Vienbieńskie Obiekty Godne Uwagi

Pierwsza podróż
Po odpowiedzi na moje CV ruszyłem do biura Vienbieńskiej Agencji Medialnej, aby podpisać dokumenty i dogadać szczegóły umowy o pracę. Po negocjacjach i podpisaniu umowy o pracę moje imię i nazwisko zawidniało w liście pracowników instytucji. Moim pierwszym zadaniem została podróż w głąb wyspy, aby opisać najlepsze dzieła ludzkiej architektury oraz twory natury. Wynająłem tani pokój w pobliskiej gospodzie, zjadłem placki ziemniaczane, wypiłem grzańca, spakowałem prowiant, zeszyt i pióro i rozpocząłem podróż w stronę mojego celu, którym był Amfiteatr "Smoczy Taniec".
GrU40o4s.jpg
Ten amfiteatr jest ogromnym obiektem, który jest jednym z najważniejszych obiektów w Księstwie Sarmacji. Nie zdawałem sobie sprawy z tego, co potrafią budowniczy z Sarmacji. Jest to istne cudo architektoniki. Podczas niektórych świąt gromadzą się tu ludzie i oglądają piękne koncerty i przedstawienia. Ta widownia jest w stanie pomieścić całą populację Sarmacji! Niestety nie było mi dane oglądać przedstawień ani konkursów na tym amfiteatrze. Na szczęście jedna z grup aktorskich miała próby i mogłem się nacieszyć oko chwilą sztuki. Po zakończonej próbie aktorskiej postanowiłem pozwiedzać okolice amfiteatru. Wokół widowni były posadzone kolorowe i pięknie pachnące kwiaty. Wszystko to przypominało scenerię jak z obrazu namalowanego na płótnie przez utalentowanego malarza. Mam nadzieję, że będę w stanie to miejsce odwiedzić ponownie, bo zabiera dech w piersiach i polecam serdecznie każdemu tu przyjść. Wydaje mi się, że mój pobyt w Vienbienie może się przedłużyć o kilka dni, albo tygodni...

Dziękuję wszystkim za przeczytanie artykułu i pozdrawiam
Jakub Pawlik
Serduszka
4 333,00 lt
Ten artykuł lubią: Filip I Gryf, Jakub Wysocki, Fatima von Hohenburg Marcjan-Chojnacka, Arkadiusz Maksymilian, Alfred Fabian von Hohenburg Tehen-Dżek, Antoni Kacper Burbon-Conti, Piotr vel Bocian.
Komentarze
Filip I Gryf
Sam jestem nieraz zdziwiony, czego jeszcze nie wiedziałem o Księstwie. :-)
Kwestie architektoniczne należą do takich rzeczy. Dzięki za ciekawy opis.
Odpowiedz Permalink
Jakub Pawlik
@JanuszekvHP Też się zdziwiłem, gdy odkryłem tak piękne miejsce. Ta kraina jest pełna niespodzianek
Odpowiedz Permalink
Filip I Gryf
Trudno się nie zgodzić.
Odpowiedz Permalink
Piotr vel Bocian
Przyjemnie się czytało.
Czekam na kolejne opisy ciekawych miejsc, szczególnie tych które łączą się z jakąś historią :)
Odpowiedz Permalink
Tomasz Liberi
Czekam na kolejny artykuł :)
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.