Park Stołeczny, Markus Arped, 23.08.2011 r. o 10:32
Powstanie Fundacji Idź Naprzód

naprzod.jpg

Szanowni Sarmaci!

Dzisiaj wpadł mi do głowy pomysł, by założyć sarmacką fundację i przed chwilą tę ideę zamieniłem w ogromną instytucję z główną siedzibą w Bytowie. Zapewne wielu z was spyta, po co nam ona, jakie przyniesie korzyści, skoro większość Sarmatów to tak zwani „starzy bywalcy” i mają pieniędzy od groma? Tym odpowiem, chyląc głowę: moi drodzy, nie możemy zapominać o tych, którzy są biedni, bo dopiero wprowadzili się do Księstwa, a choćby i nawet kąpali się w pieniądzach w sąsiednich państwach, to przecież nie mogą ich zabrać ze sobą do Sarmacji. Zwróćmy również uwagę na jeszcze jeden szczegół: dawniej wielu nawet nie śniło o systemie gospodarczym, więc nie było zbytniej potrzeby powiększania swojego majątku. Tak więc i starsi Sarmaci mogą nie mieć pieniędzy, by inwestować je w karczmy, kopalnie czy angażowanie się w innego rodzaju biznes. Chciałbym więc, by ta fundacja zarówno pomagała wyrównywać szanse, jak i wybijać się młodym Sarmatom. Nie oszukujmy się; teraz, kiedy mamy „Złotą Wolność”, 3000 libertów na start jest niewielką i niewystarczającą sumą. Ponoć dawniej już na początku dostawało się 10000. To na tamte czasy ogromna ilość pieniędzy, ale w chwili obecnej jest to minimum.

A teraz do rzeczy:
Fundacja będzie obejmować opieką osoby, które są w Sarmacji aktywne przynajmniej siedem dni. Nie chcę, by pieniądze poszły w błoto, bo dana osoba wyprowadzi się z Księstwa. Pomoc fundacji można dostać, gdy napisze się jasny i treściwy wniosek z uwzględnieniem na co pieniądze się przeznaczy. Jaka to będzie suma? To już zależy od tego, czy i jaką dotację dostanę ze skarbu Księstwa i czy znajdę sponsorów, którzy na wieki będą uwiecznieni i wielbieni przez zarząd fundacji. Na razie ja również nie mam pieniędzy, więc można tę instytucję nazwać jeszcze nieaktywną. W przypadku otwarcia drzwi budynku fundacji i zawieszenia napisu „Otwarte” proszę o składanie wniosków w postaci wiadomości w systemie ZW na konto Markusa Hergemon-Euskadiego (AE336).

Kończąc, pragnę jeszcze oficjalnie poprosić Jego Książęcą Mość Piotra II Grzegorza o przyznanie dotacji dla instytucji. Chyba, że moim obowiązkiem jest złożyć wniosek w odpowiednim dziale na forum?

Pozdrawiam,
Założyciel Fundacji „Idź naprzód”,
Markus Hergemon-Euskadi
Dotacje
0,00 lt
Nikt jeszcze nie zasponsorował tego artykułu.
Serduszka
235,00 lt
Ten artykuł lubią: Mikołaj Torped.
Komentarze
Irmina de Ruth y Thorn
Synku, wspaniała inicjatywa. Wreszcie młodzi Sarmaci znajdą opokę właśnie w takich instytucjach. Jestem z Ciebie dumna. Jesli chcesz to mogę Ci pomóc przy rozwoju takiej instytucji. Jeśli tak to wiesz gdzie mnie szukać. Jeśli chcesz mogę nawet wesprzeć Cię finansowo.
Twa mama
Odpowiedz Permalink
Jan Magov-Zaorski
Fajny pomysł. Życzę dużo sukcesów.
Odpowiedz Permalink
Markus Arped
Cieszę się, że podoba wam się już sama idea. Mam nadzieję, że po kilku dniach będziemy zdolni do udzielania pomocy finansowej. Zapomniałem również dodać, iż bardzo chętnie wspomożemy radą te osoby, które nie wiedzą, jak postawić pierwszy krok w Sarmacji, bo poradników do systemu gospodarczego jeszcze nie ma. Dodatkowo chciałbym, jeśli to w przyszłości będzie możliwe, wykupywać akcje na konto Fundacji w istniejących kopalniach i oddawać je za darmo nowym mieszkańcom. Czy je sprzedadzą, czy zatrzymają, to już ich sprawa. Ja się w to nie mieszam, lecz chcę tylko by młodzi Sarmaci mieli lepszy start niż większość z nas. I właśnie dlatego powstała ta instytucja.
Odpowiedz Permalink
Goglez Pajzano
Dobry pomysł.
Mam nadzieję że się prędko "nie wypali" :)
Permalink
Piotr II Grzegorz
@Marek:
[ul]Kończąc, pragnę jeszcze oficjalnie poprosić Jego Książęcą Mość Piotra II Grzegorza o przyznanie dotacji dla instytucji. Chyba, że moim obowiązkiem jest złożyć wniosek w odpowiednim dziale na forum?[/ul]

Polityką finansową państwa zajmuje się Rząd a nie książę. Ja mogę co najwyżej objąć prywatnym mecenatem.
Odpowiedz Permalink
Markus Arped
@JKM Piotr II Grzegorz: Bardzo dziękuję za przyznanie fundacji pieniędzy ze swojego książęcego skarbca. Jednocześnie pragnę przeprosić za ten rażący błąd, obiecując, że to się więcej nie powtórzy.
Odpowiedz Permalink
Misza "JK" Korab-Kaku
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.