Cieplejszy wieje teraz wiatr

Artykuł został oznaczony jako Artykuł na Medal.
Szanowni Sarmaci

Ostatnio padły z moich słów różne nieprzyjemne słowa. Pisane w emocjach, szczególnie negatywnych. Chcę za nie przeprosić. Nie powinny one paść, nie w tak dosadny sposób. To jest jednak również dowód, że każdy ma w sobie coś z Krzysztofa Hansa – w moim przypadku jest to to, że nie lubię kiedy coś nie idzie po mojej myśli. Postaram się jednak z tym trochę walczyć.

Niemniej, nie to jest tematem tego artykułu. Spojrzałem na pewne sprawy z dystansu. Stwierdziłem, że niektóre rzeczy potraktowałem zbyt ostro, ze zbyt małym odstępem, ze zbyt dużymi emocjami. Dlatego też, kiedy już ochłonąłem, zdecydowałem się ponownie podjąć zadania, jakim jest sformowanie Rady Ministrów oraz kandydowanie na urząd Kanclerza. Zdaję sobie sprawę, że moje zaufanie zostało przez ostatnie wydarzenia szarpnięte, ale wierzę, że nie jest ono jeszcze całkowicie zniszczone. Liczę, że otrzymam od narodu sarmackiego jeszcze jedną szansę.

Przechodząc jednak do szczegółów – nigdy nie zamierzałem być Kanclerzem, który nie ma planu. A ten już powoli zaczął się klarować. Nie zamierzam w tej kadencji aż tak bardzo pchać się do zmian prawnych – pojawią się one tylko, kiedy dojdzie do takiej konieczności. Zgodnie z ankietą przeprowadzoną przez Jego Książęcą Mość, więcej niż 50% osób jest za przyjęciem zaproponowanej przeze mnie ustawy o Powszechnym Wyborze Kanclerza, co sprawi, że złożę ją ponownie Sejmowi LXX kadencji, w wersji przedstawionej przez Severina Verwaltung-Esteladia. Jeżeli Sejm ponownie ją odrzuci – pogodzę się z tym i będę działał dalej. Wydaje mi się jednak, że wola narodu powinna być w tym wypadku spełniona i mam nadzieję, że Sejm również do tej opinii się przychyli.

Główny nacisk Rada Ministrów pod moim przewodnictwem postawi na rozwój kultury oraz fabuły. Pojawi się trochę więcej wątków fabularnych, a także zaangażujemy się w działania, mające na celu jej rozwój. Będę aktywnie działał w narracji oraz fabularyzacji życia. Włączę się również mocno w działania resortu Kultury oraz Rozwoju Fabularyzacji, które będzie najważniejszym i jednocześnie największym resortem w Rządzie przy Sejmie LXX kadencji.

Liczę również na dalszą owocną współpracę na linii Dwór Książęcy – Rada Ministrów, jaka miała miejsce w trakcie właśnie kończącej się kadencji kanclerskiej. Jestem pewny, że działania podejmowane przez Jego Książęcą Mość Arkadiusza Maksymiliana zorientowane w rozwój narracji będą przez Radę Ministrów bardzo mocno wspierane. Również inne wydarzenia, organizowane przez Sarmatów będą przez nas wspomagane, a Rada Ministrów będzie wręcz zachęcać osoby do podejmowania się wyzwań związanych z fabularyzacją życia.

Resort Finansów i Gospodarki, na którym miał być najważniejszym resortem właśnie kończącej się kadencji kanclerskiej ostatecznie okazał się jedynie pustym sloganem, a sprawy finansowe musiałem ogarniać osobiście. Niemniej, uważam, że budżet udało się delikatnie ustabilizować i wierzę, że kolejne działania podejmowane przez nowego Ministra Finansów i Gospodarki będą sprawiały, że budżet w końcu stanie się stabilny. Nie zamierzamy jednak rezygnować z emisji waluty, jeżeli będzie to konieczne – obecnie RM dalej ma długi do spłacenia i priorytetem będzie ich uregulowanie.

