Stowarzyszenie Sarmacja Future, Sophie, 04.01.2022 r. o 11:21
Zmiany+

0hMB8GZs.png

W Sarmacji przebywam już niemal rok. Dla niektórych wydawać się może, że to szmat czasu, inni powiedzą wręcz przeciwnie. Ja uważam, że jest to najwyższy czas, aby wejść na sarmacką scenę polityczną z własnymi pomysłami. Przez ten okres czasu odbywały się najróżniejsze dyskusje i rozmowy, mniej lub bardziej związane z polityką, z moim udziałem. Przez nie, jak i przez wydarzenia życia codziennego Sarmacji, wyrobiłam już swoje poglądy polityczne i czuję się w pełni gotowa do objęcia tej funkcji.

Szanowni Sarmaci i Sarmatki!
Jak wszyscy wiemy obecnie w Sarmacji nie jest idealnie, ale nie jest też źle. Ostatnie miesiące dały nam do zastanowienia co działa dobrze, a co wymaga zmian. Ja z tymi zmianami idę do Sejmu.

Plan mój zakłada wiele zmian. Niektóre z nich nie są wielkimi reformami, ale są i takie, które mogą nie spotkać się z apropadotm mieszkańców i obywateli Sarmacji. Jednak,aby te zmiany weszły w życie trzeba konkretnego działania. W tym miejscu obiecuję że zrobię wszystko co będę mogła, aby zmiany wprowadzić. Zmiany te opisane są poniżej.

Zmiany w sądownictwie
Sądownictwo jest bardzo ważnym aspektem każdego v-państwa. Każdy obywatel powinien mieć możliwość sprawiedliwego sądzenia. W Sarmacji sądownictwo potrzebuje ożywienia. Pozwy oraz wnioski kierowane do TK powinny być szybciej rozpatrywane,dlatego też na tym skupiam się podczas zmian w sądownictwie.
1. Możliwość nieprzyjęcia pozwu/wniosku przez TK. Taka możliwość byłaby tylko, gdyby MTK uznał wniosek/pozew za bezpodstawny, z góry skazany na porażkę. Oszczędzi to pracy TK.
2. Maksymalnie 2 inne stanowiska jako ATK. W celu zniwelowania występujących opóźnień jest konieczne działanie. Taki limit pozwoli TK na szybsze działanie. Obecnie wielu starszych Sarmatów pełni kilka urzędów. Dajmy szansę młodym.

Zmiany w Prefekturze Generalnej
Prefektura jest ważną instytucją w Sarmacji. Chroni nas między innymi przed falami klonów, a więczrozumiałym jest, że oczekuje się od niej prawidłowego funkcjonowania. Wydarzenia ostatnich miesięcy pokazałynam, że i tutaj nie obędzie się bez zmian.
1. Zakaz blokowania kont obywateli bez decyzji TK. Jest to ważne, aby obywatele nie obawiali się o utratę dostępu do konta. Jeśli jednak tak się stanie bez decyzji TK, Książę i Kanclerz będą mieli możliwość niezwłocznego zwolnienia z funkcji PG.
2 Wprowadzenie kadencji PG. Wszyscy wiemy, że na tym stanowisku powinna się znajdowć odpowiednia osoba. Nie można niestety jej wybrać jeśli PG jest tyllko jedna osoba. Dlategomkadencyjność w PG zostanie wprowadzona.
3. W PG musi być Podprefekt. Damy Prefektowi Generalnemu możliwoś powoływania i odwoływania Podprefekta. Jednak nakazane zostanie jego powołanie. Ułatwi to pracę PG i odciąży samego Prefekta Generalnego.

Zmiany w polityce
Polityka jest częścią życia Sarmacji. Jednak ostatnimi czasy nie ma się ona zbyt dobrze. Potrzebne nam zmiany w celu ożywienia sarmackiej polityki.
1. Głosowanie na partię. Partie są ważną częścią polityki. Jednak nie ma za bardzo na to w Sarmacji popytu. Aby zwiększyć popularność i znaczenie partii proponuje zmienić głosowanie do Sejmu - z głosowania na kandydata, na głosowanie na partię. Na podstawie wyniku partii wyliczana będzie liczba miejsc w Sejmie.
2. Zwiększenie liczby miejsc w sejmie. Aby pkt. 1 miał lepsze skutki jest to niezbędne. Jeślichcemy, aby polityka żyła musimy dać obywatelom o co walczyć.
3. Księciem może być tylko szlachcic posiadający obywatelstwo Sarmackie. Jest to zabieg niejako kosmetyczny. Zwiększy on jednak prestiż tegoż najwyższego stanowiska.

