Telewizja Muratycka, Kaspar Waksman, 22.11.2021 r. o 08:21
"BREAKING NEWS" #7
Seria wydawnicza: BREAKING NEWS

2V149968.png
Informacje z kraju i świata

D
epesza Jego Książęcej Mości
Książę Arkadiusz Maksymilian wysłał depesze z okazji rozpoczynających się w Palatynacie Leocji v-Światowych Mistrzostw Piłki Nożnej zwanych v–Mundialem. Depesza ta została złożona na ręce reprezentacji Królestwa Hasselandu oraz Starosarmacji – "[...]Jako wyraziciel Narodu przyjmijcie moi Drodzy słowa życzeń – wszelkiej pomyślności, wielu sił, energii, aby ten v-Mundial stał się wielkim świętem oraz wielką radością dla Was i dla całego Księstwa Sarmacji. Ze swojej strony obiecuję dobre słowo oraz żywy doping, który wraz ze wszystkimi Rodakami będziemy Wam okazywać." – brzmi fragment wiadomości. Jak przekazał nam Dwór Książęcy, Książę będzie chętnie śledził cały v-Mundial oraz kibicował wszystkim drużynom. Z tej okazji również będzie ogłoszony niebawem konkurs.
Fatima Marcjan-Chojnacka

S
ejm Muratycki kontynuuje obrady
Wczoraj w późnych godzinach wieczornych Marszałek Wielki Sejmu Muratyckiego Albert Fryderyk de Espada otworzył II Posiedzenia Sejmu I kadencji, które zajmie się rozpatrzeniem dwóch projektów - jednej uchwały oraz jednej ustawy. Ważny jest fakt, że to posiedzenie odbywa się już w pełni na "nowych zasadach", bez przymusu rozpatrywania 3 projektów na jednym posiedzeniu, jak to było za czasów prawa kalkilistycznego. Uchwała o podziale administracyjnym zakłada podział kraju na 3 Uleny - Muratycki, Koribijski oraz Azymucki. Nie przewiduje on jednak samego podziału Ulenów na gminy, co najprawdopodobniej zostanie wprowadzone do projektu. – "Gdybyśmy zrobili to teraz moglibyśmy znacznie skrucić proces formowania podziału administracyjnego w Ulenach którego jednak dość mocno potrzebujemy." – mówi Marszałek Wielki Sejmu Albert Fryderyk de Espada. Prezydent Waksman-Dëter zwrócił się o przedłużenie debaty nad projektem do godziny 12 dnia dzisiejszego. Najprawdopodobniej zaproponuje on poprawki do uchwały uwzględniające podział na gminy.

8ay1ux31.png
Kaspar Waksman-Dëter

N
owy władca Zjednoczonego Państwa Voxlandu i Westlandu
W sobotę nastąpiła koronacja Bazyliego Izaaka von Hohenburga na Cesarza Zjednoczonego Państwa Voxlandu i Westlandu. Odtąd będzie znany jako – Bazyli Izaak I. Koronacji dokonała Ola Marcjan – Chojnacka. Na te ważne wydarzenie zjechali się przedstawiciele najwyższych władz państwowych z całego Pollinu oraz v-rodzina i bliscy znajomi nowego Cesarza. — "Dziękuje wam moi kochani! Dziękuje za to że przybyliście na moją koronacje i za to iż jesteście tu razem ze mną. Chce też oczywiście podziękować byłej Radzie Regencyjnej za to że właśnie mi zaproponowaliście objęcie tronu. Jestem strasznie wdzięczny! Obiecuje iż postaram się poprowadzić Cesarstwo do rozkwitu! Postaram się wprowadzić was a właściwie to NAS w "Złoty Wiek"!" – powiedział Cesarz w swojej mowie. Uczestnicy dostali medale koronacyjne, a v–rodzice władcy dodatkowo tytuły Arcyksiężnej oraz Arcyksięcia. Również zgromadzeni goście chętnie zabierali głos, by złożyć gratulacje oraz zapewnić o swoim wsparciu – "Jako Winkulijczyk, chciałbym powiedzieć, że pomimo różnych wydarzeń z przeszłości Zjednoczone Państwo jest dla nas partnerem bardzo ważnym. Jest ono naszym sąsiadem. Oprócz obywatele nasi i obywatele ZP mają wiele wspólnego, jeśli chodzi o wartości i spojrzenie na współczesny Mikroświat. Dlatego też liczę - a nawet wierzę - że dzisiejszy dzień jeszcze bardziej zbliży nasze narody. W dzisiejszych czasach jest to szczególnie ważne." – powiedział z swojej przemowie jeden z gości, Mateusz Żmigrodzki. Po części oficjalnej nastąpiła biesiada. Wszyscy bawili się na cześć Cesarza do białego rana. Było to z pewnością bardzo ważne wydarzenie. Wszyscy mają nadzieję, że Cesarz Bazyli Izaak I podoła nowemu wyzwaniu i ZPViW odrodzi się na nowo.
Fatima Marcjan-Chojnacka
Dotacje
3 500,00 lt
Dotychczasowi donatorzy: Arkadiusz Maksymilian, Alfred Fabian von Hohenburg Tehen-Dżek.
Serduszka
4 753,00 lt
Ten artykuł lubią: Sophie, Fatima von Hohenburg Marcjan-Chojnacka, Ola Marcjan-Chojnacka, Heinrich von Wattzau, Konrad Einsiedler von Hippogriff, Joahim von Ribertrop von Sarm, Piotr vel Bocian, Antoni Kacper Burbon-Conti, Aleksander Novak, Arkadiusz Maksymilian, Alfred Fabian von Hohenburg Tehen-Dżek.
Komentarze
Ola Marcjan-Chojnacka
Znowu zjadłeś literę, tym razem w moim nazwisku.
Odpowiedz Permalink
Kaspar Waksman
@Ola O, dziękuję! Błąd poprawiony, i przepraszam - postaramy się już więcej nie powtórzyć tak karygodnego błędu.
Zdenerwowanym wzrokiem patrzy na @Fatima - autorkę tekstu ze zjedzoną literką
Odpowiedz Permalink
Fatima von Hohenburg Marcjan-Chojnacka
@PanOdSwastyk @Ola Pisanie po nocy nie służy i autokorekta xD
Odpowiedz Permalink
Kaspar Waksman
@Fatima "Autokorekta, jak ja jej [cenzura] nienawidzę!" - nie no, każdemu się zdarza XD
Odpowiedz Permalink
Gotfryd Slavik de Ruth
Jak widać dzieje się dużo i ciekawie; a taki podsumowania pozwalają zaoszczędzić czasu oficerom wywiadu :)
Permalink
Tomasz Liberi
Ja akurat lubię pisać w nocy bo w dzień robię inne rzeczy.
Odpowiedz Permalink
Alfred Fabian von Hohenburg Tehen-Dżek
Wincyj takich artykułów trzeba. Wincyj!
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.