Obrona monarchizmu

[img][/img]divusaugu_rrsppxe.jpg

Szanowni państwo Inkubator Myśli Politycznej rozpoczyna swoją działalność. Na pierwszy ogień idzie artykuł szanownego Diuka Hasselandzkiego na łamach Sarmackiego Kuriera Monarchistycznego z dnia 8 lipca 2008 roku.

http://sarmackimonarchista.wordpress.com/2008/07/08/monarchia-%E2%80%9Emonarchofaszyzm%E2%80%9D-i-%E2%80%9Ebazylianie%E2%80%9D/

Jeżeli dobrze przeanalizujemy tekst, możemy dostrzec pewną negacje z strony autora, mianowicie oburza się, zaprzecza istnieniu idei monarchofaszyzmu, oraz środowiska bazylian. Podnosząc argument, nazewnictwa i semantyki, oraz wrogiego nastawienia wendyjczyków, względem osób im nie chętnych.

Trudno oceniać takie zagadnienia prze pryzmat historii, i krzywd które zostały wyrządzone po obu dwóch stronach tego konfliktu. Do dnia dzisiejszego, oby dwa obozy żywią do siebie pewną nie chęć.

Diuka zwraca również uwagę, na prostą przyczynę konfliktu jaki zaistniał, w jego mniemaniu była to postawa jednego z założycieli Wandystanu. Który niegdyś zagorzały monarchista z chwilą odmowy mu należących się przywilejów, zmienia swoje postrzeganie świata na "na rewolucyjno-republikańskie", autor podkreśla tym samy że był to przemiana czysto ambicjonalna, mająca mało wspólnego z zmianą poglądów. Prawdopodobnie autorowi chodziło o Diuka Michasia Winnickiego, jednego z ojców założycieli Mandragorat Wandystanu.

Twórca tekstu przede wszystkim daje do zrozumienia, że klasyfikacja monarchofaszyzmu do idei jest śmieszna i absurdalna. Rzecz jasna jest subiektywna opinia człowiek o poglądach monarchistycznych, który neguje istnienie i używanie takiej definicji wobec postaw monarchicznych.

Patrząc na dzisiejszą scenę polityczną Księstwa Sarmacji, jak i ogólnie idee występujące w mikroświecie, autor się mylił. Doktryny które się ukształtowały w tamtych czasach, na stałe umieściły się w rozumieniu terminologii politycznej państw wirtualnych. Choć pojęcie monarchofaszyzmu jest ciągle otwarte i ciągle ewoluuje, należy je postrzegać jako klasyczną definicję monarchizmu, zastosowana został zwykły neologizm plus wydarzenia jakie miały miejsce.

Zwróćmy uwagę na aktywne stronnictwa polityczne, występujące w Sarmacji, wszystkie są z założenia monarchistyczne. Znaczy się zachowawcze w stosunku do obecnego ustroju, jakim jest monarchii. Różnią się pod wieloma względami, choćby pod względem podejścia do nowego mieszkańca i jego opieki przez państwo. Czy też do kwestii przywilejów tzw klasy uprzywilejowanej jakim na pewno jest szlachta i arystokracja. Są to fundamentalne postulaty które w warunkach państwa wirtualnego należy odbierać jako podział na lewicę i prawicę bądź też centrum.


W kolejnym artykule zdiagnozujemy teksty czołowych wendyjskich pisarzy i ich rozumowanie monarchofaszyzmu i republikanizmu.

Swoją drogą chciałbym zakomunikować że trwa konkurs na logo IMP, pracę należy przesyłać do odpowiedniego działu na forum centralnym.
Dotacje
0,00 lt
Nikt jeszcze nie zasponsorował tego artykułu.
Serduszka
0,00 lt
Nikt jeszcze nie lubi tego artykułu.
Komentarze
ppłk Alojzy Pupka-Bumbum
Chciałoby się sparafrazować słowa Pisma Świeckiego i westchnąć „Co ty wiesz o Wandystanie?”. Całość rozważań niewandna, bo nie tylko przeprowadzana z pozycji reakcyjnych, ale przede wszystkim utrzymana w duchu rozprawki zadufanego w sobie samozwańczego omnibusa z gimbazy¹. O tragicznym stylu, uchybieniach deklinacji i posługiwaniu się słowami niezgodnie z ich zakresem semantycznym nie wspomnę. Nie wiem czy według autora jestem czołowym wendyjskim (Lillo Wenedo, widzisz i nie grzmisz!) pisarzem, ale skoro od zawsze płonący dla rewolucji ppłk Winnicki, pierwszy przewodniczący KPS, Mądrość Socjogramu, Usta Hodży, Przyjaciel Dzieci i Bicz Wandy został zidentyfikowany jako „niegdyś zagorzały monarchista”, to − na Mirtha! − boję się co o mnie ob. Hohencolern raczy wysmarować!

1 − uprzedzając uwagi wyjaśniam, że można być człowiekiem daleko w latach posuniętym i pozostawać intelektualnie na poziomie gimnazjalnym, a można i na odwrót.
Odpowiedz Permalink
Fryderyk von Hohenzollern
Towarzyszu, z pewnością wezmę pod uwagę waszą opinię. Cóż do gimbazy nie miałem zaszczytu uczęszczać, z prostego powodu za mych czasów jeszcze ich nie było:) Więc być może to powód mego zacofania psudo intelektualnego:) Jam prosty chłopak z Grodziskiego domu:)Ale rozumie towarzysza oburzenie wyrażone w duchu pornosocjalizmu.
Odpowiedz Permalink
Yupeng Beijin-Zhao
Odpowiedz Permalink
Fryderyk von Hohenzollern
Towarzyszu, jeszcze raz chciałbym przeprosić za literówkę dopiero teraz ją zauważyłem.:)
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.