Park Stołeczny, Mikołaj Jan, 23.08.2011 r. o 11:08
Program Inkubator Inicjatyw

Sarmatki i Sarmaci!

Jest mi niezmiernie miło ogłosić powstanie pierwszego z szeregu programów prowadzonych przez Sarmatia Invicta Civitas! w przeciągu najbliższych tygodni. Każdy z programów będzie w pełni realizowany przez partię, przez jej działaczy i z jej środków.

Dziś pragnę przedstawić program "Inkubator Inicjatyw".
ii_logo_mini.png
Program ma na celu pomoc Sarmatom, zarówno młodym, jak i tym z większym doświadczeniem, w realizacji ich pomysłów i inicjatyw. Wszyscy musimy pamiętać, że każda inicjatywa, niezależnie od tego czego dotyczy, wnosi coś w życie Księstwa. Właśnie z tego powodu powstał powyższy program.

Nie możemy zapominać, że młodzi Sarmaci, którzy dopiero zamieszkali w Księstwie nie są jeszcze "obyci" i czasami potrzebują pomocy w ocenie swoich pomysłów, a także zaproponowaniu rozwiązań, które mogą pomóc w przyjęciu się danej inicjatywy, bądź, po prostu, w przebiciu się na samym początku życia w Księstwie.
Tak samo ma się sprawa z realizacją techniczno-informatyczną niektórych pomysłów. Nie każdy rozumie co znaczą literki HTML bądź PHP lub nie chcą mieć z tym nic wspólnego. W tym również nasz program może pomóc.
Na początku ciężko też o fundusze, które mogą być potrzebne na rozkręcenie danej inicjatywy- mając pomoc finansową łatwiej wystartować z danym pomysłem.
Pozostaje też kwestia reklamy. Wiadomo, że trzeba się pokazać by dana inicjatywa się przyjęła.
W tym wszystkim możemy pomóc.

Zaznaczmy jednak: chcemy by program ten nie służył do "odwalania brudnej roboty za kogoś". My chętnie pomożemy, ale nie zrobimy wszystkiego za Ciebie! Wraz z realizacją Twojego pomysłu postaramy się nauczyć Cię tego, co pomaga w tworzeniu inicjatyw, podamy też kontakty do osób, które mogą pomóc lub będą zainteresowane współtworzeniem inicjatywy.
W końcu, pamiętaj też o tym, że jesteśmy dla Ciebie. Nie robimy tego dla własnego zysku tylko po to by pomóc Ci zrealizować coś dla Sarmacji.
Dotacje
0,00 lt
Nikt jeszcze nie zasponsorował tego artykułu.
Serduszka
0,00 lt
Nikt jeszcze nie lubi tego artykułu.
Komentarze
Wojciech Hergemon
Dodajcie sobie tego inkubatora do menu SIC, w sensie w systemie tam po prawej.
Odpowiedz Permalink
Jan Magov-Zaorski
Nie za dużo tych fundacji czy nie fundacji wspomagających inicjatywy?
Odpowiedz Permalink
Mikołaj Jan
Póki co mocowałem się z dodaniem artykułu do rotatora ;) Ale tak, zaraz właśnie menu będę ogarniał i dodam tam link.
Permalink
Irmina de Ruth y Thorn
No muszę przyznać drogi Mikołaju super Ci to wyszło :D takie coś myślę, że się sprawdzi.
Odpowiedz Permalink
Ivo Karakachanow
Czeka mnie lajtowa kadencja ministra kultury, wszystko za Rząd zrobią NGOsy:D
Odpowiedz Permalink
Irmina de Ruth y Thorn
Ależ Panie Iwanie nikt za Pana tego nie zrobi więc musi Pan trochę wysiłku w swój urząd włożyć no chyba że chce Pan żeby posypały się głosy niezadowolenia i odwołają Pana. Bo ja tak się zastanawiam kto właściwie powołał Pana na ten urząd?
Odpowiedz Permalink
Ivo Karakachanow
Mam bogate doświadczenie. Nie zawsze byłem tylko robiącym sobie jaja trollem. Jeśli ma Pani coś przeciwko tej nominacji proszę o wypowiedź tu lub gdziekolwiek indziej, z chęcią się zapoznam.
Odpowiedz Permalink
Mikołaj Jan
@Camel: Czy za dużo? Póki co jest jedna fundacja oraz ten program, z resztą obie sprawy zupełnie od siebie różne- fundacja wspiera głównie finansowo nowych mieszkańców w byle jakim celu, program ma pomóc tworzenie inicjatyw, które coś wnoszą do Sarmacji ;)

@Ivo (mam nadzieję, że nie przeszkadza tak, dla mnie jednak jesteś Ivo, a nie Iwan): To dopiero pierwszy ogłoszony program SIC!, w najbliższym, bliżej nieokreślonym, czasie pojawią się kolejne ;)

@Kasia: Dzięki Słonko, starałem się ;P
Permalink
Ivo Karakachanow
Jestem za współpracą Rządu z organizacjami niezależnymi. Inicjatywę w pełni popieram!
Odpowiedz Permalink
Markus Arped
@Mikołaj: Na pewno nie w byle jakim celu. Chcemy wyrównywać szanse i pomagać młodym, by nie musieli (nie wliczając w to zapomogi) dziesięciu dni czekać na pierwszą wieś prywatną, by mogli od razu mieć jakiś wpływ na sarmacką gospodarkę. Nieprawdaż, że mając powiedzmy 10 000 libertów w kieszeni można już coś zdziałać? Mimo wszystko zgadzam się, że fundacja i ten program w ogóle nie są do siebie podobne.
Odpowiedz Permalink
Mikołaj Jan
@Markus: Przepraszam to było uproszczenie, trochę zbyt mocne ;)
Permalink
Andrzej Swarzewski
@Markus : Od kiedy fundacje zakłada się nie mając pieniędzy?
Odpowiedz Permalink
Markus Arped
@Mikołaj: Nie ma sprawy ;)

@Andrzej: O pieniądze będę się starał i miejmy nadzieję, że je dostanę. Akurat 5000 na sam budynek miałem schowane w skarpetce ;]
Odpowiedz Permalink
Irmina de Ruth y Thorn
@ Andrzej: a ja skoro jestem Markusa matką to go wspomogę finansowo :D w końcu jesteśmy rodziną

@Iwanie: Drogi Panie ja nie mam nic przeciwko tej nominacji tylko mówię, że Minister Kultury musi się wykazać sporymi inicjatywami jeśli chce rozkręcić życie w KS.
Odpowiedz Permalink
Ivo Karakachanow
Mam ich całkiem sporo na koncie. Ale to nie miejsce, żebym się nimi chwalił...
Odpowiedz Permalink
Irmina de Ruth y Thorn
To dobrze, że je Pan ma. Tak więc czekam na efekty:P
Odpowiedz Permalink
Przemysław Provenzano
Witam wszystkich :)
Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.