Ogień Kryzysu w Angemoncie

g42tz3XK.jpg

Był ciemny, listopadowy wieczór. Chłodny wiatr syczał pomiędzy szparami tworzonymi przez ciasną zabudowę. Kilka kropli deszczu próbowało spaść na ziemię, ale kończyło na ścianach bloków i wieżowców. Żarówki w latarniach delikatnie się żarzyły, rzucając niewielkie światło na plac pałacowy.

To właśnie tam miało dojść do tragedii. Kilka osób, w ciemnych strojach i z zakrytymi twarzami weszło do Pałacu Admirałów. Jeden z nich miał już przygotowaną kartkę, pozostali z nich paczkę.

- X - powiedział jeden z nich - tutaj - wskazał na drzwi - Wchodź i chowaj.

X wszedł do pomieszczenia, a po chwili wyszedł.

- Gotowe - szepnął do swojego towarzysza - Wychodzimy.

Grupa zaczęła zbliżać się do drzwi, kiedy przed ich nogami pojawiły się zwierzęta. Istotnie - były to pałacowe elpingi, pilnujące porządku w budynku. Zaraz za nimi pojawili się żandarmowie. Grupa zaczęła uciekać, gubiąc po drodze list oraz części garderoby, nie pozwalające jednak na zidentyfikowanie sprawców. Gdy już byli bezpieczni, zrzucili z siebie maski i weszli do Sali Lustrzanej, gdzie właśnie odbywał się bankiet.

Po kilku minutach do komnaty weszli również Żandarmowie.

- Wśród Was są zamachowcy. Pałac został całkowicie zamknięty. Elpingi wszystko widziały. Są w tej komnacie. - powiedział Dowódca, po czym nakazał dwóm, towarzyszącym mu żołnierzom zabarykadować drzwi.

- W pałacu ukryta została bomba i tylko zamachowcy wiedzą, gdzie ona jest. Nie pozwolimy aby bezpieczeństwo zostało zachwiane. Za 5 dni bomba wybuchnie. Należy ją znaleźć, a potem rozbroić. Czy jest ktoś chętny, do przyznania się do winy? - rozejrzał się po sali - Tak jak myślałem.

- Żandarm skinieniem głowy nakazał opuścić halabardy. Widzimy się w tej sali za godzinę. Jak nie, to będziemy ścinać głowy. - odwrócił się i wyszedł.

- Nie ma co - rzekł Lord Szambelan, mający właśnie wznieść toast. - Trzeba znaleźć bombę. Nikt nie wyjdzie z pałacu dopóki bomba się nie znajdzie. I zamachowcy nie zostaną ujęci.
* * *
Tym krótkim wstępem zapraszam was wszystkich na trzecią już edycję Sarmackiej Mafii - jednej z najbardziej wciągających i ciekawych gier towarzyskich, jaka kiedykolwiek miała miejsce w Sarmacji. Dla ciekawskich, odsyłam do pierwszej i drugiej edycji.

W zależności od ilości zgłoszeń, ilość ról oraz liczebność grup będzie różna. Podział jednak będzie pewny. Będzie tylko Mafia oraz Szlachta. Mafia ma na celu doprowadzić do zamachu i wysadzenia pałacu. Jednocześnie musi sama ujść z życiem, więc musi mieć przewagę liczebną, aby móc bez problemu opuścić pałac.

Zadaniem Szlachty będzie znalezienie bomby oraz zdobycie tajnego kodu do rozbrojenia jej. Kod jest w posiadaniu jedynie jednej osoby z Mafii. Jeżeli ta osoba zginie - kod nie będzie mógł zostać poznany.

Dodatkowo, pojawi się kilka ról specjalnych - w tym co najmniej jedna, gwarantująca zwycięstwo tylko tej jednej osobie w bardzo konkretnie określonej sytuacji. Dokładne zasady oraz opis ról pojawi się tuż po zapisach - kiedy znana będzie ilość osób, biorących udział w zabawie. Wtedy też zostaną rozlosowane role. Zgłoszenia przyjmuję do przyszłej niedzieli, w komentarzach pod artykułem. Rozgrywkę rozpoczniemy na dniach, na przełomie listopada i grudnia.

Czym jednak byłaby Sarmacka Mafia bez Sarmackich Nagród. Ostatnio strasznie zbiedniałem, więc chętnie przyjmę sponsorów, którzy zafundują nagrody. Ze swojej kieszeni natomiast dorzucę do puli nagród 50 tysięcy libertów oraz dowolnie wybrany znaczek z mojej kolekcji, którego mam co najmniej 2 egzemplarze, dla każdej osoby, która znajdzie się wśród żyjących zwycięzców.

W razie wątpliwości, odpowiem na pytania, więc można je zadawać - również pod tym artykułem, lub po privach.
Dotacje
8 500,00 lt
Dotychczasowi donatorzy: Fatima Marcjan-Chojnacka, Arkadiusz Maksymilian, Piotr vel Bocian.
Serduszka
4 328,00 lt
Ten artykuł lubią: Fatima Marcjan-Chojnacka, Joahim von Ribertrop von Sarm, Michał Franciszek Lubomirski-Lisewicz, Arkadiusz Maksymilian, Antoni Kacper Burbon-Conti.
Komentarze
Fatima Marcjan-Chojnacka
Zgłaszam się.
I mogę dorzucić 20 tyś. libertów do puli. ;p
Odpowiedz Permalink
Natalie Åsa Waksman-Dëter
Zgłaszam się
Odpowiedz Permalink
Anastasia Windsachen
Zgłaszam się
Odpowiedz Permalink
Michał Franciszek Lubomirski-Lisewicz
Zgłaszam się wstępnie.
Odpowiedz Permalink
Joahim von Ribertrop von Sarm
Zgłaszam się. Może w końcu uda się przeżyć do końca, a może nawet w Mafii być XD
Odpowiedz Permalink
Federant Rockwell
zglaszam sie
Odpowiedz Permalink
Piotr vel Bocian
Zgłaszam się!
Odpowiedz Permalink
Krzysztof Windsor
Zgłaszam się ! Mogę dorzucić 10 tyś. Libertów do puli :D
Odpowiedz Permalink
Gotfryd Slavik de Ruth
Zapowiada się ciekawy i pasjonujący "pojedynek"
Permalink
Antoni Kacper Burbon-Conti
Zgłaszam się!
Odpowiedz Permalink
Bazyli Izaak von Hohenburg M-C
Zgłaszam sie
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.