Dwór Książęcy, Arkadiusz Maksymilian, 20.10.2021 r. o 21:00
Orędzie — dzisiaj wszyscy jesteśmy Sarmatami

Artykuł został oznaczony jako Artykuł na Medal.
9D4g81F5.png

Rodacy,

dzisiejszy dzień – 20 października 2021 roku, na zawsze zapisze się w sarmackiej historii. Jest to dzień hańby, którą okrywają się sprawcy tych straszliwych aktów terroru, bezpardonowo wymierzonych w naszą wolność, w nasze wartości, w nasze dobro wspólne, jakim jest Księstwo Sarmacji. Nawet w najśmielszych koszmarach nie sądziłem, że będę musiał zabierać głos i do Was przemawiać w takich okolicznościach. W takiej chwili jak ta, nie przychodzą nam wszystkim do głowy żadne słowa – dzisiaj przemawia cisza i nasz wewnętrzny ból. Myślę, że jeszcze przez długi czas nie będziemy mogli znaleźć wyrazów opisujących tragedię, jakiej jesteśmy świadkami.

Pogrążeni w niewyobrażalnym żalu, szczególną pamięcią otaczamy niewinne istnienia, których łańcuch życia został, w tak brutalny sposób przerwany. Przekazuję na dłonie rodzin ofiar moje wyrazy współczucia i kondolencje – łączymy się z Wami w tym bólu rozstania. Dokładamy także wszelkich starań, aby nikt już nie dołączył do ich grona – dzieje się to szczególnie na pierwszej linii szpitalnego frontu, gdzie lekarze i osoby służby zdrowia walczą, aby ocalić kolejne istnienia. Dziękuję Im za ich walkę i poświęcenie.

Przekazuję także wyrazy dziękczynienia, które należą się wielu – takie wydarzenie wybitnie pokazuje naszą narodową jedność w obliczu zagrożenia. I za tę jedność chcę podziękować – dziękuję za Wasze działania i Waszą aktywność mającą na celu zażegnanie kryzysu wywołanego tymi atakami. W sposób szczególny dziękuję wszystkim służbom państwowym – Prefekturze, służbie zdrowia czy Książęcym Siłom Zbrojnym. W tym miejscu dziękuję Sztabowi Kryzysowemu, powołanemu przy mojej osobie, nadzorującego całą akcję. Dziękuję wreszcie każdej i każdemu z Was, wykonującym swoje zadania – dziękuję lekarzom, pielęgniarkom, strażakom, policjantom, pirotechnikom, saperom, żołnierzom, dziennikarzom i wielu, wielu innym, którzy czynią wiele na rzecz bezpieczeństwa naszego państwa.

Wyrazy podziękowań kieruję także na ręce Ich Ekscelencji, przedstawicieli obcych państw, którzy w wiadomościach osobistych zapewniali o swoim wsparciu i przesyłali wyrazy współczucia. Szczególne dziękczynienie kieruję w stronę Konfederacji Sclavińskiej, która pomimo, że nie mamy dobrych relacji, uniosła się ponad to, oferując swoją pomoc i przekazując dobre słowa – niezwykle doceniam ten gest i bardzo zań dziękuję.

Nasz żal, nasze cierpienie, nasze łzy zdają się wołać: kto był w stanie dokonać coś takiego? To pytanie zadają sobie wszyscy – zadają sobie także służby i Książęce Siły Zbrojnych, których najwyższym celem jest schwytanie tych barbarzyńców. Służby podjęły już działania w tym kierunku. Nie ma litości dla tego typu aktów terrorów wymierzonych w naszą stronę – będą one karane z najwyższą surowością. Sprawcy poniosą zasłużoną karę – obiecuję to Wam wszystkim.

Rodacy, ten dzień to także dzień wielkiej próby dla naszego patriotyzmu, naszej solidarności i naszych wartości. Jak na razie próbę tę przechodzimy celująco. Nie tylko radosne i pełne uniesień wydarzenia pokazują naszego sarmackiego ducha – są to również wydarzenia smutne, takie jak dzisiejszy dzień. Jednakże nie poddamy się! Stajemy do takich prób silni i wychodzimy z nich jeszcze silniejsi. Nie pozwolimy, by terroryści nas zastraszyli i pomimo tego, że wydaje się że wygrali bitwę, to z pewnością przegrają wojnę. Dlatego informuję, że najbliższe wydarzenia nie są zagrożone – weekendowe wybory odbędą się, a nowy Sejm zacznie swoją kadencję w przewidzianym terminie. Nasze życie nie zmieni się pod wpływem terroryzmu – nie damy im tej radości.

Mimo, że ataki miały miejsce w dokładnych, strategicznych miejscach – w Ferze, Wielkich Oczach i Czarnolesie, to ataki te traktowane są, jak atak na całe Księstwo Sarmacji i całą cywilizację polskiego mikroświata. Dzisiaj wszyscy, niezależnie od swojego pochodzenia, miejsca zamieszkania, narodowości, jesteśmy Sarmatami.

Niech żyje Księstwo Sarmacji i Jego Bohaterowie! Cześć pamięci Ofiarom!

ZM6IJ5JI.png
Dotacje
1 000,00 lt
Dotychczasowi donatorzy: Fatima von Hohenburg Marcjan-Chojnacka, Piotr vel Bocian.
Serduszka
8 848,00 lt
Ten artykuł lubią: Santiago Vilarte von Hippogriff, Anastasia Windsachen, Fatima von Hohenburg Marcjan-Chojnacka, Sophie, Joahim von Ribertrop von Sarm, Heinrich von Wattzau, Piotr vel Bocian, Antoni Kacper Burbon-Conti, Bartosz von Thorn-Janiczek, Sorcha Raven, Konrad von Chamier-Gliszczyński, Federant Rockwell, Janusz Zabieraj, Albert Jan Maat von Hippogriff, Damiano á-la-Triste, Laurẽt Gedeon I.
Komentarze
Federant Rockwell
SYNA MI RATUJCIE, ZAGINĄŁ, NAPAD NA KARETKE BYŁ!!!!!!!!! 111!1!1!1!!1
Odpowiedz Permalink
Gotfryd Slavik de Ruth
Nikt się nie ukryje przed sprawiedliwym ramieniem KSZ - dopadniemy każdego kto wziął udział w tych haniebnych i bezprecdensowych aktach terroru wobec obywateli KS.

Te słowa dają najlepszy komentarz do tego co Armia, zamierza zrobić w zaistniałej sytuacji.
Permalink
Antoni Kacper Burbon-Conti
[*]
Odpowiedz Permalink
Sorcha Raven
@Federico co tam Twój syn, a kto mnie będzie ratował? Jestem odcięta od cywilizacji, a tu wszędzie jakieś zbiry się przemieszczają, jeszcze krzywdę mi zrobią, a jak mnie niechybnie powieszą albo spalą, to kto wam będzie eliksiry robił.
Zbyt zmęczona jestem następną reinkarnacją...
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.