Komunikat Koronny — podsumowanie października

Artykuł został oznaczony jako Artykuł na Medal.
5eu89gjC.png

Kilka dni temu rozpoczęliśmy listopad, więc Jego Książęca Mość wraz z Dworem Książęcym postanowił przedstawić podsumowanie wydarzeń i jego aktywności w poprzednim miesiącu — październiku. Zapraszamy do lektury swoistego przeglądu ubiegłomiesięcznych wydarzeń!


 • Październik zaczęliśmy zwierzęcym akcentem, gdyż Książę Arkadiusz Maksymilian odwiedził schronisko, które jest inicjatywą Poważanego Kawalera Federico Podczas wizyty Książę sam zaadoptował dwa zwierzęta — przebywają one w Koronowie i są uciechą całego dworu!
 • 6 października Sejm uchwalił Ustawę o rozporządzeniach Księcia, która nadaje Jego Książęcej Mości więcej swobody w decydowaniu o sprawach należących do Księcia, bez wcześniej wymaganej zgody Sejmu. Ustawa ułatwia wiele pracy Arkadiuszowi Maksymilianowi i sądzimy, że ułatwi także jego następcom.
 • Na drugi dzień tj. 7 października Książę odbył wizytę pod Kancelarią Namiestnika Starosarmacji, gdzie złożył wieniec, zapalił znicz oraz przemowił do zgromadzonych czcząc pamięć ofiar tzw. Masakry Grodziskiej.
 • Tego dnia również JKM Arkadiusz Maksymilian otworzył publiczną ankietę dotyczącą powszechnych wyborów Kanclerza — sprawy, która ówcześnie wywołała duże poruszenie w sarmackim społeczeństwa. Zdecydowana większość ankietowanych opowiedziała się za powszechną formą wybierania Kanclerza Księstwa Sarmacji.
 • Odpoczęliśmy zaledwie kilka dni i w dniu 11 października Jego Książęca Mość powiadomił o zmianach w Senacie oraz przedstawił plan na nagrodę swojego imienia. Tego samego dnia rozporządzenia o Senacie weszło w życie.
 • 14 października odwiedziliśmy lotnisko w Grodzisku-Poddębicach, którego działanie, po remoncie, Jego Książęca Mość oficjalnie zainaugurował. Obiekt za fundusze Księcia oraz na pamiątkę 100. dnia jego panowania przeszedł gruntowną renowację pod kierownictwem Piotra baroneta vel Bociana.
 • Nazajutrz, 15 października Książę powołał nowych ambasadorów — efekt reformy Korpusu Dyplomatycznego. Z tej okazji odbyła się ceremonia wręczenia aktów nominacyjnych, zaś kilka dni później Książę przekazał ambasadorom oficjalne listy akredytacyjne.
 • 20 października to bez wątpienia najważniejsza data ubiegłego października, ale również i jeden z najważniejszych dni dla Sarmacji. Na terenie Starosarmacji doszło do serii zamachów terrorystycznych, które sparaliżowały cały kraj. Książę powołał oficjalny sztab kryzysowy oraz koordynował całość akcji wojskowej Książęcych Sił Zbrojnych. Wówczas ewakuowano wszystkie najważniejsze osoby w państwie, a ulice naszych miast opustoszały. Gdy trwały akcje zabezpieczające prowadzone przez służby wieczorem Jego Książęca Mość Arkadiusz Maksymilian wygłosił orędzie do Narodu. Sprawców zamachów udało się wykryć, a Sarmacja wróciła w pełni po kilku dniach do normalnego funkcjonowania. Ten ciężki okres pokazał naszą solidarność i jedność.
 • Mimo smutnych wydarzeń i w reżimie bezpieczeństwa w dniach 23 – 24 października odbyły się wybory do Sejmu LXX kadencji. Na drugi dzień, w poniedziałek 25 października Książę oficjalnie zainaugurował działanie nowego Sejmu.
 • A w międzyczasie doszło do zmian na Dworze Książęcym. Jeden z Sekretarzy Koronnych, Alfred von Hohenburg Tehen-Dżek został odwołany z urzędu na swoją prośbę. Nie zakłóciło to prac na Dworze i nadal pracujemy, tak jak wcześniej.
 • Tydzień po zamachach terrorystycznych Książę, przedstawiciele władz, oraz rodziny wzięli udział w ceremonii pożegnania ofiar zamachów tzw. Krwawej Środy. Podczas świeckiej ceremonii kilka osób wygłosiło swoje przemówienia oraz wyczytano imiona i nazwiska wszystkich ofiar zamachów.
 • W Pałacu Książęcym odbyło się wręczenie aktów nominacyjnych dla nowych Senatorów.
 • Przedostatni dzień października Jego Książęca Mość Arkadiusz Maksymilian powołał Kawalera Konrada von Chamier-Gliszczyńskiego na urząd Kanclerza Księstwa Sarmacji.
 • Oprócz powyższych działań Książę prowadzi także szerokie konsultacje nad kolejnymi projektami — jednym z nich jest reforma podziału administracyjnego Księstwa Sarmacji, jednakże ze względu na roboczy charakter tego projektu nie będziemy na razie informować o efektach jego prac.


Na końcu chcieliśmy również wspomnieć o wynikach rankingu zaufania przeprowadzonego przez Sarmacki Ośrodek Badań Opinii Społecznej. Jego wyniki są niezwykle nobilitujące dla Księcia, który osiągnął w badaniu najwyższy wynik, zaś dwóch sekretarzy Dworu znalazło się na drugim i trzecim miejscu tego sondażu. Za uzyskane wyniki chcemy z całego serca podziękować — dziękujemy za tak duże zaufanie, które macie dla Księcia oraz pracowników Jego Dworu. Jest to bardzo dobry znak, że nasza praca jest widoczna oraz doceniana i z pewnością daje motywację do dalszego działania. Jeszcze raz dziękujemy!

I to tyle na dziś. Inne, bieżące działania Księcia możecie śledzić na forum w wątku "Aktywność Księcia i jego Dworu". Widzimy się za miesiąc z kolejnym podsumowaniem, a tymczasem życzymy udanego weekendu!


Z wyrazami szacunku,

(—) Fatima von Hohenburg Marcjan-Chojnacka
Sekretarz Koronna Dworu JKM
Dotacje
500,00 lt
Dotychczasowi donatorzy: Piotr vel Bocian.
Serduszka
6 867,00 lt
Ten artykuł lubią: Bartosz von Thorn-Janiczek, Bazyli Izaak von Hohenburg M-C, Krzysztof Windsor, Laurẽt Gedeon I, Santiago Vilarte von Hippogriff, Heinrich von Wattzau, Konrad von Chamier-Gliszczyński, Joahim von Ribertrop von Sarm, Sorcha Raven, Cillian Saerucaeg, Anastasia Windsachen, Piotr vel Bocian.
Komentarze
Krzysztof Windsor
Życzę Księciu dalszej tak dużej aktywności ;)
Odpowiedz Permalink
Heinrich von Wattzau
Niech żyje Książę! Niech żyje Sarmacja!
Odpowiedz Permalink
Gotfryd Slavik de Ruth
Aktywność aż bije po oczach w pełnym pozytywnym znaczeniu tego słowa :) Brawo i Gratuluję
Permalink
Piotr vel Bocian
Ale się działo!
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.