Sarmacka Liga Piłkarska, Piotr vel Bocian, 07.10.2021 r. o 14:30
Anioły Grodzisk (SLP) dla poszkodowanych w tzw. Masakrze Grodziskiej

Trener zespołu Anioły Grodzisk z SLP odwiedził szpital dziecięcy w Grodzisku, gdzie leczą się poszkodowani w rozruchach, które wybuchły podczas protestów zorganizowanych przez Stowarzyszenie Nova. Trwają rozmowy na temat meczu charytatywnego, którego dochód zostanie przekazany rodzinom ofiar.

Anioły Grodzisk to zespół, który gra w Pierwszej Klasie Sarmackiej Ligi Piłkarskiej i mimo trwającej przebudowy zajmuje miejsce w górnej części tabeli. Znany jest ze swojego podejścia dla potrzebujących- warto tu przypomnieć zorganizowany mecz w ramach akcji #Solidarni_z_Ferem, na który Skrzydlaci zaprosili rodziny z Feru, którzy ucierpieli podczas trzęsienia ziemi, a dochód ze spotkania został przekazany na konto miasta Fer, które wykorzystał je dla potrzebujących.

Tym razem tematem, który poruszył zespół były wydarzenia, jakie miały miejsce pod Kancelarią Namiestnika Starosarmacji. Były to protesty, zorganizowane przez Stowarzyszenie Nova, której nie podobały się decyzje podjęte przez Namiestnika Starosarmacji. Według statystyk organizatora w protestach wzięło udział około 100 tysięcy ludzi, co jak się okazało przerosło oczekiwania i zdolności koordynacyjne Stowarzyszenia, która nie potrafiło zapanować nad wyprowadzonym na ulice tłumem. Protesty przerodziły się w zamieszki, które przyniosły ponad 80 ofiar śmiertelnych i co najmniej 146 rannych osób. Do zaistniałej sytuacji Nova przyznała się i przeprosiła, ale ta informacja nie tylko nie poprawiła nastrojów, a wręcz wywołała kolejną dyskusję nad dalszymi losami Prezesa Krzysztofa Hansa Arped-Winnickiego, w efekcie której uchwałą Sejmiku Koronnego utracił on zdolność honorową.

Wprawdzie nie mówi się o tym w mediach, ale był to środek miasta i godziny przedpołudniowe, dlatego na ulicach, często zupełnie przypadkowo, znalazły się całe rodziny z dziećmi, które korzystały z ciepłego przedpołudnia i to one również najprawdopodobniej znalazły się również wśród poszkodowanych. To właśnie dzieci, które trafiły do miejskiego szpitala, postanowił odwiedzić trener Aniołów Grodzisk. Aby być odebranym przez dzieci bardziej przyjaźnie, ogolił się, porzucił swój garnitur na rzecz koszulki z młodzieżowym idolem i ruszył do szpitala. Co więcej, wziął ze sobą swojego brata, który również związany jest z piłką nożną - gra w nieznanym bliżej klubie.

W trakcie spotkania mężczyźni spotkali się w dwójką chłopców, którzy obecnie przebywali w szpitalu. Oprócz życzeń szybkiego powrotu do zdrowia chłopcy otrzymali pamiątkowe medale, dyplomy, a także zestaw gadżetów zespołu Anioły Grodzisk, wśród których znalazły się smycze i maskotki. Chłopcy mieli też wspólne zdjęcia z trenerem Toranem von Rehentapferem.

ZoDl53g5.jpg
Dzieci otrzymały pamiątkowe medale ufundowane przez Anioły Grodzisk, za swoją wytrwałość podczas pobytu w szpitalu.


p2vglXB6.jpg
Toran von Rehentapfer (po lewej) i jego brat (z prawej) przynieśli obydwu dzieciom również dyplomy za odwagę.


58Q03sn2.jpg
Dzieci bardzo się ucieszyły z otrzymanych gadżetów związanych z zespołem Anioły Grodzisk.


4p0YuICX.jpg
Pielęgniarki wspólnie przeczytały oświadczenie władz szpitala dziękując miejscowej drużynie za zaangażowanie w pomoc dla dzieci.

Po wizycie w szpitalu trener Aniołów zapytany został o ocenę minionych wydarzeń.

Toran von Rehentapfer: - Nie interesuje i nigdy nie interesowała mnie polityka. Uważam, że piłka nożna powinna być od niej wolna. Niestety to, co się zdarzyło pod pałacem Namiestnika... - mężczyzna westchnął ciężko. - na Boga, tam były dzieci. Całe rodziny.. Wspólnie z całym sztabem szkoleniowym podjęliśmy decyzję że musimy zareagować. Przecież to nie wydarzyło się w innym państwie, regionie czy nawet mieście. To wydarzenie miało miejsce tu w Grodzisku, tuż pod naszymi oknami. Dlatego protestujemy przeciwko minionym wydarzeniom jak również dalszej eskalacji agresji.

J3POOB9l.png
Toran von Rehentapfer: Nie można pozwolić by za błędy dorosłych winę ponosiły dzieci.

Zespół postanowił również rozegrać charytatywny mecz z którego cały dochód przeznaczony przeznaczony zostanie dla rodzin ofiar.

Toran von Rehentapfer - Wysłaliśmy zaproszenia do zespołów i czekamy na odzew. Mamy świadomość, że w trakcie sezonu może być ciężko znaleźć czas, dlatego nie przejmujemy się i prowadzimy dalsze rozmowy z kolejnymi zespołami. Początkowo mieliśmy pomysł by były to derby, ale jesteśmy w kontakcie również z zespołem z Eldoratu. W kontekście ostatnich wydarzeń może to być symboliczny gest przyjaźni pomiędzy dwoma miastami, a wręcz państwami. Dochód z meczu zostanie przekazany na konto Książęcego Miasta Grodzisk, które z pewnością pomoże z korzyścią dla poszkodowanych ulokować pieniądze.
Dotacje
4 000,00 lt
Dotychczasowi donatorzy: Fatima von Hohenburg Marcjan-Chojnacka, Arkadiusz Maksymilian, Federico.
Serduszka
6 709,00 lt
Ten artykuł lubią: Fatima von Hohenburg Marcjan-Chojnacka, Bartosz von Thorn-Janiczek, Alfred Fabian von Hohenburg Tehen-Dżek, Joahim von Ribertrop von Sarm, Arkadiusz Maksymilian, Federico, Laurẽt Gedeon I, Severin Verwaltung-Esteladio.
Komentarze
Fatima von Hohenburg Marcjan-Chojnacka
To są dopiero Anioły! Brawo!
Odpowiedz Permalink
Ludwik Tomović
LKS Krasnystok też zagra jak będzie trzeba!
Odpowiedz Permalink
Krzysztof Hans Arped-Winnicki
Hetman Nova Krzyśkowice dołącza się do incjatywy. To nasza powinność. Dodatkowo Nova w ramach zadośćuczynienia prowadzić będzie kweste w opisanym celu.
Odpowiedz Permalink
Gotfryd Slavik de Ruth
Olbrzymi + za taką aktywność i niesienie pomocy :)
Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.