Tango namiętności...

Py9vwx2Z.jpg

Tango zna każdy. Jest to najbardziej znany i najbardziej wybierany do nauki taniec, przede wszystkim przez pary. Pociągający i budzący emocje.

Początkowo tańczono go w lokalach i domach publicznych. Później coraz silniej zaczął być dominującym tańcem. Stał się również kontrowersyjny przez bliskość i namiętność, którą darzą się partnerzy podczas wykonywania go. Przeważnie jest wyrazem smutku lub zawodu miłosnego. Również muzyka jest ważnym elementem.


5d7mpU5G.jpg


W tangu przede wszystkim jest ważny sposób chodzenia, nie jest tańcem choreograficznym. Można określić go jako język ciał, dialogu bez słów. Zaproszenie zaczyna się od wzroku. Gdy spojrzenia partnerów spotkają się, to partnerka nie może odmówić. Tango za każdym razem jest własną improwizacją, którą kieruje mężczyzna. Kobieta prawie w pełni oddaje mu się. To on decyduje o krokach i figurach w tańcu. Istnieją różne typy tanga. Każdy charakteryzuje się swoim stylem ale są bardzo podobne do siebie.


Zatem Panowie skierujcie swój wzrok na Panie i zdobądźcie ich serca!
*****
Mała informacja. Niestety obowiązki tu, jak i sprawy realne trochę spowodowały, że przystopowałam. A zamysł był duży i pomysł na konkurs... Czasami postaram się coś napisać. Mam nadzieję, że kiedyś to wszystko pójdzie dalej do przodu...
Dotacje
7 000,00 lt
Dotychczasowi donatorzy: Heinz-Werner Grüner, Arkadiusz Maksymilian.
Serduszka
5 511,00 lt
Ten artykuł lubią: Santiago Vilarte von Hippogriff, Joahim von Ribertrop von Sarm, Sophie, Krzysztof Windsor, Heinrich von Wattzau, Laurẽt Gedeon I, Heinz-Werner Grüner, Piotr vel Bocian, Arkadiusz Maksymilian.
Komentarze
Krzysztof Windsor
Ach tango, wspaniałe do tańczenia, dobre do śpiewania.
Odpowiedz Permalink
Sorcha Raven


Tango, taniec dla wszystkich. - wstaw pełen odnośnik do filmu z YouTube (np. https://www.youtube.com/watch?v=tLcpwwSRx24).
Odpowiedz Permalink
Sorcha Raven
Coś pipiewtruszkowałam :P
Odpowiedz Permalink
Heinz-Werner Grüner
Pięknie dobrane wersje kinowe! Chyba trzy moje ulubione!
Odpowiedz Permalink
Gotfryd Slavik de Ruth
Zawsze z podziwem i nie kłamanym zachwytem, cieszę oczy tak zmysłowym tańcem.
Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.