III Rajd Hasselandzki - podsumowanie
Seria wydawnicza: Rajd Hasselandzki

Artykuł został oznaczony jako Artykuł na Medal.
III Rajd Hasselandzki przechodzi do historii! Mamy nadzieję, że w obu tego słowach znaczenia, bo rozwinął się on też w najbardziej widowiskowy z dotychczasowych. W tej edycji zwyciężył Ignacy Urban de Ruth z 69 punktami.
9WH7I3z8.png

Tym razem, inaczej niż w poprzedniej edycji, o zwycięstwie nie zadecydowało wstawianie postów na forum. 10 uczestników rajdu podzieliło się równo na dwie grupy: pierwsza podejmowała wszystkie aktywności i przed ostatnim etapem aż 4 osoby z niej miały wciąż szanse na zwycięstwo. W drugiej odstawali wyraźnie na plus Heinrich i Joahim, którzy ukończyli wszystkie etapy, ale nie udzielali się na forum i ostatecznie podzielili szóste miejsce. Poza nimi pozostali trzej uczestnicy, którzy ukończyli tylko niektóre etapy.
Tabela szybkościowa czołówki:
7p2YKD8l.png

W tej edycji rywalizacja o pierwszą piątkę, dającą podczas każdego etapu punkty szybkościowe, była bardzo zacięta. Dość wspomnieć, że podczas poprzedniej edycji tylko raz zaistniała sytuacja, że dostałem odpowiedzi w tej samej minucie na PK i na Discordzie (zgodnie z ówczesnymi zasadami przyznałem punkty obu zawodnikom). W tej edycji pierwszeństwo miały w takiej sytuacji odpowiedzi na PK, i taka zasada miała zastosowanie cztery razy. Mało tego, na ostatnim etapie dwie odpowiedzi doszły w tej samej sekundzie, a kolejna sekundę po nich.

Mimo więc obaw, wyrażanych jeszcze przed poprzednią edycją, że szybkość będzie mieć zbyt duże znaczenie, nie była ona dotąd ani razu czynnikiem decydującym, choć odpuszczając ją, nie dałoby się wygrać.
Jeśli chodzi o poprawność odpowiedzi, kolejny paradoks – najłatwiej poszedł quiz 2, który był skoncentrowany na Hasselandzie (tylko jedna osoba z czołowej piątki nie rozwiązała go poprawnie). W tej edycji ponownie jeden quiz był tematyczny, pod środek lokomocji, a z reszty mocniejszy nacisk położyłem tym razem na pytania ogólne o Sarmacji.

Nagrody zostaną przelane/wręczone jeszcze dzisiaj, część już zresztą jest w rękach zwycięzców. W ten sposób kończymy sezon rajdów 2021. Po nowym roku powracamy z RH 4 i ponownie wybierzemy, w/na czym tym razem będziemy się ścigać.
Tymczasem jeszcze na wątku ostatniego etapu wrzuciłem plik z odpowiedziami do wszystkich pytań z obecnej edycji:
https://fc.sarmacja.org/viewtopic.php?f=784&t=33047&p=360063#p360063

Wkrótce też powinna się pojawić ankieta dla uczestników. Na razie jedną rzeczą, którą muszę wprowadzić do zasad przyszłej edycji, jest zastrzeżenie, aby posty na forum wstawiać dopiero po pojawieniu się quizu, aby nie było tak łatwo;)
aB3IfVsf.jpg

Dziękuję zatem wszystkim za udział i widzimy się w 2022!
SV
Dotacje
4 500,00 lt
Dotychczasowi donatorzy: Piotr vel Bocian, Arkadiusz Maksymilian.
Serduszka
4 557,00 lt
Ten artykuł lubią: Fatima von Hohenburg Marcjan-Chojnacka, Anastasia Windsachen, Sophie, Sorcha Raven, Piotr vel Bocian, Ignacy Urban de Ruth, Heinz-Werner Grüner, Heinrich von Wattzau, Joahim von Ribertrop von Sarm, Arkadiusz Maksymilian, Alfred Fabian von Hohenburg Tehen-Dżek, Laurẽt Gedeon I.
Komentarze
Fatima von Hohenburg Marcjan-Chojnacka
Brawo Santi za kolejny rajd! Oby jak najczęściej i najwięcej ;p
A uczestnikom gratuluję i dziękuję za zabawę :)
Odpowiedz Permalink
Sorcha Raven
Gratulacje!
Odpowiedz Permalink
Anastasia Windsachen
Brawa dla organizatora, podziękowania dla uczestników. Te cztery dni zabawy mimo presji czasowej w postaci quizu były bardzo przyjemną formą spędzania czasu. Oby jak najwięcej i najczęściej! Szacunek także za chęci
Odpowiedz Permalink
Piotr vel Bocian
Gratuluję uczestnikom i organizatorowi!
Odpowiedz Permalink
Heinz-Werner Grüner
Dzięki za zabawę!
Odpowiedz Permalink
Ignacy Urban de Ruth
LEOCJA GUROM!
Serdeczne dzięki za emocje i współzawodnictwo, Kochani! I jeszcze raz dzięki - za organizację!
Odpowiedz Permalink
Gotfryd Slavik de Ruth
Gratuluję wszystkim uczestnikom oraz szczególnie wyróżniam lidera tej edycji- Brawo BRATANKU :)
Permalink
Alfred Fabian von Hohenburg Tehen-Dżek
Nie wyszedł mi start i już dalej sobie odpuściłem. Może następnym razem :D
Odpowiedz Permalink
Laurẽt Gedeon I
Nadrabiam zaległości w czytaniu, a tu taka miła, ciekawa niespodzianka ;)
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.