III Rajd Hasselandzki wyrusza - zapisz się!
Seria wydawnicza: Rajd Hasselandzki

Artykuł został oznaczony jako Artykuł na Medal.
Szanowni państwo, kochani moi! Ruszamy z trzecią, jesienną edycją Rajdu Hasselandzkiego! Zgodnie z wynikami ankiety, III Rajd Hasselandzki odbędzie się jako konny.

Przypominamy główne zasady, które się nie zmieniły:
Na każdym etapie można zarobić punkty na trzy sposoby. Pierwszy to rozwiązanie krótkiego quizu, zamieszczanego na forum (nadesłanie odpowiedzi). Drugi to rozwiązanie go w poprawny sposób. Trzeci to wstawienie postu, opisującego pokonywanie przez uczestnika dystansu, zdarzenia po drodze, krajobrazy itp. Podobnie jak za pierwszym razem, będziemy tu mieli 4 etapy. Quiz będzie dotyczył zarówno Sarmacji, jak i stricte Hasselandu, ale żeby wyrównać szanse wszystkim, w tej edycji nieco mniejszy nacisk położyłem na wiedzę o Hasselandzie, a w zamian wyszukałem trochę więcej pytań ogólnych.

- poprawność: min. 3 poprawne odpowiedzi w każdym quizie (trzy quizy będą mieć tradycyjnie po 5 pytań, czwarty 4) – punktowana 5 pkt,
- rozwiązanie quizu na czas: 3 pkt,
- tempo rozwiązania: najszybsza osoba 5 pkt, dalej co punkt aż do 1,
- wstawienie postu w wątku: 5 pkt,
-dodatkowo: opis swojego konia w wątku zgłoszeniowym (przynajmniej imię i dwa zdania opisu) – 1 pkt.
Razem w ciągu jednego etapu można zdobyć max. 18 pkt.


Co się zmieni:
-w tej edycji będzie tylko jedna premia, bez zgłoszeń: na ostatnim etapie trzech najszybszych zawodników (z poprawnymi odpowiedziami) otrzyma premie odpowiednio: +50%, +25%, +20% punktów za ten etap, zaś ostatni zawodnik będzie miał odjęte 5 punktów.
-minimalna długość postu w wątku na forum zmniejsza się z 250 do 200 znaków,
-nadal ci, którzy spóźnią się na zapisy, mogą dołączyć do momentu zakończenia II etapu.
Planowane etapy
YHe1fQjH.png
1. Góra Su-Suego – Luczeng
2. Półwyspep Nowej Nadziei – Góra Manthora
3. Góra Manthora – Sant Beqert
4. Sant Beqert – ujście Manasthy.

Ponieważ rajd jest konny, to i jego trasa będzie omijać główne ośrodki miejskie Hasselandu. Poznamy tym razem więcej jego miejsc cennych przyrodniczo, idealnych na wycieczkę turystyczną.

Nagrody
Nagrody główne:
I m. – 8000 lt,
II m. – 6000 lt,
III m. – 4000 lt.
Dodatkowo, zwycięzca otrzyma znaczek pocztowy Piotra III Łukasza z mojej kolekcji:
Rf00IYin.png
a zdobywca II miejsca otrzyma od Angemontu 3000lt rabatu do wykorzystania na zakup nieruchomości w tym mieście podczas najbliższej licytacji.

Terminy
Zapisy: do środy, 17.11.2021 włącznie.
Quizy etapów: kolejno 19,20,21,22 listopada, codziennie ok. 21.00 (celuję w tę godzinę, ale oprócz tego jeśli będę wcześniej, to będę przypominał o zbliżającym się etapie).

Po wstawieniu na forum wątku z zapisami zaktualizuję ten artykuł.
Szykujcie wierzchowce i widzimy się w Hasselandzie!
a0dJ0jXU.jpg
SV

Edit: Wątek zapisów:
https://fc.sarmacja.org/viewtopic.php?f=1068&t=33008
Serduszka
3 402,00 lt
Ten artykuł lubią: Krzysztof Windsor, Piotr vel Bocian, Konrad von Chamier-Gliszczyński, Ignacy Urban de Ruth, Heinrich von Wattzau-Adertis, Fatima Marcjan-Chojnacka, Joahim von Ribertrop von Sarm, Laurẽt Gedeon I, Konrad Einsiedler von Hippogriff, Anastasia Windsachen, Arkadiusz Maksymilian, Antoni Kacper Burbon-Conti, Heinz-Werner Grüner.
Komentarze
Kaspar Waksman
Zaprawdę, piękny kuń!
Odpowiedz Permalink
Santiago Vilarte von Hippogriff
Uzupełniając:
1. Gdyby w jakiś sposób przekazanie znaczka okazało się technicznie niemożliwe, to jest opcja przekazania jakiegoś z moich zbiorów w Leocji,
2. Zastrzegam sobie prawo wykluczenia za niesportowe zachowanie itp., analogicznie jak był przypadek w poprzedniej edycji
Odpowiedz Permalink
Santiago Vilarte von Hippogriff
muszę pamiętać, żeby w kolejnej edycji zastrzec, że opisy narracyjne mogą pojawiać się dopiero po wrzuceniu quizu, żeby nie było tak łatwo :b
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.