Komunikat Rady Ministrów II/LXX

2e2beUzJ.png

Książęce Miasto Grodzisk, 14 listopada 2021 roku


Wasza Książęca Mość,
Drogie Sarmatki i Drodzy Sarmaci,


W imieniu Rady Ministrów publikuję drugi z kolei komunikat rządowy podsumowujący nasze działania.

Transmisja Sarmackiego Radia: Orędzie Kanclerza nr 2

Transkrypcja:
Szanowni obywatele Księstwa Sarmacji,

W moim kolejnym orędziu, zwracam się do Was, by podsumować dotychczasowe działania podjęte przez Radę Ministrów. Od rozpoczęcia naszej kadencji minęło 14 dni, więc uważam, iż najwyższy czas na skonkludowanie naszych wysiłków.

Już jutro pod auspicjami Ministerstwa Rycerstwa i Podkomorstwa rozpocznie się autorski Turniej Rycerski. Nie tylko kultywuje on tradycje szlacheckie, ale również aktywizuje grupę obywateli, by mogli honorowo ze sobą rywalizować. Jest to pierwszy postulat realizowany przez Rząd.

Jak wiadomo, niedawno Minister Gospodarki złożył rezygnację. Niestety cały czas poszukuję osoby, która godnie zastąpi kawalera na tym stanowisku. Dla tego Ministerstwa przede wszystkim planowane jest wprowadzenie nowego systemu mieszkalnego – w przyszłym tygodniu będę znał więcej szczegółów. Niebawem planowana jest także emisja znaczka turniejowego.

W Sejmie przeszła Ustawa o Korpusie Ochrony autorstwa Ministra Obrony powstała w celu zbudowania ważnego elementu narracji rządowej. Mam nadzieję, iż wkrótce będziecie mogli ujrzeć jej efekty.

Na koniec listopada planujemy również zorganizować większą akcję, która zaktywizuje dużą grupę obywateli pod powiernictwem Ministerstwa Spraw Wewnętrznych. Ministerstwo Edukacji i Nauki zajmuje się natomiast na ten czas aktualizacją Instytutu Edukacji Sarmackiej.

Przeprowadzamy również konsultacje społeczne w sprawie tantiem. Muszę uspokoić obywateli, iż zaproponowany plan jest oczywiście celowo radykalny – miał wywołać publiczną dyskusję na ten temat oraz zainspirować obywateli do zabrania głosu w tej sprawie. W przyszłym tygodniu, na podstawie wewnętrznych obrad w RM i dyskusji, podsumuję racjonalny i sprawiedliwy plan naprawy finansów publicznych.

Cieszę się również, iż z pomocą Ministra Kultury i Religii, Sarmackie Radio, nasz wspólny projekt, rozpoczęło swoje funkcjonowanie oraz w sposób konsekwentny i ciągły dostarcza obywatelom kulturalnej rozrywki, a także, tak jak teraz, najświeższych informacji politycznych.
Dziękuję serdecznie,

Konrad von Chamier-Gliszczyński
Kanclerz Księstwa Sarmacji
Dotacje
500,00 lt
Dotychczasowi donatorzy: Piotr vel Bocian.
Serduszka
5 473,00 lt
Ten artykuł lubią: Santiago Vilarte von Hippogriff, Joahim von Ribertrop von Sarm, Heinrich von Wattzau-Adertis, Sorcha Raven, Laurẽt Gedeon I, Fatima Marcjan-Chojnacka, Krzysztof Windsor, Ignacy Urban de Ruth, Antoni Kacper Burbon-Conti, Anastasia Windsachen.
Komentarze
Krzysztof Hans Arped-Winnicki
W razie czego Sarmackie Radio ma częstotliwości przez co nadaje na terenie całego kraju.
Odpowiedz Permalink
Antoni Kacper Burbon-Conti
Bardzo krótko, ale i tak — wciąż — gratuluję pomysłu z radiem! Miło czasem posłuchać najświeższych informacji, a nie tylko czytać. :)
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.