Skakali, skakali, aż wyskakali!


Zakończył się 1. Świąteczny Turniej Skoków Narciarskich. Zawodnicy z całego kraju skalali na 6 skoczniach, w Starosarmacji oraz w Hasselandzie. Walka była zażarta, do końca ważyły się losy pierwszej trójki. Po ostatnim skoku oddanym na skoczni K200 w Angemoncie sprawa stała się jasna.


Niezwykle zażarte zawody rozpoczęły się skakaniem w Ferze, na skoczni „im. Wieńka”. Stamtąd wyruszyliśmy do hisselandzkiego San Beqert, na skocznię im Esmunda Tilla. Jest to obiekt o punkcie K135. Następnie zawodnicy przenieśli się do górskiego Athos na skocznię „Koci Pazur”. Ciężkie warunki pogodowe spowodowane śnieżycą i największy obiekt w księstwie dostarczyły sporo problemów. Na szczęście skoczkowie mogli odpocząć w Hasselandzie, w miejscowości Kymerion, gdzie znajduje się skocznia K70 „Tamiunerta”. Przedostatnią, również stosunkowo niską skocznią była sangijska „Książęca” o punkcie K80. Ostatnie zawody, a zarazem wielki finał odbył się w Angemoncie, na mamucie skoczni K200 „Wzgórze Toliss”.
P7dchWwQ.png

Piękne, równe skoki zawodników zachwyciły wielu widzów. Ci towarzyszyli swoim idolom niezależnie od pogody i miejsca zawodów. Na szczególną uwagę zasługują tutaj Piotr vel Bocian i Fatima von Hohenburg Marcjan-Chojnacka, którzy stali się ulubieńcami kibiców. Każdy trening był okazją do spotkania ze skoczkami, otrzymania autografów, wspólnych zdjęć i krótkich wywiadów. Szczególnie Piotr vel Bocian wpadł w oko damskiej części widowni, która nie raz dawała o tym znać, żywiołowymi okrzykami czy nawet elementami bielizny, fruwającymi w kierunku zawodnika.

Tymczasem przyszedł czas na ostatnie zawody w Angemoncie. Sprzyjający wiatr zapowiadał dalekie skoki, co też zadowoliło kibiców, trenerów, zawodników i wszystkich entuzjastów sportu. Po zakończonych seriach skoków podliczono punkty. A oto klasyfikacja generalna turnieju:


1. Heinrich von Wattzau Adertis (580 punktów)
2. Sophie Waksman-Dëter (540punktów)
3. Alfred Fabian von Hohenburg Tehen-Dżek (450 pkt)

4. Santiago Vilarte (430 pkt)
5. Fatima von Hohenburg Marcjan-Chojnacka (270 pkt)
Damiano á-la-Triste (270 pkt)
7. Piotr Vel Bocian (260 pkt)
8. Krzysztof Windsor (250 pkt)
9. Prokrustes (50 pkt)
10. Oswald Baskerville (0 pkt)

Po szybkim zabezpieczeniu sprzętu sportowego wszyscy zawodnicy zebrali się pod podium zbudowanym z lodowych bloków pokrytych drewnianymi podestami antypoślizgowymi. Po chwili na specjalnym podium zjawił się Jego Książęca Mość Arkadiusz Maksymilian, witany gromkimi brawami i hymnem Księstwa Sarmacji. Wygłosił on krótkie przemówienie, w którym pogratulował uczestnikom sportowego ducha oraz zachęcał do dalszych wysiłków na płaszczyźnie sportu. W czasie książęcej przemowy dwóch przedstawicieli organizatora wniosło spory, złoty puchar.
TTBux905.png

I nadszedł czas na wręczenie nagród! Spiker wywołał pierwszego zawodnika - to Alfred Fabian von Hohenburg Tehen-Dżek, zdobywca trzeciego miejsca stanął na podium! Tuż przed nim Sophie Waksman-Dëter, która wywalczyła drugie miejsce. I fanfary! Pierwsze miejsce zajmuje Heinrich von Wattzau Adertis! Gdy młody zawodnik wchodził na podium wystrzeliły kolorowe konfetti w kolorach księstwa. Do skoczków podeszła delegacja organizatora wręczając im czeki z nagrodą finansową, a zwycięzcy złoty puchar turniejowy. Za 3. miejsce przyznano nagrodę w wysokości 20.000 libertów, za 2. w wysokości 35.000 libertów, a za 1. w wysokości 70.000 libertów! Sponsorami nagród jest Jego Książęca Mość Arkadiusz Maksymiliam, Królestwo Hasselandu oraz Prowincja Starosarmacja.

Dla Państwa, z Angemontu, relacjonował zawody Tomasz Szpaczkowski.
1Av1r3TE.jpg
Serduszka
7 006,00 lt
Ten artykuł lubią: Arkadiusz Maksymilian, Santiago Vilarte von Hippogriff, Damiano á-la-Triste, Fatima von Hohenburg Marcjan-Chojnacka, Sophie, Sewomu Pablo, Alfred Fabian von Hohenburg Tehen-Dżek, Antoni Kacper Burbon-Conti, Jakub Wysocki, Heinrich von Wattzau, Laurẽt Gedeon I.
Komentarze
Sewomu Pablo
Gratuluję wszystkim skoczkom nawet tym którzy się nie dostali do pierwszej trójki ducha walki i chęci rywalizacji
Odpowiedz Permalink
Fatima von Hohenburg Marcjan-Chojnacka
Dziękuję za rywalizację i gratuluję :)
Czekam na letnie skoki!
Odpowiedz Permalink
Damiano á-la-Triste
5 miejsce z v-teściową.
Nie jest źle chyba
Odpowiedz Permalink
Sophie
Gratuluję wszystkim uczestnikom. Zabawa pierwszorzędna. Gratuluję również zwycięzcy @Henryk. Miejmy nadzieje, że jeszcze skakać nam będzie dane.

PS: Serdecznie dziękuję @BvTJ, który przecudnie zorganizował cały turniej. Ach te opisy...
Odpowiedz Permalink
Krzysztof Windsor
Gratuluję i dziękuję !!
Odpowiedz Permalink
Bartosz von Thorn-Janiczek
Dziękuję wszystkim za docenienie inicjatywy :) Przyznam, że było to wymagające, spłodzić tak wiele opisów skoków. :D
Odpowiedz Permalink
Jakub Wysocki
Gratuluję podjęcia inicjatywy, której próbie w zeszłym roku nie udało się przetrwać czasu. Świetna robota @BvTJ i liczę, że będziemy mogli w przyszłym roku podziwiać skoki w wersji telewizyjnej. ;)
Odpowiedz Permalink
Jakub Wysocki
A, no i skoczkom oczywiście gratuluję wygranej.
Odpowiedz Permalink
Piotr vel Bocian
Wszystkim uczestnikom dziękuję, trójce na podium gratuluję!

@BvTJ Brawo! Fantastycznie się czytało.
Odpowiedz Permalink
Gotfryd Slavik de Ruth
Fantastyczna rywalizacja i gratuluję zwycięzcom :) stworzyliście wspaniałe widowisko a to bezcenne.
Permalink
Kamilus Neksikus
brawoo neisamowite
Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.