Przebieg wizyty JKM w Cesarstwie Insulii – Komunikat Koronny

5eu89gjC.png

Dwór Książęcy zawiadamia, że w piątek tj. 7 stycznia br. Jego Książęca Mość Arkadiusz Maksymilian odbył wizytę w Cesarstwie Insulii. Była to jego druga zagraniczna podróż. W tej okazji przekazujemy krótką informację o jej przebiegu.


8JzE1n16.png


Książę wraz w delegacją sarmacką przyleciał po południu, około piętnastej do Norington, stolicy Insulii. Został on przywitany na lotnisku przez Jego Cesarską Mość Bazyliego Izaaka von Hohenburga, Cesarza Insulii. Później do Księcia podeszły dzieci, które wręczyły mu kwiaty. Następnie władcy udali się do Pałacu Prezydenckiego. Na dziedzińcu JKM oraz delegacja zostali oficjalnie przywitani, m.in. przez wojsko oraz został odegrany hymn Sarmacji. Następnie wszyscy udali się do wewnątrz budynku. Najpierw przy dziennikarzach Cesarz oraz Książę obdarowali się wzajemnie prezentami.


Cytuję:
W tej chwili chciałbym przekazać JKM prezent- skromny lecz praktyczny
A mianowicie zastawa porcelanowa dekorowana przez speców z Westlandu…
D5v5d8rv.jpg


Nasz władca wręczył Cesarzowi obraz “Insulijska idyllia”
XW4XlA5v.png


Później nastąpiła najważniejsza część dla której głównie wizyta się odbyła – podpisanie Umowy o podwójnym obywatelstwie między Księstwem Sarmacji a Cesarstwem Insulii. Teraz każdy obywatel sarmacki i insulijski będzie mógł bez problemu działać na korzyść obydwu państw. Relacja między Sarmacją oraz Insulią jeszcze bardziej umocniły się w tym momencie. Następnie za zamkniętymi drzwiami przywódcy porozmawiali ze sobą w cztery oczy. Między innymi o dalszej współpracy między sobą, o wydarzeniach na scenie międzynarodowej, czy o prywatnych sprawach. Po skończonej wizycie JKM udał się na odpoczynek do Ambasady Księstwa Sarmacji. Wieczorem nastąpiło przyjęcie, w którym Książę wziął udział. Oprócz tradycyjnej przemowy również nastąpiło wręczenie orderów. Jego Cesarska Mość Bazyli Izaak von Hohenburg Marcjan-Chojnacki dostał III Klasy Order Przyjaźni i Współpracy. Natomiast Książę Arkadiusz Maksymilian wraz z Sekretarz Koronną Fatimą von Hohenburg Marcjan-Chojnacką dostali Order Przyjaźni. Po świetnej zabawie Książę wraz z delegacją wrócili do Grodziska.


0w3VcZoL.png
Order Przyjaźni dla JKM Arkadiusza Maksymiliana oraz Sekretarz Koronnej Fatimy von Hohenburg Marcjan-Chojnackiej


0Zj62m1Y.png
Order III Klasy Order Przyjaźni i Współpracy dla JCM Bazyliego Izaaka von HohenburgaTreść przemowy JKM Arkadiusza Maksymiliana:
Cytuję:
Wasza Cesarska Mość!
Wasze Ekscelencje!
Panie i Panowie!

Przekazuję na Państwa dłonie, szczególnie na dłonie Jego Cesarskiej Mości moje dziękczynienie za organizację owej wizyty oraz podjęcie mnie w tak gościnnych progach. Wyrażam radość z tego, że mogłem tutaj przybyć, aby zanieść słowa sarmackiej przyjaźni do Waszego Kraju licząc na dalszy rozwój obopólnych relacji.

Podczas mojej koronacyjnej mowy wygłoszonej u progu panowania powiedziałem zdanie: „pragnę wyrazić swą otwartość na wszelkie formy dialogu ze strony państw mikroświata”. Od tamtej chwili zrealizowałem dwie wizyty zagraniczne – gościłem w leockim Nowym Brzegu oraz przed dwoma miesiącami leoccy Namiestnicy gościli w Księstwie Sarmacji. Dzisiaj składam wizytę w Norringtonie, stolicy Cesarstwa Insulii. Jest to bardzo szczególna dla mnie wizyta. Oprócz podpisania ważnej umowy międzynarodowej o podwójnym obywatelstwie pomiędzy naszymi krajami przybywam tutaj, aby zanieść słowa pokoju oraz przyjaźni. Po raz pierwszy od dawna sarmacki władca przyleciał do Nordaty – regionu bardzo bogatego kulturowo na mapie polskiego mikroświata. Zdaję sobie również sprawę, że moja obecność tutaj może wywołać mieszane uczucia u innych mieszkańców Waszego regionu. Wciąż jednak powtarzam, że Księstwo Sarmacji za mojego panowania będzie chętne i otwarte na dialog z każdym v-państwem. Wyrażam również radość, że zostałem ciepło przyjęty przez mieszkańców Cesarstwa – to niezwykle budująca postawa, za którą dziękuję.

