Park Stołeczny, Anastasia Windsachen, 07.01.2022 r. o 12:37
Pytania i odpowiedzi - A.W.2022

Szanowne i Szanowni,

Zgodnie z obietnicą złożoną w poprzednim artykule na temat programu wyborczego, publikuję ten zawierający odpowiedzi na zadane w komentarzach pytania.

Seria 1 pytań - Baronetessa Fatima von Hohenburg Marcjan-Chojnacka:

1.
Cytuję:
Co ze sprawą liberta?

Zamiast udawać tutaj znawczynię gospodarki, snuć wielkie wizje reform systemu finansowego powiem prosto - pozostawiam kwestię wymyślania rozwiązań dla osób, które posiadają wiedzę do tego potrzebną. Jeżeli ich argumentacja będzie przekonująca oraz realna będzie działać na rzecz wprowadzenia jej.

2.
Cytuję:
Jak Szlachetna uważa, czy powinno się łączyć wiele stanowisk na raz? Co z miejscem dla innych by się rozwijali?

W przypadku, gdy liczba obywateli aktywnych nie oscyluje wysoko uważam, że łączenie stanowisk jest rzeczą naturalną dla zapewnienia funkcjonowania państwa. Za to w momencie, gdy aktywna populacja zwiększa się, powinno się ograniczyć maksymalną liczbę sprawowanych stanowisk na raz. Również zachęcam chętnych do rozwoju do aktywności. Zauważalna aktywność, poznanie osoby przez nią, zwiększa szanse na awans w strukturach państwa.

3.
Cytuję:
Czy Szlachetna Dama mając już tyle na głowie da radę to wszystko pogodzić?

Na obecny moment jestem w stanie udzielić pozytywnej odpowiedzi. Czuję się na siłach by łączyć pracę posłanki wraz z innymi obowiązkami. Jeżeli w trakcie sprawowania urzędu zauważyłabym, że realioza lub obowiązki zakłócają sprawowanie urzędu - złożyłabym rezygnację by nie utrudniać prac Izby.

4.
Cytuję:
Ministra właściwego ds. sprawiedliwości lub Sejm.
Szykuje się nowe ministerstwo?

W rządzie, w którym sprawuję obecnie funkcję, nie zakładamy tworzenia większego składu. Przynajmniej na ten moment jest mi to wiadome. Użyte przeze mnie sformułowanie zakłada, że jeżeli takie ministerstwo kiedyś by powstało, mogło by taką możliwość uzyskać. Dopuszczam również właśnie wybór przez Sejm przez wzgląd właśnie na mały skład rządu obecnego.

Seria 2 pytań - Baron Grzegorz Tomasz Czartoryski:

1.
Cytuję:
W jakim kierunku Szlachetna Dama chce, aby poszły relacje Sarmacja - Ex-Państwa Stowarzyszone, obecne już w Unii Niepodległych Państw (Teutonia, Baridas, Sclavinia)?

Odpowiem szczerze. W momencie, w którym miała miejsca separacja Państw Stowarzyszonych, nie byłam obecna w Księstwie Sarmacji. Nie mam na ten temat wyrobionej opinii. Jeżeli jednak miałabym traktować je, jak każde inne państwo, zapominając o przeszłości, co wydaje mi się niemożliwe dla wielu osób, chciałabym by nasze stosunki międzynarodowe nie były "zatrute" uprzedzeniami czy żalem.

9fuM7gqc.jpg

Seria 3 pytań - Wicehrabia Antoni Kacper Burbon-Conti:

1.
Cytuję:
Jakie konkretne zmiany Szanowna Kandydatka ma na myśli? Jakieś zmiany sposobu postępowania, nowelizacja aktów prawnych, usunięcie jakichś urzędów?

Po pierwsze, co rozumiem za urzędy widmo - urzędy, które mamy w ustawach, rozporządzeniach i innych aktach, a w realnej sytuacji nie są one nigdy obsadzone. Funkcje kontrolne sprawuje nad nimi często nie wiadomo kto, co powoduje dla nowych obywateli, niezorientowanych w sytuacji, zamieszanie. Pisząc tą propozycję byłam w trakcie prac nad poprawą Rozporządzenia ws. Korpusu Administracji Rządowej. Występowały w nim często urzędy, które na przykład obecnie nie istnieją, nie są sprawowane i nie określono kto przejmuje kontrolę nad nimi. Teraz to zostało poprawione. Należy spojrzeć również na wiele aktów stworzonych w czasach aktywności, która była większa niż teraz. Tak samo kontrola instytucji państwowych gdzie zarząd nad nimi mają osoby, których obecność w KS jest rzadka lub niespotykana, a na pewno nie długoterminowa czego wymaga zarząd.