W kwestiach finansowych nie sposób również nie wspomnieć o tworzonych systemach. Fer Vegas będzie musiało przejść delikatne zmiany. Wymienione zostaną obecne zdrapki. Obecna pula jest zdecydowanie przesadzona, jeżeli chodzi o losy puste i pełne, proporcja zostanie zmieniona, aby częściej trafiały się zdrapki wygrane, a jednocześnie RM notowała na nich dochód. Zmienione zostaną również zasady wygrywania w Blackborn Slots. Zostanie dodany dodatkowy warunek, sprawiający, że trafienie układu a-a-b-a-a, będzie skutkować jednakową wypłatą, jak w przypadku trafienia 3 takich samych symboli (podwójny zwrot). Dodana zostanie również możliwość obstawienia dwóch liczb w Sarmatotku – niemniej, 10% w przypadku kumulacji będzie trafiało na konto RM (jeżeli pula wynosiła 10000 lt, to 1000 lt pozostawać będzie w RM, jako jej dochód, natomiast pozostała część będzie trafiała do kumulacji. W przypadku wygranych – RM nie będzie miała żadnych dochodów. Obstawienie dwóch liczb będzie oczywiście kosztować 2 razy więcej, niż obstawienie pojedynczej liczby (kupno 2 kuponów, zamiast 1), niemniej szansa na wygraną znacznie wzrośnie.

Powstaną również inne aplikacje, zapewniające RM dochód, a obywatelom pozwalającym zaryzykować i zarobić.

W kwestii zmian w UoFP – pensja w PPS na chwilę obecną nie zmieni się. Pozostanie na poziomie 350 lt, ze względu na uchylenie przepisu, związanego z premiami. Przychylę się również do postulatu Santiago Vilarte von Hippogriffa, związanego z cenami zupy i zostanie ona ustalona sztywno. Po konsultacjach z kandydatem na Ministra Finansów i Gospodarki będzie to kwota 300 lt. Cieszę się również, że uchylono benefity płacowe za tytuł naukowy – były one niepotrzebnym utrudnieniem związanym z wypłatami wynagrodzeń, które było umieszczone w ustawie kompletnie niezwiązanej z finansami. Te przepisy powinny znaleźć się w innym miejscu.

Zostanie również zmienione rozporządzenie ws. wynagrodzeń funkcjonariuszy publicznych – z racji przeniesienia PZ na Dwór Książęcy, pensje ambasadorów powinny być opłacane z budżetu tejże instytucji, nie z budżetu Rady Ministrów. Wydaje mi się to być uczciwym rozwiązaniem.

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych pozostanie bez zmian – jest to ministerstwo, od którego będę oczekiwał przede wszystkim aktywności w zakresie rozpatrywania wniosków, ale również związanej z włączeniem się w działania RM związane z kulturą.

Podobnie sprawa ma się z Ministerstwem Sprawiedliwości, od którego oczekuję przede wszystkim wypełniania ustawowej roli związanej z nadzorowaniem prawidłowego funkcjonowania Trybunału Koronnego oraz Prefektury Generalnej. Dodatkowo, zostanie podjęta co najmniej próba opracowania reformy prawnej związanej z wymiarem sprawiedliwości. O szczegółach prac będziemy informować.

Po niniejszym planie, można zauważyć, że Rada Ministrów złoży się z następujących resortów:
1. Ministerstwa Spraw Wewnętrznych
2. Ministerstwa Kultury i Rozwoju Fabularnego
3. Ministerstwa Finansów i Gospodarki
4. Ministerstwa Sprawiedliwości


Uważam, że jest to wystarczające, aby Rada Ministrów funkcjonowała poprawnie. I dlatego też nie zdecyduję się na więcej resortów. Ostatni eksperyment z Ministrami Spraw Państwowych okazał się błędem, z którego się wycofuję. (Sorry Hans, nie będzie Ministerstwa Discorda (: )

Kto zatem zostanie ministrem w tej właśnie Radzie Ministrów? Nie ukrywam, że jej skład trochę wzrośnie.

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych obejmie Federico. Wszyscy już dobrze zdążyli go poznać. Jego aktywność w obecnej Radzie Ministrów została przeze mnie niewiarygodnie doceniona i uważam, że był on najlepszym ministrem w obecnym Rządzie. Jest osobą godną zaufania, a wśród osób z tak niskim stażem w mikronacjach, to ze świecą szukać. Jestem pewny, że MSW pod jego przewodnictwem będzie nie tylko spełniało ustawową rolę, ale również wykazywało się dodatkową inicjatywą. Federico obejmie z powyższych względów również urząd Podkanclerzego.