Zmiany w polityce zagranicznej
Polityka zagraniczna jest bardzo ważna. Zdobywanie sojuszników, nawiązywanie stosunków z innymi mikronacjami są jednymi z jej celów. Jednak czasami się o niektórych jej aspektach zapomina.
1. Aktualizacja listy państw uznawanych. Pollin jest tak dynamicznym miejscem, że takie aktualizacje powinny być jak najczęstsze.[/b]
2. Aktualizacja umów międzynarodowych. Niektóre są nam niepotrzebne, kilka powinniśmy podpisać. ddlatego będę się starała, aby te zmiany weszły w życie.
3. Zmiana wymogów co do kandydatów na ambasadorów. Aby prowadzić skuteczną politykę zagraniczną potzrebna jest nam kompetenta służba dyplomatyczna. Proponuje,aby trudniono jako ambasadoró tylko te osoby, które mają wykształcenie w tej dziedzinie lub przeszli specjalnbe szkolenie.

Zmiany wartości liberta
Libert jest walutą w Sarmacji od początku jej istnienia. Jest dla nas podstawowym środkiem płatności. Jednak jego wartość spada wraz z powstanie kolejne aplikacji do zarabiania. Ten stan rzeczy powinien ulec zmianie.
1. Ustawa o Spółdzielni Mieszkaniowej Sarmacja.Jest to część realizacji planu przedstawionego przeze mnie w tym artykule
2. Reforma w systemie zdrowia. Co się stanie jeśli nasze zdrowie spadnie do 0%? Nic! Powinniśmy to zmienić. Można wprowadzić szpital, jako miejsce dla osób z zerowym zdrowiem. Za niewielką opłatą wychodziyby one odzyskując jakąś liczbę zdrowia.

Narracyjność
Narracja jest dla mnie bardzo ważna i prawie od początku swojego pobytu działałam w tym zakresie.Między innymi dzięki moim staraniom utworzono dział narracyjny. Dlatego również w Sejmie ten temat będzie przeze mnie poruszany.
1. Narracja w Sejmie Wprowadzenie jej jest pierwszym krokiem do zwiększenia narracyjności Sarmacji. Czemu mamy tylko (uwaga skrót myślowy) oddawać głos ZA lub PRZECIW ustawie? Wprowadźmy narracje podczas obrad Sejmu.
0hMB8GZs.png
Dotacje
0,00 lt
Nikt jeszcze nie zasponsorował tego artykułu.
Serduszka
4 632,00 lt
Ten artykuł lubią: Fatima von Hohenburg Marcjan-Chojnacka, Antoni Kacper Burbon-Conti, Sewomu Pablo, Heinrich von Wattzau, Luis Adonju, Xavier Åsa, Jakub Wysocki, Filip I Gryf, Piotr vel Bocian.
Komentarze
Damiano á-la-Triste
Wszystko fajnie, wszystko spoko ale co z artykułami;
Dlaczego są one aktualnie mało opłacalne jak loteria państwowa, dlaczego rząd nie zajmie się poprawą sytuacji prasy w Księstwie?
Odpowiedz Permalink
Sophie
@MLPLAY według mnie jest dobrze, tak jak jest. Artykułów nue piszemy, aby zarobić jak najwięcej, a podzielić się naszymi spostrzeżeniami, dziełami itp. To, że zarabiamy przy okazji to jest dla nas plus.
Odpowiedz Permalink
Damiano á-la-Triste
@Natasha