2.
Cytuję:
Prefekt Generalny obecnie jest powoływany przez Kanclerza. Dlaczego miałby go powoływać minister? Przy wyborze przez Sejm obawiam się, że może to wyłącznie nadłożyć niepotrzebnej pracy Wysokiej Izbie, przy i tak raczej mało obleganym stanowisku. Ciekawe mogłoby być dodanie opcji odwołania PG decyzją Sejmu.

Dlaczego minister? Uważam, że jest to przełożenie obciążenia Kanclerza na inne organy RM. Po to również są ministrowie. Ale tak, jak zauważyłam w odpowiedzi do pytania Baronetessy Fatimy, obecny rząd nie planuje powiększania swojego składu dlatego tutaj jestem skłonna bardziej do drugiej propozycji czyli wyłaniania Prefekta przez Sejm. Dobra seria pytań do kandydata dałaby możliwość poznania jego kompetencji oraz zaprezentowania siebie obywatelom. Odwołanie PG decyzją Sejmu jest dobrą propozycją. Poprzez demokrację pośrednią jest to niejako wybór obywateli. Jeżeli wejdę w skład przyszłego Sejmu, na pewno pochyliłabym się nad takim rozwiązaniem.

3.
Cytuję:
Czy zdaniem Szanownej Kandydatki zapełnianie urzędu, na którym w ostatnim czasie niewielu jest w stanie dotrwać do końca kadencji, wyborami powszechnymi nie gryzie się z ideą odejścia od przerostu formy nad treścią? Dwu- czy trzykrotne powszechne wybory kanclerskie w czasie jednej kadencji Sejmu mogą niestety nie być najlepszym pomysłem, a i śmiałbym stwierdzić, że decyzje Sejmu w kwestii wyboru Kanclerza raczej znacznie nie odbiegają od upodobań reszty społeczeństwa. Argument, że jest to mandat od obywateli, może być niewystarczający, bo w wyborach pośrednich Kanclerz w końcu również uzyskuje mandat pośrednio od obywateli.

Wicehrabia zwraca uwagę na istotny szczegół, o którym nie pomyślałam pisząc ten postulat - kadencje, które rzadko trwają do końca. W takim przypadku racja, proponowane przeze mnie rozwiązanie gryzie się z głównym hasłem czyli "Zróbmy porządek". Dlatego ogłaszam, że rezygnuję z tego by być w zgodzie z głównym założeniem.

4.
Cytuję:
(...) jakie Szanowna Kandydatka widzi rozwiązania na polepszanie sytuacji finansowej Rady Ministrów?

Działania obecnego Kanclerza znajdują moje pełne poparcie. Licytacja nieużywanych, często zapomnianych instytucji przynosi obecnie duży zysk dla Rady Ministrów. Ograniczenie również przyznawanych płatnych serduszek w wybranych działach forum jeśli to możliwe. Co do większych rozwiązań polityki finansowej - utrzymuję odpowiedź do pytania Baronetessy Fatimy.
Dotacje
0,00 lt
Nikt jeszcze nie zasponsorował tego artykułu.
Serduszka
4 543,00 lt
Ten artykuł lubią: Luis Adonju, Jakub Wysocki, Damiano á-la-Triste, Filip I Gryf, Piotr vel Bocian, Heinrich von Wattzau, Gotfryd Slavik de Ruth.
Komentarze
Fatima von Hohenburg Marcjan-Chojnacka
Cytuję:
Ograniczenie również przyznawanych płatnych serduszek w wybranych działach forum jeśli to możliwe.
Najlepiej skasujmy je, jak idziemy tym tropem :)

Dziękuję za udzielenie odpowiedzi na pytania :)
Odpowiedz Permalink
Jakub Wysocki
Dziękuję serdecznie za odpowiedź. Uważam, że to dobre podejście do sprawy Sarmacja - Kraje UNP, aczkolwiek zadania MSZ nie kończą się na tej linii. ;)
Odpowiedz Permalink
Piotr vel Bocian
Sporo pytań, niezłe przesłuchanie :)
Odpowiedz Permalink
Krzysztof Hans Arped-Winnicki
W kwestii "pytań i odpowiedzi" powiem że ja też organizuje swoje. Poważne pytania proszę przesyłać do soboty 15 stycznia w tym temacie: https://fc.sarmacja.org/viewtopic.php?f=1166&t=33174
Odpowiedz Permalink
Gotfryd Slavik de Ruth
I to mi się podoba, są pytani i są odpowiedzi. Jasno i konkretnie, od razu widać jakie zdanie ma Kandydatka.
Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.