Przybywam tutaj również oddać pokłon Waszej pracy oraz Waszym dokonaniom. Pomimo, że jesteście niewielkim państwem to odgrywacie znaczną rolę na mapie polskiego mikroświata. Popieram również działania Waszego nowego Cesarza Bazyliego Izaaka von Hohenburga Marcjan-Chojnackiego, mojego dalekiego krewnego, który poprzez swoją pracę pokazuje, że dobro i rozwój Cesarstwa leży mu głęboko na sercu. Niech wszyscy mieszkańcy wesprą go w jego poczynaniach, czego serdecznie WCM życzę.

Dziękując za to przyjęcie oraz tę krótką, ale owocną wizytę wyrażam nadzieję na dalszy rozwój relacji pomiędzy naszymi państwami. I za to chcę wznieść toast – za umocnienie przyjaźni sarmacko-insulijskiej. Niech żyją Narody Voxlandzkie, Westlandzkie i Amatorów! Niech żyje Cesarstwo Insulii! Dziękuję.

Przemowa Cesarza Bazyliego Izaaka von Hohenburga:
Cytuję:
Wasza Wysokość, Droga matko, obywatele oraz wszyscy Sarmaci będący w Cesarstwie.
gdyż dzięki dzisiejszej umowie rozpoczynamy etap współpracy na linii Sarmacja-Insulia, która mam nadzieję będzie owocna.
Samemu pochodze z Sarmacji dlatego bardzo, ale to bardzo zależało i nadal będzie mi zależeć na dobrych kontaktach z Księstwem. Zresztą większość zawdzięczam właśnie Sarmacji oraz Sarmatom.
Mam nadzieje że to nie koniec sarmackich wizyt w moim państwie. Obiecuje iż Sarmaci zawsze otrzymają w Insulii schronienie... Przy tej okazji pragnę zaprosić Waszą Książęcą Mość na wakacje do Insulii.
Gdy obejmowałem tutejszy tron w głowie miałem ciągłe obawy o to, czy podołam wyzwaniom stojącym przed monarchą. Martwiłem się też o dobro nowych poddanych, swojej rodziny i przyjaciół z Sarmacji. Zmartwienia jednak szybko minęły co utwierdziło mnie w tym że moge ufać swej rodzinie. Dostałem także dużo wsparcia od innych m.in. od Henryka von Wattzau Adertisa, jego ojca Federanta a także od Jego Wysokości którego rady są cenne jak złoto.
Dzisiaj gdy żyje w Norington jako monarcha; serdecznie dziękuje Sarmacji za ukształtowanie mnie, mego światopoglądu i ogółem za wszystko.
Sarmacja zawsze będzie w moim sercu.

Książę jest bardzo zadowolony z wizyty. Dziękował bardzo serdecznie Cesarzowi oraz obywatelom Insulii za ciepłe przyjęcie. Wierzy, że teraz podpisana umowa jeszcze bardziej rozwinie relację między Sarmacją a Insulią.


Z wyrazami szacunku,
(—) Fatima von Hohenburg Marcjan-Chojnacka
Sekretarz Koronna Dworu JKM
Dotacje
500,00 lt
Dotychczasowi donatorzy: Filip I Gryf.
Serduszka
5 789,00 lt
Ten artykuł lubią: Sophie, Antoni Kacper Burbon-Conti, Jakub Wysocki, Filip I Gryf, Alfred Fabian von Hohenburg Tehen-Dżek, Laurẽt Gedeon I, Piotr vel Bocian, Joahim von Ribertrop von Sarm, Heinrich von Wattzau, Sorcha Raven.
Komentarze
Sophie
Dobrze się dzieje, że poprawiamy stosunki międzynarodowe
Odpowiedz Permalink
Filip I Gryf
Grunt, że wizyta udana. :D
Odpowiedz Permalink
Maximilian von Stirlitz
Cieszę się że wizyta udana.
Odpowiedz Permalink
Tomasz Liberi
Ważne że wizyta się udała.
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.