Park Stołeczny, Tomasz Ivo Hugo, 21.08.2011 r. o 10:03
Witaj Podróżniku w IBP

Jesteś zmęczony? Proszę, spocznij i zbierz siły na dalszą podróż. Może strawy, napoju? Proszę bardzo - częstuj się. Nigdzie nie musisz się spieszyć. Tutaj, w Instytucie zawsze na wszystko jest czas.

Co Cię do nas sprowadza? Przyjechałeś specjalnie do nas? Jesteś tutaj tylko przejazdem? Przypadkiem? Może chcesz posłuchać opowieści o niesamowitych wydarzeniach, jakie miały miejsce w Księstwie Sarmacji? Może chciałbyś poczytać o naszych mitach i legendach, przekonując się czy są to rzeczywiście bajki i opowieści starców wymyślone dla dzieci do poduszki, czy może jednak, jak w każdej z nich, i w naszych tkwi choć ziarnko prawdy? A może chciałbyś się dowiedzieć, jakie niesamowitości krył niegdyś w sobie nasz Rezerwat? Zapraszamy. Rozsiądź się wygodnie i wysłuchaj, co mamy Tobie do opowiedzenia.

Są to dla Ciebie tylko bajki, opowiastki dla dzieci? Proszę bardzo - tak też możesz sądzić. Tutaj, w Instytucie, nikt za to się nie obrazi. Wiemy, jak trudno uwierzyć w takie rzeczy. Wielu, aby uwierzyło musi "dotknąć". Jednak nawet, jeśli nie dajesz wiary w prawdziwość tego, co tutaj opowiadamy, opisujemy, to i tak zapewniam Cię, że będziesz się świetnie bawić. Choćby słuchając tych ciekawych, niesamowitych bajek, które pozwolą Ci oderwać się od rzeczywistości. Jeśli zdołamy Cię chociażby do czegoś przekonać - będziemy niezwykle uradowani.

A może jednak i Tobie przytrafiło się coś niesamowitego? Chciałbyś się tym z kimś podzielić, ale obawiasz się kpin, drwin ze strony swych rozmówców? O nie! Tutaj Ciebie nic takiego nie spotka. Chętnie wysłuchamy, co masz nam do opowiedzenia i zbadamy to, co Cię spotkało. Zapraszamy - zgłoś nam to zachowując, jeśli chcesz, anonimowość.

Nasz Instytut rozpoczyna dopiero działalność, więc proszę o wyrozumiałość - w miarę jak przeprowadzimy więcej badań, zaobserwujemy więcej zjawisk, zacznie pojawiać się w nim coraz więcej treści.

Spotkałeś się kiedyś, w zamierzchłych czasach z takim Instytutem? Nic dziwnego, został on założon i był on prowadzony przez obecnego Dyrektora.
Dotacje
0,00 lt
Nikt jeszcze nie zasponsorował tego artykułu.
Serduszka
0,00 lt
Nikt jeszcze nie lubi tego artykułu.
Komentarze
Markus Arped
Już przed oczyma pojawiła mi się książka "Mitologia sarmacka". Ciekawa inicjatywa!
Odpowiedz Permalink
Irmina de Ruth y Thorn
A mi sie przypomniał tytuł " Saramcja w starożytności". Panie Hugo b. dobry pomysł. Moje gratulacje oby tak dalej.
Odpowiedz Permalink
Leszek Karakachanow Sr
Jako dawny naukowiec Instytutu Zjawisk Paranormalnych Konserwatorium Muzycznego w Walbrzychu (Gnomia) jestem zniesmaczony nieudolna zrzynka i niskim poziomem tejze.
Permalink
Tomasz Ivo Hugo
Instytut Badań Paranormalnych wzoruje się na IBP w Ferze, który też był mego autorstwa, i nic nie zrzyna z tego czegoś, co raczył pan wymienić. Jak jest pan zniesmaczony, niech pan zmieni jadłodajnię.
Odpowiedz Permalink
Irmina de Ruth y Thorn
A czym się parają pracownicy IBP-u? Czy można znaleźć tam jakieś interesujące zajęcie?
Odpowiedz Permalink
Tomasz Ivo Hugo
Parają się... rzeczami paranormalnymi ;) Wszystko, co niewyjaśnione (i interesujace) w Sarmacji postaram(y) się wyjaśnić. Spróbuje(my) zebrać mity i legendy sarmackie, teutońskie i baridajskie... a potem może poszukać czy w nich ziarnko prawy się zawiera. Poszukam(y) pozostałości po Rezerwacie niegdyś działających, a może uda się go reaktywować.
Ale narazie IBP nie ma pracowników - póki co Stronników, którzy mam nadzieję czasem pomogą :)
Odpowiedz Permalink
Irmina de Ruth y Thorn
Panie Hugo, jeśli będzie Pan potrzebował pomocy z miłą chęcią Panu pomogę w odkryciu paranormalnych rzeczy w naszym Księstwie. Co prawda to będzie nie lada wyczyn żeby zebrać mity i legendy razem no i odszukać te osoby, które te mity znają to jednak siłą woli i odwagi uda nam się to zrobić. Dlatego życzę powodzenia. Jak coś to proszę pisać
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.