Dom von Hohenburg

AG643.png
Herb Seniora Rodu von Hohenburg - Erika Ottona von Hohenburga

Dom von Hohenburg, to ród przede wszystkim winkulijski, jednakże z sarmackimi korzeniami. Seniorem rodu jest Erik Otton von Hohenburg, który pierwszy raz zarejestrował się w Sarmacji 15 sierpnia 2017 roku. Dał się poznać jako osoba skrupulatna i sumienna, co w gruncie rzeczy dało mu solidny mandat społeczny i ostatecznie szansę na sprawowanie wysokich urzędów w Sarmacji - począwszy od Dyrektora SOBOSu, poprzez ważne urzędu w Królestwie Hasselandu, na posadzie kanclerskiej kończąc.

Ród von Hohenburgów został zarejestrowany przez JKW Roberta Fryderyka 22 września 2018 roku. Wtedy liczył on tylko 2 członków - braci von Hohenburg - Erika Ottona, oraz Artura Kardacza. Z czasem ród rozwijał się i rósł - bracia poznali swojego stryja Alfreda Fabiana von Tehen-Dżek, a później adoptowali synów - Artur - Grzegorza Szaraka, natomiast Erik - Nataliusza von Hohenburga. Z czasem ród powoli przenosił się na Nordatę, gdzie początkowo w Egvallandzie, a później w Federacji Nordackiej umacniał swoje wpływy. Już wtedy był to jeden z liczniejszych (obok Dostojewskich-Swarzewskich) ród na Nordacie, który mógł mieć istotny wpływ na kształtowanie się Kontynentu Północnego.

Z czasem, Federacja Nordacka się rozpadła, a pod wpływem różnych transformacji powstał Związek Winkulijski, w którym ostatecznie władzę objęli właśnie von Hohenburgowie. To wtedy również stwierdzono, że Mateusz Żmigrodzki jest ojcem Erika oraz Artura i bratem Alfreda. Niewiele później, znaleziono również najstarszego żyjącego członka rodu von Hohenburgów - Franciszka Paderewskiego, ojca braci - Mateusza oraz Alfreda.

Ród von Hohenburgów stał się dynastią panującą w Związku Winkulijskim, gdzie ustalona została nawet kolejka dynastyczna, do której, jeżeli ktoś jest zainteresowany oczywiście odsyłam.

W końcu, przechodzimy do historii najnowszej - sprzed dosłownie kilku dni. Alfred oświadcza się Fatimie de Cubalibre Marcjan-Chojnackiej, która przyjmuje jego starania i decyduje się z nim na spędzenie życia. Powoli planują dalsze życie.

Dlaczego zdecydowałem się na ten krótki tekst? Ród von Hohenburg zaczyna rosnąć w siłę, staje się jednym z większych rodów. Chciałbym, zapoczątkować kolejny krok w jego istnieniu, przybliżyć go Wam i pokazać, że dobrze zorganizowany ród potrafi naprawdę wiele. Chciałem też się pochwalić drzewem rodowym, nad którym spędziłem trochę czasu - co prawda, będzie ono jeszcze kilkukrotnie aktualizowane, niemniej naprawdę sądzę, że warto je pokazać.

Od razu pozwolę sobie zapowiedzieć, kolejny artykuł, który będzie dotyczył siedzib rodowych - których w związku z bogatą historią członków rodu oraz posiadanymi na Nordacie wpływami trochę jest. Możliwe, że już nie w formie pisanej, a PDFowej, w związku z bardzo dużą ilością materiału, która tam się może znaleźć.

9yygN5N7.png
Po kliknięciu w obrazek powinno przenieść do większej wersji
Dotacje
3 000,00 lt
Dotychczasowi donatorzy: Fatima von Hohenburg Marcjan-Chojnacka, Arkadiusz Maksymilian.
Serduszka
6 723,00 lt
Ten artykuł lubią: Piotr vel Bocian, Fatima von Hohenburg Marcjan-Chojnacka, Severin Verwaltung-Esteladio, Taddeo von Hippogriff-Piccolomini, Laurẽt Gedeon I, Alfred de Shrek, Joahim von Ribertrop von Sarm, Federico, Arkadiusz Maksymilian, Michał Jerzy Potocki, Erik Otton von Hohenburg.
Komentarze
Piotr vel Bocian
Bardzo ciekawy artykuł.
Zastanawia mnie tylko stwierdzenie, że ród "staje się jednym z większych rodów". Aktualnie, czyli po zaręczynach (ślubie?) jest w rodzie 8 osób. Czy faktycznie jest to liczba "z górnej półki" ?
Odpowiedz Permalink
Alfred Fabian von Hohenburg Tehen-Dżek
@Bocian patrząc na liczbę osób w większości aktywnych rodów, oraz liczbę rodów ogólnie, to nie jest to może jeszcze górna półka - ale powoli rośnie do coraz większych liczb. Taka środkowa półka, z aspiracjami na górną :D
Odpowiedz Permalink
Fatima von Hohenburg Marcjan-Chojnacka
Cieszę się, że będę w tej rodzinie. :)
Już nie mogę się doczekać ślubu!
Odpowiedz Permalink
Piotr vel Bocian
@AFvTD Skoro jeszcze nie było ślubu to chyba @Fatima nie powinna znajdować się w prezentowanym rodzie? :)
Odpowiedz Permalink
Alfred Fabian von Hohenburg Tehen-Dżek
@Bocian aj tam, to już drobiażdżek! :D
Odpowiedz Permalink
Piotr vel Bocian
@AFvTD Oby to nie wywołało presji, bo już słyszałem o historiach uciekających sprzed ołtarza :)
Odpowiedz Permalink
Fatima von Hohenburg Marcjan-Chojnacka
@Bocian O to się nie martw. ;P
Odpowiedz Permalink
Severin Verwaltung-Esteladio
Oj Jihymed, Jihymed, a żeś karierę zrobił :D !
Odpowiedz Permalink
Taddeo von Hippogriff-Piccolomini
Nie zapominam kto przy flaszce spędzał długie wieczory na pogawędkach. Oby Was więcej było!
Odpowiedz Permalink
Heinz-Werner Grüner
Alfred i Fatima! Razem?
A kiedy to rozwód się odbywał Szanownej? No i najwazniejsze pytanie... Co z obrazem-prezentem ślubnym!!! :D
@Fatima
Odpowiedz Permalink
Fatima von Hohenburg Marcjan-Chojnacka
@Gruner Oho... Widzę, że ktoś ostatnio nie śledził co się tutaj wyprawiało xD A obraz to zrobił za ognisko w kominku xD
Odpowiedz Permalink
Heinz-Werner Grüner
@FatimaJak to za ognisko... A ja chciałem go wykupić...do galerii sztuki, którą kiedyś niewątpliwie postawię...
W każdym razie co się stało z jegomościem-mężem???
Odpowiedz Permalink
Fatima von Hohenburg Marcjan-Chojnacka
@Gruner Oh, wybacz! Jakbym wiedziała to bym zostawiła..
Nie wiem, jest nowy taka zamiana c:
Odpowiedz Permalink
Gotfryd Slavik de Ruth
Imponująca heraldyka :) robi wrażenie - życzę samych sukcesów i rośnięcia w chwale Rodu.
Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.