II Rajd Hasselandzki - WYNIKI
Seria wydawnicza: Rajd Hasselandzki

Mamy już wyniki II Rajdu-Regat Hasselandu! Wygrywa Alfred Fabian von Tehen-Dżek, który po ostatnim etapie uzbierał blisko 20 pkt. przewagi.

Przed startem były wyrażane opinie, że o zwycięstwie może przesądzić rozwiązywanie testów „na pałę”, aby tylko uzyskać punkty za prędkość. Organizatorzy nie podzielali tych obaw, ale na wszelki wypadek wprowadzili premię na II etapie, uzależnioną od poprawności odpowiedzi. Jednak o zwycięstwie zadecydowało tym razem punktowanie za wrzucanie postów na forum. Alfred był jedynym uczestnikiem, który zebrał za to komplet 20 pkt., a plus minus tyle stanowiła jego przewaga. Przez to (+ poprawność odpowiedzi) wygrał, pomimo że na żadnym z etapów nie był najszybszy.
20FHQ4ew.png
60dn48z5.png

Tak więc opłacalną taktyką było na większości etapów nie walczyć koniecznie o każdą sekundę, ale skupić się na poprawnych odpowiedziach i…wrzucać posty. Być może, że wprowadzony próg 250 znaków zniechęcił część osób, ale po wrzuceniu tekstu takiej długości do Worda można naocznie się przekonać, że to niedużo.

Tym razem również po raz pierwszy doszło do karnego przesunięcia na ostatnie miejsce, Aleksego Faradobusa, aczkolwiek nie wziął on i tak udziału w ostatnim etapie i z punktów również byłby ostatni.
https://fc.sarmacja.org/viewtopic.php?f=784&t=32675

Czas na najprzyjemniejszą część, cytuję:
„Nagrody:
Oprócz nagród pieniężnych i rzeczowych, dodatkowa nagroda ze strony klubu Galmartena SK Angemont, rywalizującego w SLP: zwycięzca rajdu-regat będzie mógł zaproponować imię i nazwisko dla kolejnego juniora, jakiego klub otrzyma ze szkółki piłkarskiej!
Nagrody główne:
I m. – 8000 lt,
II m. – 6000 lt,
III m. – 3000 lt.

Dodatkowo, każdy z czołowej trójki otrzyma unikalnego, pluszowego elpinga, a każdy uczestnik pamiątkowy dyplom!”
Nagrody pieniężne wypłacimy niezwłocznie, a pozostałe na dniach.

Wnioski po tej edycji rajdu?
1. Klarowność zasad – podczas rozgrywek kilkakrotnie zdarzyło się, że musiałem ponownie wyjaśniać, co i jak. Z jednej strony warto będzie następnym razem przedstawić to w jakiejś ciekawej, graficznej formie i może rozesłać zawczasu na pw uczestnikom. Z drugiej strony, jeśli główne zasady będą niezmienne, to po kilku edycjach pewnie i tak zostaną zapamiętane,
2. Premie się sprawdzają – w następnej edycji na pewno zaprojektujemy kolejne premie za zrobienie czegoś extra, a także aby zachęcić uczestników do interakcji,
3. Promocja – w tej edycji mieliśmy już jednego uczestnika z zagranicy (choć w warunkach mikronacji z reguły ciężko wskazać, skąd ktoś jest). Przygotowania do rajdu muszą się rozpoczynać nieco wcześniej i obejmować też wielokrotną promocję w innych krajach,
4. Połączenie z innymi imprezami – w przyszłości można połączyć rajd np. z rocznicą sarmacką czy świętami niektórych naszych instytucji. Z jednej strony można wtedy promować wiedzę o nich quizami, z drugiej – nie będzie to dawać bonusu już na starcie, bo wiadomo, że ktoś działający od dawna w KH czy STS będzie wiedział więcej o tych regionach.
5. Odpowiedzi tylko na PK? Na ostatnim etapie mieliśmy nietypową sytuację. Joahim i Federico rozwiązali quizy w ciągu ok. 2 minut, przy czym Joahim przysłał odpowiedzi na PK (a więc znałem czas przysłania co do sekundy), a Federico na Discordzie (co do minuty). Tym samym, nie mogłem stwierdzić, kto był pierwszy i obaj dostali max. punktów za szybkość.

I to chyba na tyle, druga edycja RH za nami! Dziękujemy wszystkim uczestnikom, jak i kibicom. A III RH być może jeszcze w tym roku!
SV
Dotacje
3 500,00 lt
Dotychczasowi donatorzy: Laurẽt Gedeon I, Arkadiusz Maksymilian.
Serduszka
5 101,00 lt
Ten artykuł lubią: Fatima von Hohenburg Marcjan-Chojnacka, Joahim von Ribertrop von Sarm, Severin Verwaltung-Esteladio, Alfred Fabian von Hohenburg Tehen-Dżek, Laurẽt Gedeon I, Alfred de Shrek, Arkadiusz Maksymilian, Gotfryd Slavik de Ruth.
Komentarze
Santiago Vilarte von Hippogriff
Odpowiedz Permalink
Fatima von Hohenburg Marcjan-Chojnacka
Gratuluję wszystkim!
Odpowiedz Permalink
Heinz-Werner Grüner
Dzięki za zabawę!
Odpowiedz Permalink
Severin Verwaltung-Esteladio
Gratulacje dla organizatora i dla uczestników!
Odpowiedz Permalink
Laurẽt Gedeon I
Gratuluję zwycięzcom i organizatorowi, bo to była ciekawa impreza.

Liczę, że będzie cykliczną, bo z chęcią wystartuję po raz kolejny ;)
Odpowiedz Permalink
Alfred Fabian von Hohenburg Tehen-Dżek
@SantiVilarte to ja od razu skorzystam z fundowanej przez Galmartenę nagrody i poproszę, żeby młodzik nazywał się Severin Asesor-Teka :D
Odpowiedz Permalink
Santiago Vilarte von Hippogriff
@AFvTD poszło do zatwierdzenia przez admina
Odpowiedz Permalink
Gotfryd Slavik de Ruth
Imponujące, pozostaje mi tylko pogratulować :)
Permalink
Tomasz Liberi
Gratuluje dla uczestników.
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.