Ministerstwo Kultury i Rozwoju Fabularnego będzie trochę większe. Kierownikiem resortu zostanie Natasha von Sarm. Jest to osoba, która pokazała już, że na narracji się zna i chociaż naprawdę niedawno wróciła to z pewnością pokaże, że nic się nie zmieniło i nadal na fabularyzacji się zna. Pokładam w Natashy duże nadzieje i liczę, że się nie zawiodę.

Jednak, wspomniałem, że będzie to trochę większy resort. I wcale nie powiedziałem tego bez powodu. W ministerstwie pojawi się również wiceministerBazyli von Hohenburg. Jest to dość młody Sarmata, który pokazał się już kilka razy jako działacz prasowy. Moim zdaniem należy mu dać szansę na rozwój. W mojej opinii, Ministerstwo Kultury i Rozwoju Fabularnego będzie idealnym miejscem, aby rozwijać jego umiejętności i wierzę, że te umiejętności przez 3 miesiące kadencji zostaną zwielokrotnione.

Ministerstwo Finansów i Gospodarki obejmie Ola Marcjan-Chojnacka. Jest to osoba sumienna i skrupulatna, która wywiązuje się z powierzonych obowiązków. Chociaż nie pokazała się w trakcie poprzedniej kadencji aż tak aktywnie jak Federico, to cieszę się, że cały czas była obecna i gotowa do wspierania. Dzięki Oli powstały również niektóre z aplikacji, a także spod jej ręki wyszedł znaczek, który został wyemitowany w Poczcie Baridajskiej. Mając to na względzie, jestem pewny, że pozostawienie resortu Finansów i Gospodarki w jej rękach jest dobrym krokiem.

Ministerstwo Sprawiedliwości natomiast obejmie jedna z najbardziej doświadczonych osób w SarmacjiPiotr de Zaym. Jego bezwzględna bezstronność i znajomość sprawa, a także sarmackich realiów sprawia, że nie wyobrażam sobie lepszego kandydata na objęcie tego resortu.

Myślę, że mając na pokładzie jednocześnie tak młodych i doświadczonych Sarmatów jesteśmy w stanie zdecydowanie rozwinąć Księstwo Sarmacji i pokazać, że pierwsze 3 miesiące to była dopiero rozgrzewka. Mam nadzieję, że dacie mi (jeszcze jedną) i zaprezentowanej Radzie Ministrów szansę.
Dotacje
6 000,00 lt
Dotychczasowi donatorzy: Ola Marcjan-Chojnacka, Piotr vel Bocian.
Serduszka
8 632,00 lt
Ten artykuł lubią: Ola Marcjan-Chojnacka, Fatima von Hohenburg Marcjan-Chojnacka, Bazyli Izaak von Hohenburg M-C, Federant Rockwell, Orjon Surma, Joahim von Ribertrop von Sarm, Anastasia Windsachen, Piotr vel Bocian, Sorcha Raven, Xavier Åsa, Antoni Kacper Burbon-Conti, Sophie, Heinrich von Wattzau, Damiano á-la-Triste.
Komentarze
Fatima von Hohenburg Marcjan-Chojnacka
<3
Odpowiedz Permalink
Piotr vel Bocian
Bardzo mi się podoba artykuł- zarówno uderzenie się w pierś jak i przedstawienie konkretnych planów na przyszłość.
Odpowiedz Permalink
Sorcha Raven
Przeczytałam i spodobało mi się. Posypanie głowy popiołem może zdziałać cuda. Dobór ludzie bardzo dobry. Powodzenia!
Odpowiedz Permalink
Antoni Kacper Burbon-Conti
Powodzenia. :)
Odpowiedz Permalink
Heinrich von Wattzau
Podoba mi się to! Wiem, że dasz radę. Powodzenia:)
Odpowiedz Permalink
Gotfryd Slavik de Ruth
Kurcze jestem pozytywnie, nastawiony na takie konkrety. To dobrze zaplanowany i opracowany plan działania w obecnej rzeczywistości.
Permalink
Tomasz Liberi
Nic dodać, nic ująć. Podział na Ministerstwa jak w artykule będzie dobry.
Odpowiedz Permalink
Damiano á-la-Triste
A gdzie Ministerstwo Discorda? xD
Odpowiedz Permalink
Damiano á-la-Triste
A dobra nie będzie :c
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.