Nova Media, Krzysztof Hans Arped-Winnicki, 29.10.2021 r. o 13:30
Kronika 29/10/2021 nr. 50: Operacja 'Przebudzenie"
Seria wydawnicza: Kronika

8kDCnoRo.jpg
Wydanie nr. 50 z 29 października 2021 r.

c870x524.jpg
Szkolenia z zakresu obronności przeprowadzane w Stowarzyszeniu "Nova" przyniosły dosyć mocny efekt w postaci ocalenia życia znanego, nastoletniego mieszkańca Księstwa Sarmacji.
22 października 2021 r.
Stowarzyszenie Nova i Krzysztof Hans-Arped Winnicki uratowali Henryka von Wattzau-Adertis!
Felicja Gratecka
Do spektakularnej akcji doszło pod lasem na terenie Wielkich Oczu. Brało w niej udział Stowarzyszenie "Nova". Wszystko zaczęło się od śladu natrafionego przez Krzysztofa Hansa-Arped Winnickiego w drodze z Trybunału Koronnego w Grodzisku. Był to notatnik należący przez jednego z porywaczy jak później się okazało poszukiwanego przez rodzinę Henryka von Wattzau-Adertis. Notatnik ten wypadł jednemu z porywaczy z kieszeni podczas... robienia zaopatrzenia w miejscowym sklepie. Były na nim enigmatyczne wskazówki, dane porywaczy oraz miejsce spotkania i notki zarówno na temat zamachu podczas protestów "Novej" jak i tych które miały miejsce w niedawnym czasie. Hans postanowił zrobić zdjęcia kopii stron na telefon a następnie pojechał do siedziby Stowarzyszenia "Nova" by zasięgnąć opinii co dalej robić. W pilnym spotkaniu brały udział wszystkie wiceprezeski instytucji oraz:
- Anna Rol - Specjalistka ds. Kryzysowych
- Dorota Szczecińska - Specjalistka ds. Zdrowia
- Karolina Czyżewska - Specjalistka ds. Kontrowersyjnych i Specjalnych
- Miłka Marecka - Specjalistka ds. Interwencyjnych
- Paulina Zatacka - Specjalistka ds. Negocjacji
- Nicola Stanec-Rabecka - Specjalistka ds. Państw Stowarzyszonych
- Felicja Kirtynek - Specjalistka ds. Bezpieczeństwa i Obronności
- Karina Wojnowska - Specjalistka ds. Służb Mundurowych
- Aleksandra Jalska - Specjalistka ds. Projektów Specjalnych
- Olga Szymańska - Specjalistka ds. Strategicznych
- Ewa Bilan - Specjalistka ds. Technicznych
Podjęto decyzje o akcji która może być znacząca w losach nie tylko porwanego ale także i stowarzyszenia oraz jego członków. Ustalono operacje którą nazwano "Przebudzenie" z racji słabego zaufania do "Novej" jakie jest obecnie w kraju wcześniej Hans a także specjaliści skopiowali dane z zeszytu oraz pojechali na miejscowy Komisariat Policji by podzielić się dowodem i porozmawiać o akcji z policją a także znajomymi detektywami choć niektórzy wspomniani o Hans maja takie uprawnienia i są dobrzy zarówno z posługiwaniu się bronią jak i walką wręcz. Mrożąca krew w żyłach akcja miała miejsce w piątek 22 października o godzinie 18:00 kiedy Hans, Paulina, Karina i Felicja udali się pod wskazany w notatniku adres którym to okazał się opuszczony w lesie dom posiadający piwnice. Wiedząc że od tej akcji zależy ich życie uzbrolili się profesjonalnie jak przystało na taką akcje w broń i kamizelki kuloodporne. Zastali oni przestępców zastanawiających
się nad wysokością okupu. Gdy chcieli iść w miejsce gdzie jest uwięziony Henryk działacze "Novej" ruszyli za nimi w pościg kontaktujac się Anną, Olgą i Aleksandrą Jalska które w samochodzie czekały na posiłki ze strony służb mundurowych w tym antyterrorystów. Do starcia doszło na korytarzu domu gdzie Hans wraz z jego partnerkami powalili na ziemię przestępców i skuli ich kajdankami. Jeden który jak potem się okazało nimi zarządzał próbował zaatakować Hansa najpierw ostrym narzędziem a potem walką wręcz ale Krzysztof Hans znający techniki walki (będący fanem aktora Stevena Segala i mający chociażby czarny pas karate) pokonał przeciwnika którego kojarzył zarówno z zamachów na jego proteście jak i potem z wydarzeń w Wielkich Oczach gdzie też miało zatrzymanie przestępców. Następnie zaciągnął on go do jednego z pokoi gdzie poszły z nim Paulina i Felicja z czego Paulina prowadziła negocjacje, Felicja kontaktowała się z policją a Hans pilnował przestępcy. Przy okazji zdradzono miejsce uwięzienia zatrzymanego Henryka po którego poszła Karina która poprosiła Olgę by wyszła z samochodu i czatowała pod drzwiami domu od strony piwnicy do momentu przyjazdu służb z którymi jechały Dorota, Miłka a także wiceprezeski "Novej" Aleksandra Jasnewska, Edyta Głębka i Tamara Starska a także Sekretarz Generalny Felicja Gracewska. Gdy służby przyjechały się z Olgą a także w będącymi w samochodzie innymi działaczkami by skoordynować działania. W międzyczasie Karina z bronią w ręku wywarzyła nogą drewniane drzwi do piwnicy w której był Henryk pilnowany przez dwóch zbirów poinformowała ona ich że jest detektywem ze Stowarzyszenia "Nova" i żeby upuścili broń i uklękneli gdyż ich dowódca jest już złapany. Mimo oporów udało jej się jej związać kajdankami przestępców w międzyczasie przyszli antyterroryści wraz z Olgą którzy przejęli przestępców. Podobnie było na parterze budynku gdzie Krzysztof Hans wraz z jego partnerkami przekazały będacych tam kryminalistów będącym tam przestępcom. W międzyczasie Olga i Karina odlepiły taśmę z ust Henryka odwiązały sznury i łańcuchy a także udzielili pomocy i wyprowadzili go na dwór prowadząc do Doroty która opatrzyła mu rany. Wszyscy z "Novej" złożyli potrzebne zeznania podobnie jak uwolniony po czym "Nova" zawiozła Henryka do Federico.
Do porwania Henryka doszło w Grodzisku 20 października 2021 roku podczas jego obecności w karetce. Dzięki skutecznej akcji Stowarzyszenia "Nova" udało się uratować wspomnianą osobę. Tuż po niej porywacze w procesie sądowym podobnie jak sprawcy zamachów na proteście wspomnianej instytucji jaki i będącej w czasie porwania serii zamachów w Księstwie Sarmacji zostali skazani na karę dożywotniego pozbawienia wolności zaś osoby je kryjące bądź pomagające w tuszowaniu udziałów sprawców w danych przestępstwach zostali skazani na kary nie większe niż 15 lecia pozbawienia wolności.