Nie powiedziałbym, że jest dobrze. Powiedziałbym że to tragedia.
NIKT w Sarmacji nie ma zamiaru zakładać gazety, dlaczego? Jest to nieopłacalne/opłacalne po długim okresie czasowym.
Odpowiedz Permalink
Sophie
@MLPLAY jeśli chodzi o instutucje prasową to faktycznie nie jest to opłacalne. W Sarmacji nie ma też "z zawodu" redaktorów. Nie ma osoby, która zajmowałaby się głównie pisaniem artykułów.
Odpowiedz Permalink
Antoni Kacper Burbon-Conti
Cieszę się, że Szlachetna Dama zdecydowała się opublikować swój program wyborczy!
Cytuję:
Możliwość nieprzyjęcia pozwu/wniosku przez TK. Taka możliwość byłaby tylko, gdyby MTK uznał wniosek/pozew za bezpodstawny, z góry skazany na porażkę. Oszczędzi to pracy TK.
Jako MTK nie mogę przyjąć wniosku, który nie spełnia podstawowych wymagań postawionych przez prawo, a dokładnie k.p.p.t.k.. Oczywiście, to nie ogranicza kogoś do składania formalnie poprawnych wniosków, które i tak z góry są wiadomymi przegranymi, jednak dla bezpieczeństwa obywateli — takie wnioski i tak powinny być rozpoznawane przez ATK. Drogą na uproszczenie pracy w takich sprawach może być umożliwienie odstąpienia od napisania uzasadnienia wyroku w I instancji. Co Szanowna Kandydatka o tym uważa?
Cytuję:
Maksymalnie 2 inne stanowiska jako ATK. W celu zniwelowania występujących opóźnień jest konieczne działanie. Taki limit pozwoli TK na szybsze działanie. Obecnie wielu starszych Sarmatów pełni kilka urzędów. Dajmy szansę młodym.
Tutaj tylko zwrócę uwagę na pewne spostrzeżenie, które poczyniłem jako MTK — z reguły bardziej aktywnymi ATK są osoby, które aktywnie udzielają się w Sarmacji i pełnią również inne funkcje niż ATK, którzy nie działają systematycznie w Sarmacji i pełnią funkcję wyłącznie w TK.
Cytuję:
Zakaz blokowania kont obywateli bez decyzji TK. Jest to ważne, aby obywatele nie obawiali się o utratę dostępu do konta. Jeśli jednak tak się stanie bez decyzji TK, Książę i Kanclerz będą mieli możliwość niezwłocznego zwolnienia z funkcji PG.
Właśnie teraz trwa sprawa, w której TK na mocy orzeczenia w sprawie ustrojowej zdecyduje, czy Prefektura ma prawo blokować konta Sarmatów bez wyroku Trybunału — zachęcam do śledzenia sprawy.
Cytuję:
W PG musi być Podprefekt. Damy Prefektowi Generalnemu możliwoś powoływania i odwoływania Podprefekta. Jednak nakazane zostanie jego powołanie. Ułatwi to pracę PG i odciąży samego Prefekta Generalnego.
Muszę przyznać, że niestety nie rozumiem — już teraz Prefekt Generalny może powołać aż dwóch Prefektów, którzy wspierają go w pracy, a jeden z nich pełni rolę zastępcy Prefekta Generalnego jako Podprefekt Generalny.
Cytuję:
Zwiększenie liczby miejsc w sejmie. Aby pkt. 1 miał lepsze skutki jest to niezbędne. Jeślichcemy, aby polityka żyła musimy dać obywatelom o co walczyć.
Już teraz czasem ciężko Sejmowi zapełnić wszystkie ławy poselskie. Czemu poza zdobywaniem samego w sobie mandatu posła czy posłanki miałaby służyć ta zmiana?
Cytuję:
1. Aktualizacja listy państw uznawanych. Pollin jest tak dynamicznym miejscem, że takie aktualizacje powinny być jak najczęstsze.
2. Aktualizacja umów międzynarodowych. Niektóre są nam niepotrzebne, kilka powinniśmy podpisać. ddlatego będę się starała, aby te zmiany weszły w życie.
Od niemal pół roku polityka zagraniczna jest w rękach Jego Książęcej Mości, od jego decyzji zależy aktualizowanie listy państw uznawanych i podejmowanie umów międzynarodowych. Sejm wyłącznie sprawuje nad tym kontrolę.
Cytuję:
Narracja w Sejmie Wprowadzenie jej jest pierwszym krokiem do zwiększenia narracyjności Sarmacji. Czemu mamy tylko (uwaga skrót myślowy) oddawać głos ZA lub PRZECIW ustawie? Wprowadźmy narracje podczas obrad Sejmu.
Jakby to miało wyglądać? Czy nie zakłóciłoby to porządku obrad? Będę wdzięczny za rozwinięcie tego tematu.

