Puchar 20-lecia Hasselandu - wyniki!

Puchar 20-lecia Hasselandu był bodaj najdłużej trwającym turniejem ze wszystkich, jakie dotąd zorganizował Sarmacki Związek Szachowy, ale wreszcie poznaliśmy wszystkie rozstrzygnięcia. W finale Santiago Vilarte pokonał Alfreda Fabiana von Tehen-Dżeka 2:1.

Klasyfikacja końcowa:
To0HO4hx.png

Ostatecznie nie doszło do meczu o 3. miejsce, ale zarówno bilans punktów zdobytych w turnieju, jak i wynik bezpośredniego meczu premiował Cilliana. Dwóch ostatnich zawodników nie rozegrało żadnej partii, więc nie zostali sklasyfikowani.

Turniej obfitował w emocje – w gr. A pewnym zaskoczeniem był awans Andrzeja Fryderyka, zaś w gr. B Hans wygrał ze mną jedną partię, następnie rozegrałem „półmecz” z Alfredem, przegrywając ponownie pierwszą partię, a z drugiej rezygnując po tym, jak przez dłuższy czas nie udało nam się umówić na grę.
W fazie pucharowej było już bardziej przewidywalnie. W pierwszych dwóch meczach można było dość klarownie wskazać błędy, które rozstrzygnęły partie. Trzecia gra była ładna dla oka i w miarę wyrównana, o czym najlepiej świadczą statystyki:
A7Vzc8K2.png
W przełożeniu na punktację do ligi wygląda to następująco:
1. Santiago – 3 pkt.,
2. Alfred – 2 pkt.,
3. Cillian – 1 pkt.,
4. Andrzej Fryderyk – 0.5 pkt.
Nagrody pieniężne – zauważyłem, że zapomniałem tego ująć w ogłoszeniu turnieju, więc skopiowałem stawki z poprzedniego:
I miejsce – 5000lt (i puchar, oczywiście),
II miejsce – 4000 lt,
III miejsce – 3000 lt.

A tutaj nowość – gif wygenerowany za pomocą narzędzia z portalu chess.com, prezentujący przebieg ostatniej partii finału. W wolnym czasie wygeneruję je też dla innych:
https://tiny.pl/99gd4
Dziękuję zatem wszystkim za udział i już zaczynam przygotowania do drugiego w tym roku turnieju, aby w ten sposób można było mówić o sezonie 2021 ; )
SV
Dotacje
500,00 lt
Dotychczasowi donatorzy: Piotr vel Bocian.
Serduszka
2 453,00 lt
Ten artykuł lubią: Fatima von Hohenburg Marcjan-Chojnacka, Laurẽt Gedeon I, Joahim von Ribertrop von Sarm, Antoni Kacper Burbon-Conti, Piotr vel Bocian.
Komentarze
Antoni Kacper Burbon-Conti
Gratulacje! :)
Odpowiedz Permalink
Gotfryd Slavik de Ruth
Gratuluje zwycięzcom :)
Permalink
Piotr vel Bocian
Brawo!
Odpowiedz Permalink
Tomasz Liberi
Gratulacje
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.