Rejestr zmian

Dotacje
0,00 lt
Nikt jeszcze nie zasponsorował tego artykułu.
Serduszka
1 937,00 lt
Ten artykuł lubią: Heinrich von Wattzau, Piotr vel Bocian, Gotfryd Slavik de Ruth.
Komentarze
Bartosz von Thorn-Janiczek
W jakim języku jest to napisane? Gwara? Narzecze?
Odpowiedz Permalink
Piotr vel Bocian
Gratuluję uratowania porwanego!
Odpowiedz Permalink
Krzysztof Hans Arped-Winnicki
@BvTJ Grodziskim :D
Odpowiedz Permalink
Alfred Fabian von Hohenburg Tehen-Dżek
Trybunał Koronny ma siedzibę w Angemoncie, a tak to gratuluję udanej akcji
Odpowiedz Permalink
Sophie
Gratulacje!
Odpowiedz Permalink
Gotfryd Slavik de Ruth
Serce za fabułę, mimo pewnych nie dociągnięć.
Permalink
Krzysztof Hans Arped-Winnicki
To znaczy jakich Gotfrydzie?
Odpowiedz Permalink
Gotfryd Slavik de Ruth
@KrzysztofHans Nie dociągnięć fabularnych i w opisach zachowań, poszczególnych postaci w opisanym tekście.
Permalink
Krzysztof Hans Arped-Winnicki
Mógłbyś je opisać? Chę
Odpowiedz Permalink
Krzysztof Hans Arped-Winnicki
Mógłbyś je opisać? Chętnie je wyjaśnienie.
Odpowiedz Permalink
Krzysztof Hans Arped-Winnicki
Mógłbyś je opisać? Chętnie je wyjaśnie.
Odpowiedz Permalink
Ignacy Urban de Ruth
Komć dla PPS.
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.