Z góry dziękuję za odpowiedzi i życzę powodzenia! :)
Odpowiedz Permalink
Antoni Kacper Burbon-Conti
I jeszcze jedno pytanie — jakie Szanowna Kandydatka widzi rozwiązania na polepszanie sytuacji finansowej Rady Ministrów? :)
Odpowiedz Permalink
Sophie
@Antoni
Cytuję:
Jako MTK nie mogę przyjąć wniosku, który nie spełnia podstawowych wymagań postawionych przez prawo, a dokładnie k.p.p.t.k.. Oczywiście, to nie ogranicza kogoś do składania formalnie poprawnych wniosków, które i tak z góry są wiadomymi przegranymi, jednak dla bezpieczeństwa obywateli — takie wnioski i tak powinny być rozpoznawane przez ATK. Drogą na uproszczenie pracy w takich sprawach może być umożliwienie odstąpienia od napisania uzasadnienia wyroku w I instancji. Co Szanowna Kandydatka o tym uważa?
Odstąpienie od uzasadnienia też jest dobrym rozwiązaniem.
Cytuję:
Tutaj tylko zwrócę uwagę na pewne spostrzeżenie, które poczyniłem jako MTK — z reguły bardziej aktywnymi ATK są osoby, które aktywnie udzielają się w Sarmacji i pełnią również inne funkcje niż ATK, którzy nie działają systematycznie w Sarmacji i pełnią funkcję wyłącznie w TK.
Nie chodzi tu, aby wybierać osoby bez żadnych urzędów. Ciężko jest pełnić 3 urzędy i być jeszcze ATK.
Cytuję:
Właśnie teraz trwa sprawa, w której TK na mocy orzeczenia w sprawie ustrojowej zdecyduje, czy Prefektura ma prawo blokować konta Sarmatów bez wyroku Trybunału — zachęcam do śledzenia sprawy.
Będę śledzić
Cytuję:
Muszę przyznać, że niestety nie rozumiem — już teraz Prefekt Generalny może powołać aż dwóch Prefektów, którzy wspierają go w pracy, a jeden z nich pełni rolę zastępcy Prefekta Generalnego jako Podprefekt Generalny.
Teraz ma możliwość powołania 2 Podprefektów, a po ew. zmianie Prefekt Generalny będzie musiał powołać chociaż 1 Podprefekta. Ciężko, aby skutecznie pracować bez pomocy to na pewno się przyda.
Cytuję:
Już teraz czasem ciężko Sejmowi zapełnić wszystkie ławy poselskie. Czemu poza zdobywaniem samego w sobie mandatu posła czy posłanki miałaby służyć ta zmiana?
Tutaj nie będę tego pchała na siłę. Jeśli nie przekdzie to nie ma sensu.
Cytuję:
Odpowiedz Permalink
Sophie
@Antoni
Cytuję:
Od niemal pół roku polityka zagraniczna jest w rękach Jego Książęcej Mości, od jego decyzji zależy aktualizowanie listy państw uznawanych i podejmowanie umów międzynarodowych. Sejm wyłącznie sprawuje nad tym kontrolę.
Dziękuję, przyjęłam.
Cytuję:
Jakby to miało wyglądać? Czy nie zakłóciłoby to porządku obrad? Będę wdzięczny za rozwinięcie tego tematu.
Tutaj temat bardziej do dyskusji, aczkolwiek ja widzę to tak, aby pisać po prostu posty narracyjne na temat wydarzeń odbywających się podczas obrad.
Cytuję:
I jeszcze jedno pytanie — jakie Szanowna Kandydatka widzi rozwiązania na polepszanie sytuacji finansowej Rady Ministrów? :)
Tutaj odeślę do "Zmiana wartości liberta". Pomysł tam zawarty, a raczej w tamtejszym linku, mógłby zapewnić RM dochód.
Odpowiedz Permalink
Sophie
Widzę, że dużo pytań do mnie jest. Jeśli będzie ich więcej odpowiem w następnym artykule
Odpowiedz Permalink
Damiano á-la-Triste
@Natasha No właśnie, nie uważa Szlachetna Dama, że należałoby się tym zająć, poprawiając w ten sposób nieco zawód redaktora?
Odpowiedz Permalink
Sophie
@MLPLAY tak powinno się tym zająć, ale jak uatrakcyjnić zawód redaktora?
Odpowiedz Permalink
Damiano á-la-Triste
@Natasha Zachęcając ludzi do sercowania, dotowania artykułów?
Odpowiedz Permalink
Piotr de Zaym
Tak przy okazji uatrakcyjniania zawodu redaktora - dotowanie artykułów... Po co dotowanie, jak nie bardzo jest na co wydawać liberty! Tu więc pytanie: co zrobić, by wydawać więcej. A raczej - na co wydawać?
Co do partii - co Szanowna Kandydatka sądzi o moim pomyśle, tj. konieczności posiadania poparcia partii przez kandydata do Sejmu?
Odpowiedz Permalink
Gotfryd Slavik de Ruth
Z zaciekawieniem przeczytałem wasz pomysł na program, oraz odpowiedzi na zadane pytania od wyborców.
Permalink
Sophie
@PiotrdeZaym właśnie z pana artykułu czerpałam inspirację. Co do pana pomysłu myślę, że pomysł warty uwagi. Czy by przeszedł? Myślę, że przy odpowiednim przedstawieniu - tak.
Odpowiedz Permalink
Laurẽt Gedeon I
@Natasha Podprefekt Generalny jest powołany i to od dawna, drugi tj. Prefekt też był i przez chwilę było nas troje. Niestety Prefekt stracił chęci po pierwszym skierowaniu sprawy do rozpatrzenia.

Reszta nie komentuję.
Odpowiedz Permalink
Piotr vel Bocian
Życzę powodzenia!
Ciekawe czy inni kandydaci również dostali tyle pytań ;)
Odpowiedz Permalink
Vanderlei Bouboulina-á-la-Triste
Konkretne podejście do realnych problemów
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.