Dwór Książęcy, Arkadiusz Maksymilian, 23.12.2021 r. o 18:13
Życzenia – Boże Narodzenie 2021

Artykuł został oznaczony jako Artykuł na Medal.
9D4g81F5.png

Moi Drodzy,

Wczoraj wieczorem wspólnie zasiedliśmy do wirtualnego stołu, przy którym celebrowaliśmy Sarmacką Wigilię – piękne przedświąteczne spotkanie w gronie mikronacyjnej rodziny. Podczas tego spotkania nie zabrakło emocjonujących gier czy zabaw (laureatom turnieju raz jeszcze gratuluję), żywych rozmów, śmiesznych opowieści czy obfitych prezentów. Dziękuję Wam kochani za wczorajszą obecność i aktywność podczas tej – jak ktoś trafnie określił – iście rodzinnej imprezy.

Tym spotkaniem zakańczamy świąteczny sezon w Księstwie Sarmacji, który towarzyszył nam przez ostatni miesiąc. W tym miejscu pragnę Wam wszystkim bardzo podziękować za Wasze zaangażowanie podczas jego trwania. Szczególnie dziękuję wszystkim tym, którzy włączyli się na swój sposób w różnego rodzaju akcje czy konkursy. Gratuluję także laureatom tych inicjatyw!

Podczas wczorajszej Sarmackiej Wigilii składaliśmy również sobie nawzajem świąteczne życzenia. Chciałbym za pomocą tego artykułu złożyć życzenia dla całego Narodu – dla każdej i każdego z Was. Przed nami jedne z najważniejszych dni w roku – myślę, że są to dni ważne dla wszystkich, niezależnie od tego czy świętujemy narodzenie Chrystusa czy też nie. Te dni spędzamy w gronie bliskich naszemu sercu, w gronie rodziny, krewnych czy przyjaciół – w towarzystwie tych, których kochamy. Spędzamy je także w miłej, dobrej i życzliwej atmosferze; w zdrowiu i pokoju serca. Spędzamy je zwyczajowo… a przynajmniej: powinniśmy je właśnie tak spędzać i tego nawzajem sobie życzymy. Doskonale jednak wiemy, że rzeczywistość potrafi wyglądać inaczej i niekiedy nas zaskoczyć. Dlatego nauczony różnymi życiowymi doświadczeniami chcę Wam życzyć tego, co wydaje się tak błahe, tego co życzymy co roku, ale tego, co niekiedy nie ma pokrycia w rzeczywistości. Kochani, przyjmijcie życzenia zdrowych, radosnych i pełnych pokoju Świąt Bożego Narodzenia. Abyście mogli spędzić je w gronie tych, których szczerze kochacie – bez żadnych obaw, że komuś może się to nie spodobać. Byście spędzili je w prawdziwej płynącej z serca radości – a nie wśród blichtru sztucznych wymuszonych uśmiechów. Byście mogli spędzić je w zgodzie i spokoju, których niekiedy na co dzień bardzo nam brakuje, a nie wysłuchując corocznych kłótni o polityce czy pieniądzach. Życzę Wam wreszcie abyście mogli spędzić te święta tak, by móc się za nimi stęsknić i nie móc doczekać się ich za rok; abyście na słowo „święta” mieli same najlepsze i najprzyjemniejsze wspomnienia. Jeśli tak będziecie mogli je przeżyć – to wszystko inne będzie na właściwym miejscu.

Kochani, na koniec chcę podzielić się z Wami pewną refleksją, którą otrzymałem niegdyś na realną skrzynkę mailową od znanej mi osoby. Nie ukrywam, że ja te słowa zawsze w jakiś sposób rozważam sobie przed samymi świętami – może kogoś z Was też to zainteresuje. Jeszcze raz Wam dziękuję i wszystkiego dobrego na nadchodzące Święta Bożego Narodzenia!
Cytuję:
Gdy będziesz wpatrywał się w blask świecy na wigilijnym stole – pomyśl o tych, dla których jedynym blaskiem tej nocy będzie światło ulicznej latarni, pod którą znajdą schronienie.

Gdy będziesz rozpakowywał i narzekał na prezenty – wspomnij leżące na szpitalnym oddziale dzieci, dla których jedynym upragnionym prezentem jest powrót do utraconego zdrowia.

Gdy będziesz patrzył na obficie zastawiony stół i korytarz pełen ubrań gości – pomyśl o tych, którzy do tego stołu od lat zasiadają sami.
Z serdecznymi pozdrowieniami,

ZM6IJ5JI.png
Dotacje
500,00 lt
Dotychczasowi donatorzy: Fatima von Hohenburg Marcjan-Chojnacka.
Serduszka
7 636,00 lt
Ten artykuł lubią: Fatima von Hohenburg Marcjan-Chojnacka, Heinrich von Wattzau, Gotfryd Slavik de Ruth, Krzysztof Windsor, Anastasia Windsachen, Antoni Kacper Burbon-Conti, Eradl Adrien Marcus Pius da Firenza, Santiago Vilarte von Hippogriff, Piotr vel Bocian, Luis Adonju, Orjon Surma, Jakub Wysocki, Sorcha Raven, Laurẽt Gedeon I, Konrad Einsiedler von Hippogriff, Damiano á-la-Triste.
Komentarze
Fatima von Hohenburg Marcjan-Chojnacka
<3
Również dziękuję wszystkim za spędzony wczorajszy czas! Dziękuję i wzajemnie!
Odpowiedz Permalink
Gotfryd Slavik de Ruth
Nie dane mi było wczoraj z wami celebrować ten magiczny moment. Jednak pragnę podziękować za wkład pracy i energię włożoną w to spotkanie.
Permalink
Krzysztof Windsor
Także ja dziękuję za wczorajszy czas i raz jeszcze - Wszystkiego dobrego na święta !
Odpowiedz Permalink
Antoni Kacper Burbon-Conti
Wesołych świąt dla wszystkich! :)
Odpowiedz Permalink
Piotr vel Bocian
Radosnych Świąt dla wszystkich!
Odpowiedz Permalink
Orjon Surma
Wesołych Świąt!
Odpowiedz Permalink
Piotr de Zaym
Wesołych i zdrowych Świąt!
Odpowiedz Permalink
Jakub Wysocki
Wesołych Świąt WKM i obywatele!
Odpowiedz Permalink
Laurẽt Gedeon I
Wesołych Świąt WKM i dla wszystkich!
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.