Telewizja Muratycka, Kaspar Waksman, 19.11.2021 r. o 11:03
"BREAKING NEWS" #6
Seria wydawnicza: BREAKING NEWS

2V149968.png
Informacje z kraju i świata
Pierwsze 5 wydań dostępnych jest na forum IV Republiki Muratyki

J
ego Książęca Mość w Bazylei
Jak informuje Sekretarz Koronna Fatima Marcjan-Chojnacka, Jego Książęca Wysokość Arkadiusz Maksymilian dnia 18 listopada 2021 roku odwiedził Bazyleę, aby odwiedzić tamtejszy szpital. – "Bardzo cieszę się, że sam Książę przyjedzie do naszego szpitala, aby nas odwiedzić. To wielki zaszczyt, mamy nadzieje, że wszystko wyjdzie cudownie!" - mówiła jedna z pielęgniarek. Książe również bardzo chciał spotkać się i z personelem szpitala, i z jego pacjentami. Samo spotkanie przebiegło spokojnie, nie obyło się bez wzruszeń. Jego Książęca Wysokość zjawił się w szpitalu około godziny 12, powitano go uroczyście. Następnie Suweren odwiedził każdą salę, rozmawiając i podnosząc na duchu pacjentów. Większość na widok Księcia szeroko się uśmiechała, inni zaś płakali. Pacjenci chętnie z Nim rozmawiali, a także bardzo dziękowali za wizytę. – "Bardzo cieszymy się, że Książę nas odwiedził. Jest to dla nas bardzo ważne. Podniósł nas na duchu" – powiedziała jedna z pacjentek. (źródło: Informacja Sekretarz Koronnej). Po obchodzie skrzydła dla dorosłych Książe udał się na oddział dziecięcy, aby spotkać się z najmłodszymi obywatelami Księstwa. JKW asystował przy badaniach małego Sarmaty, a także zobaczył nowe wyposażenie szpitala. Następnie spotkał się z zarządem szpitala, aby omówić bieżące problemy oraz potrzeby szpitala. Zadeklarował On dalszą pomoc, a także chęć dalszego rozwoju sarmackiej służby zdrowia. Po wizycie Książe wrócił do Koronowa.
Kaspar Waksman-Dëter

Z
zakończyło się I Posiedzenie Sejmu Muratyckiego
Dnia 18 listopada 2021 roku zakończyło się I Posiedzenie Sejmu Muratyckiego, które zostało rozpoczęte jeszcze podczas obowiązywania starej Ustawy Sejmu Muratyckiego regulującej zasady jego działania, która to dopuszczała rozpatrywanie tylko 3 projektów podczas jednego posiedzenia. Podczas dysput przyjęto poprawkę do wspomnianej przed chwilą ustawy, która usunęła m. in. zasadę rozpoczynania posiedzeń, wg. której takowe można było rozpocząć tylko kiedy zgłoszono min. 2 projekty ustaw/uchwał oraz obowiązek rozpatrywania maksymalnie 3 projektów podczas posiedzenia. Uchwalono także Ustawę o dekalkilizacji prawa, która zapieczętowała rzędy demokratyczne w Muratyce. Uchylała ona Ukazy Pierwszego Towarzysza ZKRM o Kodeksie Karnym i podziale administracyjnym. Ostatnią uchwaloną ustawą była Ustawa o Wielkiej Armii Republiki autorstwa Alberta Fryderyka de Espady. Nieoficjalnie wiadomo, że prawdopodobnie II posiedzenie rozpocznie się jeszcze dzisiaj, gdyż w Kancelarii Sejmu na rozpatrzenie oczekują dwa projekty - projekt uchwały o podziale administracyjnym oraz projekt ustawy o Ewidencji Instytucji.
Kaspar Waksman-Dëter

B
ialenia stowarzysza się z Brodrią
Brodria to kraj, który odradzał się wiele razy. Z poprzednich reinkarnacji żadna nie przyniosła oczekiwanego skutku w postaci trwałego państwa brodryjskiego ze względu na chore ambicje niektórych władz. Ostatnio Car Piotr Pawłow zrezygnował z tronu carskiego ze względu na ciężką realiozę. W elekcji carskiej nowym władcą wybrano Iwana Pietrowa, za którego rządów kondycja aktywnościowa Brodrii znacznie się pogorszyła. Efektem tego stanu jest podpisanie przez Brodrię traktatu stowarzyszeniowego z Republiką Bialeńską. Na jej podstawie Brodria, nadal jako suwerenne państwo, będzie funkcjonowała na forum Republiki. Obywatele Brodrii mogą również starać się o bialeńskie obywatelstwo w trybie uproszczonym (podobnie jak wcześniej obywatele Suderlandu). Fakt stowarzyszenia wywołał dyskusję na forum Republiki Bialeńskiej. Obie strony wierzą w poprawę sytuacji, czego jak najszczerzej życzymy.
Kaspar Waksman-Dëter

SZUKAMY REDAKTORÓW I KORESPONDENTÓW!
Jeśli interesujesz się dziennikarstwem, jesteś obyty w wydarzeniach bieżących w Sarmacji lub mikroświecie - Telewizja Muratycka jest dla ciebie! Szukamy chętnych osób do sporządzania tekstów o wydarzeniach z kraju lub zagranicy. Chętne osoby prosimy o kontakt z Kasparem Waksmanem-Dëterem przez Pocztę Konną lub Discorda (Dipper#7668). Oferujemy wynagrodzenie za swoją pracę oraz stabilny rozwój w młodym zespole! Zgłoś się już dziś!

Rejestr zmian

Dotacje
4 000,00 lt
Dotychczasowi donatorzy: Fatima Marcjan-Chojnacka, Piotr vel Bocian, Arkadiusz Maksymilian.
Serduszka
3 150,00 lt
Ten artykuł lubią: Fatima Marcjan-Chojnacka, Piotr vel Bocian, Joahim von Ribertrop von Sarm, Laurẽt Gedeon I, Arkadiusz Maksymilian.
Komentarze
Gotfryd Slavik de Ruth
Ciekawe jak teraz potoczą się losy Brodrii, w tej nowej rzeczywistości...
Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.