Telewizja Muratycka, Kaspar Waksman, 29.11.2021 r. o 17:54
"BREAKING NEWS" #8
Seria wydawnicza: BREAKING NEWS

Artykuł został oznaczony jako Artykuł na Medal.
2V149968.png
Informacje z kraju i świata

W
izyta Namiestników Leocji w Księstwie Sarmacji
W dniach 27–28 listopada br. odbyła się wizyta Namiestników Palatynatu Leocji, Franklina Garamonda oraz Helwetyka Romańskiego. Była to ich pierwsza wizyta na terenie Księstwa Sarmacji. Była to również pierwsza wizyta głów innego państwa od bardzo dawna na terenie Sarmacji. Jego Książęca Mość odbył z nimi prywatną rozmowę dotyczącą współpracy między Sarmacją a Leocją oraz omówili aktualne wydarzenia na arenie mikronacyjnej. Również wypuszczono okazjonalne znaczki, wzajemnie obdarowali się pamiątkowymi upominkami oraz zostały nadane odznaczenia z okazji wspomnianej wizyty. Książę także zorganizował bankiet na cześć Czcigodnych Namiestników oraz mogli oni spędzić z nim czas wolny w jego rezydencji w Koronowie. Na koniec zostali oni pożegnani na Placu Namiestnikowskim w Grodzisku, gdzie zostały wygłoszone przemówienia.
Fatima Marcjan-Chojnacka

P
rzyjęto ustawę o Ewidencji Instytucji
Dnia wczorajszego Sejm Muratycki przyjął ustawę autorstwa Prezydenta IV Republiki Muratyki o utworzeniu Ewidencji Instytucji. Ewidencja, jak sama nazwa wskazuje, jest listą prowadzoną przez Kancelarię Prezydenta IV Republiki na której widnieją instytucje państwowe, prywatne oraz naukowe, miejscowości i partie polityczne. Prezydent Kaspar Waksman-Dëter o projekcie mówi tak – Sama w sobie Ewidencja jest taką małą namiastką systemu gospodarczego, którego częścią w przyszłości ona [ewidencja] zostanie. Działanie rozpoczyna od razu, także nie będziemy zwlekać z wdrożeniem tego programu w życie. – Ewidencja jest dostępna pod adresem KLIK
Kaspar Waksman-Dëter

N
iech żyje Cesarz!
Cesarstwo Insulii, państwo dawniej znane jako Zjednoczone Państwo Voxlandu i Westlandu, w ostatnią sobotę przekazało stery i sekstant władzy Bazylemu Izaakowi von Hohenburgowi. Nowy, i jednocześnie pierwszy Cesarz, od razu zabrał się do pracy: przedstawił nową Konstytucję i zaprowadził nowe porządki mające na celu okiełznać żywioł jakim są Voxland, Westland i Amatoria.
Nie ustają szepty w kuluarach polityki v-świata, że wybór zaproszonych gości był nieprzypadkowy: część z nich to władcy innych państw, część to rodzina JCM, ale były przypakdi zaproszenia kogoś z danego państwa bez zapraszania władcy tegoż.
Na mieście gadają, że to nie są przypadkowi ludzie; plotki głoszą o tajemniczej Grupie Bazyliberg, nazywanej też Grupą Trzymającą Władzę w Mikronacjach.
Nie zapowiada się na to, aby władze Insulii miały potwierdzić lub zaprzeczyć tym plotkom...
Ola Marcjan-Chojnacka

P
rzełom w Rotrii?
W Rotrii właśnie wybrano nowego Patriarchę. Został nim Janusz Zabieraj, przybierając teraz imię – Leon IV.
Tym razem udało się tamtejszym kapłanom doprowadzić do wybrania nowego Patriarchy. Wcześniejsze prośby o abdykację przez Benedykta II lub próby wykorzystania jego dłuższych nieobecności kończyły się niepowodzeniem. Według przeprowadzonej ankiety (źródło: Fatima Marcjan-Chojnacka, ambasador Księstwa Sarmacji w Rotrii) największą szansę na wybranie miał Pius Maria kardynał de Medici oraz osoba poza Kolegium. Również w między czasie trwała gorąca dyskusja dotycząca przyszłości Rotrii. Jeśli wybrany nowy Patriarcha również jak poprzednicy będzie nieaktywny i nie doprowadzi do zmian, to niestety ale Państwo Kościelne Rotria zniknie z mikronacji. Ale jest spora nadzieja, że dzięki Jego Świątobliwości Leonowi IV, Rotria podniesie się i będzie silniejsza.
Fatima Marcjan-Chojnacka

SZUKAMY REDAKTORÓW I KORESPONDENTÓW!
Jeśli interesujesz się dziennikarstwem, jesteś obyty w wydarzeniach bieżących w Sarmacji lub mikroświecie - Telewizja Muratycka jest dla ciebie! Szukamy chętnych osób do sporządzania tekstów o wydarzeniach z kraju lub zagranicy. Chętne osoby prosimy o kontakt z Kasparem Waksmanem-Dëterem przez Pocztę Konną lub Discorda (Dipper#7668). Oferujemy wynagrodzenie za swoją pracę oraz stabilny rozwój w młodym zespole! Zgłoś się już dziś!
Dotacje
3 000,00 lt
Dotychczasowi donatorzy: Arkadiusz Maksymilian.
Serduszka
3 641,00 lt
Ten artykuł lubią: Fatima von Hohenburg Marcjan-Chojnacka, Joahim von Ribertrop von Sarm, Antoni Kacper Burbon-Conti, Bazyli Izaak von Hohenburg M-C, Krzysztof Windsor, Ola Marcjan-Chojnacka, Alfred Fabian von Hohenburg Tehen-Dżek, Laurẽt Gedeon I, Sorcha Raven, Piotr vel Bocian, Arkadiusz Maksymilian, Anastasia Windsachen.
Komentarze
Piotr vel Bocian
Dobry przegląd wydarzeń, chociaż spodziewałem się sensacji ;)
Odpowiedz Permalink
Piotr de Zaym
Interesujące - ciekawe, że Muratyka i Insulia są mi w ogóle nie znane. Przydałby się kiedyś jakiś opis. I jeszcze komentarz z punktu widzenia medioznawstwa: cytowanie przez autora artykułu źródła, jakim jest sam autor, jest trochę hmmm dziwne...
Odpowiedz Permalink
Kaspar Waksman
@PiotrdeZaym Cóż, według ISM Muratyka jest szóstą najaktywniejszą mikronacją ale fakt, trudno ją znać. Nie jesteśmy typem "popularnej" mikronacji. Działamy sobie w swoim zaciszu (przynajmniej narazie).
Co do cytowania siebie - zdaję sobie sprawę jak to może wyglądać, no ale co poradzę :D
Odpowiedz Permalink
Piotr de Zaym
@PanOdSwastyk Czasy, gdy byłem bardzo aktywny w sferze v-międzynarodowej dawno już minęły. Ostatecznie, byłem sekretarzem generalnym OPM... Ale teraz rzadko wyglądam poza Hasseland. Stąd też moja wiedza o innych mikronacjach jest dość skromna...
Odpowiedz Permalink
Kaspar Waksman
@PiotrdeZaym W takim razie - służymy pomocą ;)
Odpowiedz Permalink
Joahim von Ribertrop von Sarm
@PiotrdeZaym to są dwie zapyziałe dziury na Nordacie. Inaczej Północniki i Południowce.
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.