Biuletyn Urzędowy Sarmacji 5/2021

Artykuł został oznaczony jako Artykuł na Medal.
Na zakończenie tego roku RM ma przyjemność przedstawić najnowszy biuletyn informacyjny. Do końca kadencji został jeszcze niecały miesiąc i wciąż mamy kilka rzeczy do zrobienia, ale spójrzmy na to, co już za nami i na to, co jest w toku.
mh8LkR52.png
SEJM
Na początku grudnia dymisję złożył z funkcji kanclerza Konrad von Chamier-Gliszczyński. Niestety, po raz drugi nie udało mu się przezwyciężyć fali realiozy, ale mamy nadzieję, że nie było to jego definitywne pożegnanie z Sarmacją. Powołany w to miejsce nowy rząd, pod moim przewodnictwem, jest w połowie swojej krótkiej kadencji.
W samym Sejmie wisi nadal nowelizacja UoFP. Sama ustawa została już przyjęta i zaimplementowana, ale w toku procedowania NIA zgłosiła swoje uwagi nt. zauważonej luki. Przez ostatnie kilka dni nie miałem możliwości czasowych, aby nad tym przysiąść, ale dzisiaj przyszedł mi do głowy pewien pomysł, który może rozwiązać od razu kwestię bezdomności jako taką. Po jego sprawdzeniu z aktualnymi przepisami przedstawię go w Sejmie.
0Zktjb0S.png
TK
W ostatnim czasie do Trybunału spłynął szereg spraw, dotyczących podwójnych kont, a także działalności PG w tym zakresie. Wydano dwa wyroki skazujące za kloning i próbę osiągnięcia z tego tytułu korzyści majątkowej (K12/21 oraz K11/21). W toku jest sprawa ustrojowa U5/21, dot. blokowania kont przez prefektów, która spowodowała zawieszenie sprawy kontrolnej KN6/21 z zawiadomienia ws. Xaviera Asy i Jeana Pierre'a von Schmetterlinga Parfum Topliva.
oe35kkUO.png
RZĄD
W ostatnim czasie, jak wiadomo, największym echem odbiła się licytacja dwóch instytucji, nabytych wcześniej przez RM od właścicieli, którzy nie chcieli kontynuować na nich działalności. Z tego tytułu rząd uzyskał nieco ponad 80 tys. lt netto. Do końca kadencji planujemy jeszcze m.in. załatwić sprawę nowelizacji UoFP. Uwaga – jeśli szukasz pracy, zajrzyj na wciąż aktualne oferty na wątku Urzędu Pracy:
https://fc.sarmacja.org/viewtopic.php?f=1029&t=32942
W ostatnim czasie RM włączyła się także w przygotowanie oferty organizacji kolejnego v-mundialu, wspomagając Dwór. Aktualnie głosowanie jest w toku.
86nzumsq.png
PROWINCJE
Hasseland: koniec roku przyniósł nieco mniejszą aktywność. Swoje ostatnie ćwiczenia w tym roku przeprowadziła Gwardia. Miasto Angemont zlicytowało dom z działką, położony w północnej części miasta i zapowiada kolejne licytacje zimą lub na wiosnę. Z kolei LSP de Zaym ogłosił utworzenie nagrody urzędowej:
https://fc.sarmacja.org/viewtopic.php?f=784&t=33141
STS: Krzysztof Hans chce mieć z powrotem obywatelstwo tak centralne, jak i STSu. Rzecz, która ostatnio zaprząta uwagę całej Sarmacji. Ogólnie jednak końcówka roku to w prowincji zwyżka aktywności, gł. za sprawą zawodów narciarskich i przetargów na budowę skoczni.

Oby kolejny rok przyniósł nam nowe, świeże inicjatywy i nowych mieszkańców!
SV
Dotacje
3 500,00 lt
Dotychczasowi donatorzy: Piotr vel Bocian, Arkadiusz Maksymilian.
Serduszka
4 064,00 lt
Ten artykuł lubią: Jakub Wysocki, Krzysztof Windsor, Antoni Kacper Burbon-Conti, Laurẽt Gedeon I, Piotr vel Bocian, Anastasia Windsachen, Damiano á-la-Triste, Gotfryd Slavik de Ruth, Alfred Fabian von Hohenburg Tehen-Dżek, Fatima von Hohenburg Marcjan-Chojnacka, Arkadiusz Maksymilian, Filip I Gryf.
Komentarze
Jakub Wysocki
Cytuję:
Oby kolejny rok przyniósł nam nowe, świeże inicjatywy...
Jedną na pewno przyniesie. Oczywiście fajnie, że na tej jednej się nie skończy. :D
Odpowiedz Permalink
Gotfryd Slavik de Ruth
Jak zawsze cenne i konkretne podsumowanie.
Permalink
Sophie
Fajnie przeczytać takie podsumowanie, szczególnie gdy miało się przerwę. Nie za długo, nie za nudno, z konkretami
Odpowiedz Permalink
Damiano á-la-Triste
@Natasha Cieszy nas Twoja opinia
Odpowiedz Permalink
Damiano á-la-Triste
@MLPLAY Kurcze nie ten artykuł XD
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.