Rozmowy w Sarmacji wyd. 2

Artykuł został oznaczony jako Artykuł na Medal.
Wstęp

W drugim wydaniu znajduje sie wywiad z Orjonem Surma- namiestnikiem Starosarmacji.
Przepraszam za opóźnienie wynoszące jeden dzień i zapraszam do przeczytania.

Wywiad

-Dobry wieczór. Jak sie dziś miewasz?

Całkiem dobrze, zwłaszcza po zakończonym właśnie bankiecie :)

-Jak czujesz sie po zostaniu namiestnikiem?

Cóż, to z pewnością spore wyzwanie, z którego w pełni zdaję sobie sprawę dopiero po pewnym czasie (śmiech). Cieszy mnie duże poparcie obywateli Starosarmacji - to z jednej strony pokazuje, że mam społeczną legitymację do sprawowania władzy w prowincji, ale też wytycza pewną misję, którą mam nadzieję zrealizować - czyli kontynuację rozpoczętej półtora roku temu pracy poprzedniego Namiestnika. Staram się mierzyć siły na zamiary - czasu na mikronacje niestety w ostatnim czasie mi ubyło, lecz sądzę, że nie przeszkodzi mi to w sprawnym i skutecznym sprawowaniu tego stanowiska. Jeśli tak będzie, to pierwszy złożę dymisję.

-Coż zdradzisz nam co planujesz wnieść do Starosarmacji?

Wysunąłem swoją kandydaturę dość impulsywnie, więc w zasadzie moje początki na tym stanowisku to improwizacja (śmiech). Chciałbym zrobić trochę rzeczy w kierunku aktywizacji prowincji, np. pod kątem inicjatyw narracyjnych czy aktywności pozanarracyjnych. Idealnym przykładem jest tworzona przeze mnie oraz nieaktywną już niestety Juliette Alatriste inicjatywa #kalamBURZA, w ramach której graliśmy, jak sama nazwa wskazuje, w kalambury. Zgromadziła ona swoje grono wielbicieli, nie tylko z Księstwa Sarmacji zresztą. Na koncie Starosarmacji "kiszą" się dość spore środki pieniężne, które chciałbym przeznaczyć właśnie na finansowanie bądź współfinansowanie takich inicjatyw, nie tylko zresztą na skalę prowincji. W najbliższym czasie chciałbym też poprawić pewne rzeczy w naszym prawie, które nie są do końca określone. Jedną z nich jest wspominana na obradach Sejmiku sprawa Sądu Ziemskiego, który mimo obecności w jednym z dekretów nie doczekał się zasad swego działania, które po drodze gdzieś się rozmyły. Reszta... pokaże czas :)

-Co według Pana zdecydowało o wygranej w wyborach?

Trudno powiedzieć. Sądzę, że pewien wpływ z pewnością miało moje wcześniejsze doświadczenie, bowiem już raz Namiestnikiem byłem (5 lat temu). Jak w sumie w każdych wyborach, nie bez znaczenia jest osobowość kandydata. Wiele osób mnie zna i wie, że staram się być osobą ugodową i potrafię się dogadać w wielu sprawach, nawet trudnych. Szczególnie udzieliło się to w Błękitnym Październiku, kiedy to - z zaskoczenia - zostałem Regentem. Trzeba było wiele spraw poukładać, ogarnąć. I z pewnością trochę rzeczy zrobić się udało, choć nie ze wszystkiego jestem zadowolony. Wiele osób może mi zarzucić, że nie podjąłem ostatecznej decyzji w kwestii wycofania aktu wydalenia z Księstwa mojego byłego v-ojca, JKW Roberta Fryderyka. Sądziłem jednak, iż nie mam moralnego prawa, żeby nie dać nowemu władcy wyboru w tej kwestii. To też z pewnością jest po części moja wada - czasem trzeba, nawet wbrew zasadom czy opinii różnych osób, podjąć niepopularne decyzje. W tamtej sytuacji z pewnością nie postąpiłem fair, bo skoro, zgodnie z Manifestem Nowej Sarmacji, przyjmowaliśmy z powrotem każdego, kto chciał nadal działać w Księstwie, to trzeba było podjąć decyzję o wycofaniu tego postanowienia.
Rządzenie całym państwem, nawet tymczasowe, to jednak nie to samo, co zarządzanie tylko jego częścią. Starosarmacja jest ważna z punktu widzenia całości Księstwa, choć jej rolę w dużej części rozmazuje część "centralna" forum. Chciałbym to choć trochę zmienić.

-Czy będzie Pan reprezentować Starosarmacje na zbliżających sie Dożynkach?

Tak, będę.

-Czy ma Pan coś na zakończenie do powiedzenia mieszkańcom Starosarmacji?

Raz jeszcze chciałbym podziękować za Wasze poparcie. Wierzę, że razem zajdziemy daleko!

-Dziękuje bardzo za wywiad.

Zakończenie

Kolejne wydanie w następną środe bądź czwartek! :)
Dotacje
3 500,00 lt
Dotychczasowi donatorzy: Arkadiusz Maksymilian, Piotr vel Bocian.
Serduszka
6 457,00 lt
Ten artykuł lubią: Arkadiusz Maksymilian, Fatima von Hohenburg Marcjan-Chojnacka, Laurẽt Gedeon I, Piotr vel Bocian, Krzysztof Windsor, Joahim von Ribertrop von Sarm, Alfred Fabian von Hohenburg Tehen-Dżek, Severin Verwaltung-Esteladio, Kuba Hogh-Sedrovski, Orjon Surma, Michał Jerzy Potocki, Tomasz Liberi.
Komentarze
Piotr vel Bocian
Niecałe dwa tygodnie obecności w Księstwie, a tu już drugi porządny wywiad. Oby tak dalej.
Odpowiedz Permalink
Gotfryd Slavik de Ruth
Krótko i konkretnie :) brawo za kolejny wywiad - więcej takich
Permalink
Tomasz Liberi
Ja mam pytanie: kiedy kolejny wywiad ?
Odpowiedz Permalink
Bazyli Izaak von Hohenburg
@TomaszLiberi wywiady w każdą środę bądź czwartek. A jeżeli nie czytałeś wydań 1 i 2 to też zapraszam ;)
Odpowiedz Permalink
Bazyli Izaak von Hohenburg
@TomaszLiberi znaczy poprawka- trzecie wydanie jest już od wczoraj :)
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.