Hans Media, Krzysztof Hans Arped-Winnicki, 11.10.2021 r. o 00:22
Kronika 11/10/2021 nr. 49: Stowarzyszenie "Nova" przeprasza i chce pomóc.
Seria wydawnicza: Kronika

8kDCnoRo.jpg
Wydanie nr. 49 z 11 października 2021 r.

przepraszam.jpg
Krzysztof Hans i Stowarzyszenie "Nova" przepraszają za doprowadzenie do "Masakry Grodziskiej" i planują akcje oczyszczenia i zadośćuczynienia w tym celu. 

11 października 2021 r.
Mogę, chce pomóc. Stowarzyszenie "Nova" na pomoc poszkodowanym i ich rodzinom.
Tamara Starska
W dniu 10 października Stowarzyszenie "Nova" wraz z pozbawionym zdolności honorowej jej Prezesem Krzysztofem Hansem ogłosiło plany zadośćuczynienia po tak zwanej "Masakrze Grodziskiej" którą to określa się niechlubny protest pod Kancelarią Namiestnika Starosarmacji. Kiedy to w nieoczekiwanym starciu ze prosclavińskimi bojówkami zginęło 82 mieszkańców a ponad 140 zostało rannych.
- Owszem życia zmarłym nie przywrócimy ale możemy pomóc tym co są ranni i ich rodzinom. - mówi Krzysztof Hans-Arped Winnicki.
Począwszy od 11 października we wszystkich miejscowościach gdzie są przedstawiciele "Novej" ruszą kwesty z których to dochód zostanie przeznaczony na pomóc poszkodowanym. Wsparty między innymo zostanie cel drużyny Anioły Grodzisk. Z którą to Hetman Nova Krzyśkowice rozegra towarzyski mecz piłkarski z którego to pieniądze za bilety trafią na pomoc dzieciom poszkodowanych w wyniku protestu którego to SCD się wstydzi. Nova prócz wsparcia dla dzieci będzie też zbierać na godny pochówek dla zmarłych mieszkańców Grodziska i rehalibitacje dla rannych osób. Planowane jest też sporo akcji jak:
- "Nova Przeprasza" czyli rozdawanie pluszowych misiów poszkodowanym połączonymi z przeprosinami. Idąc za przykładem Aniołów Grodzisk będziemyil między innymi odwiedzać dzieci i mieszkańców stolicy Starosarmacji (jak również innych miast) w szpitalach i nie tylko.
- "Przytul lub obrzuć" gdzie mieszkańcy zdecydują czy Krzysztofa Hansa i innych działaczy przytulić czy zgodnie z Dekretem Namiestnika o karach na honorze obrzucić zepsutymi płodami rolnymi
Ponad to mieszkańcy zyskają na prośbę Stowarzyszenia "Nova" i Krzysztofa Hansa-Arpeda Winnickiego w dniach 11-13 października do korzystania z wszystkich sankcji Art. 5 wspomnianego dekretu. W tych dniach działaczy "Novej" będzie można spotkać w czarnych podkoszulkach, spodniach, skarpetkach i butach symbolizujących żałobę po wspomnianej masakrze. Wspomniane wymierzone sobie przez "Nova" kary zgodnie z dekretem będą miały formy publicznej ekspiacji i kary honorowej a także danie Sarmatom satysfakcji na polu pojedynkowym. Będzie to tym samym pełna realizacja Art. 3 ust. 2 Dekretu Namiestnika o karach na honorze. Dodatkowo ze wszystkich kont Krzysztofa Hansa-Arpeda Winnickiego tuż po publikacji tego newsa na konto Książęcego Miasta Grodziska zostanie przelane po 5 tysięcy libertów symbolicznego zadośćuczynienia.
Finał akcji będzie miał miejsce 13 października kiedy w Grodzisku odbędzie się wspomniany mecz jak i transmitowany w mediach charetatywny koncert zespołu Vanilla Ninja (który wykona między innymi dosyć nietypowy bo wykonany w języku estońskim hymn akcji "Purunematu" który z wspomnianego języka oznacza "Niezniszczalni") , zespołu KEiiNO (reprezentacji Księstwa Sarmacji), Raylee oraz wybranych gwiazd Konkursu Piosenki Eurowizji 2021.

Na początku widowiska widzowie zobaczą spektakularny taniec do piosenki "Don't Shut Me Down" ABBY a na koniec "Światło dla Sarmacji" czyli specjalny pokaz sztucznych ognii do którego sygnał uderzeniem gitar w drugim wykonaniu hymnu (do posłuchania powyżej) wydarzenia dadzą artystki z zespołu Vanilla Ninja.
Całość kilkudniowej ma stanowić formę przeprosin Stowarzyszenia "Nova" za niedopilnowanie porządku na protestach i potwierdzenie chęci uniknięcia tego typu sytuacji na kolejnych organizowanych przez stowarzyszenie wydarzeniach.
Dotacje
0,00 lt
Nikt jeszcze nie zasponsorował tego artykułu.
Serduszka
1 472,00 lt
Ten artykuł lubią: Piotr vel Bocian, Fatima von Hohenburg Marcjan-Chojnacka.
Komentarze
Piotr vel Bocian
Plus za działania na rzecz poprawy sytuacji i wizerunku.
Czy Stowarzyszenie zapewni, że podobne sytuacje tj. mogące mieć tragiczne zakończenie, nie będą już miały miejsca?
Odpowiedz Permalink
Krzysztof Hans Arped-Winnicki
@Bocian Tak. Prowadzone są szkolenia w tym zakresie dla działaczy stowarzyszenia.
Odpowiedz Permalink
Bartosz von Thorn-Janiczek
Trochę śmiech mnie ogarnia… W ramach przeprosin… kwesta? Czyli zapłacenie z portfela innych osób? Zdrowo, honorowo, godnie.

Inna sprawa, że mieszkańcy Starosarmacji mają prawo do wszelkich działań w granicy dekretu i nie potrzebna jest do tego łaskawa prośba autora.

Podsumowując - może zwyczajnie mieszkańcy nie chcą przeprosin, tylko tego, by się Autor łaskawie przymknął, przełknął tę żabę, a nie na siłę próbował odzyskać swój „honor” (inna sprawa, że taka postawa szybkiego odzyskania tylko pokazuje, że tego honoru brak, a jest jedynie cyniczny koniunkturalizm). I zaczął robić rzeczy dobre, a nie ociekające egoizmem. A wtedy może z CZASEM odzyska honor. A nie już, teraz, zaraz, bo chcę.

*tfu*
Odpowiedz Permalink
Krzysztof Hans Arped-Winnicki
Kwesta osobno a zadośćuczynienie osobno @BvTJ . W tej drugiej kwestii na konto Grodziska wpłaciłem 15 tysięcy libertów.
Odpowiedz Permalink
Santiago Vilarte von Hippogriff
Istotnie wnoszenie o uchylenie tego dekretu raptem dzień po jego wydaniu, jeśli dobrze pamiętam, jest dość niepoważne... Zobaczymy, będę to obserwować z ciekawością.
Odpowiedz Permalink
Bartosz von Thorn-Janiczek
W moich oczach honor to w Waszmości przypadku nieznane zjawisko. *tfu*
Odpowiedz Permalink
Gotfryd Slavik de Ruth
Niby dobrze że przyszła refleksja, nad tym co się zrobiło...
Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.