy na FC też się dostaje tantiemy, więc do czego pije ta niecna persona?
Odpowiedz Permalink
Paviel Gustolúpulo
Prawdopodobnie robi to dla samego robienia... I to jest smutne.
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.