Komunikat Prasowy Rady Ministrów 2

Artykuł został oznaczony jako Artykuł na Medal.
9HT5tL0y.png
Już miesiąc minął, od kiedy objąłem urząd Kanclerza, już ponad 2 tygodnie minęły od ostatniego komunikatu, więc pora przedstawić, co udało się osiągnąć podczas tego pierwszego miesiąca. Podsumujemy ostatnie dni oraz poinformujemy o planach na następne tygodnie.

Przede wszystkim, udało się przenieść ciężar polityki zagranicznej na Jego Książęcą Mość. Zajęło to trochę więcej czasu, niż zakładałem, ze względu na pewną nieścisłość, którą tworzyły nowe przepisy, przez co ustawę trzeba było delikatnie poprawić - za niedługo wejdzie ona w życie ze względu na przepisy konstytucyjne.

W ostatnim czasie trwały również żniwa - natomiast w przyszłym tygodniu odbędą się organizowane w Koronowie - posiadłości Jego Książęcej Mości Arkadiusza Maksymiliana - dożynki. Pora podsumować je (żniwa) trochę - bo też jest co podsumowywać. Przyniosły one sporo aktywności, nie ukrywamy tego. Nie ukrywamy też, że często nie była to aktywność wysokich lotów, a sama aplikacja żniwna, nieintencjonalnie zachęcała do wysokiej i prostej aktywności. Następnym razem nie popełnię tego błędu i mam nadzieję, że nie dojdzie do kolejnego "efektu Zyriusza".

Niestety, aplikacja się wywaliła i jeżeli nie uda się jej do jutra postawić na nogi, to niestety będę zmuszony zakończyć event żniwny związany z aplikacją wcześniej. Oczywiście, odpowiednio zostaną zmniejszone wtedy progi punktowe, tak żeby jak najwięcej osób, które trochę się zaangażowały w zabawę, lub zaangażowały się trochę później nie czuły się z tego względu poszkodowane.

Warto również w tym miejscu wspomnieć, że budżetowo aplikacja przerosła moje oczekiwania. Nie spodziewałem się tak dużego zainteresowania zakupem pól, które łącznie przyniosły Radzie Ministrów dochód ponad połowy miliona libertów. Myślę, że nie był to ostatni event, jaki został przeze mnie zaplanowany i przygotowany.

Jak już jesteśmy przy finansach - nie można nie wspomnieć o odwołaniu ministra Jana Magov-Zaorskiego. Jest to wielka strata nie tylko dla Rady Ministrów, ale również dla mnie personalnie. Liczyłem na owocną współpracę, ale niestety real nie wybiera - dlatego też pożegnaliśmy się. Natomiast, otrzymałem ogromne ilości instrukcji i arkuszy kalkulacyjnych, które bardzo pomogły mi opracować raport budżetowy za sierpień. A ten był dla budżetu owocny. Notowaliśmy, dzięki emisji i eventowi dodatni bilans, który mam nadzieję, uda się utrzymać również we wrześniu.

Najbliższy miesiąc przyniesie kolejne cele, które sobie wyznaczam i realizuję już od jakiegoś czasu. Po pierwsze - mam nadzieję do końca miesiąca przedstawić Wysokiej Izbie projekt ustawy, znoszącej wybór Kanclerza przez Sejm oraz powracającą do systemu wyboru powszechnych. Moim osobistym marzeniem jest również powrócenie w wyborach kanclerskich do głosów ważonych, niemniej jest to sprawa, w której liczę na trochę szerszą dyskusję i w związku z tym, przed przedłożeniem ustawy powstanie wątek z konsultacjami społecznymi w tej sprawie.Kolejnym celem, jaki sobie stawiam jest otworzenie rządowego "Fer Vegas" - "małego kasyna". Część skryptów już zaczęła powstawać, niemniej nie jest to jeszcze coś, z czego byłbym zadowolony. Do użytku zostaną oddane 3 rodzaje "gier" - sarmatotek, jednoręki bandyta oraz zdrapka. Fer Vegas mam nadzieję zastąpi Loterię Państwową, która jak widzimy z doświadczenia - jest tak ryzykowna, że niewiele osób chce w nią grać. Prawdopodobnie w październiku nie odbędzie się już kolejne losowanie.
BY0yE6RK.png

Z trochę starszych wiadomości, o których warto przypomnieć - Orjon Surma napisał drugą część żywej historii i nadal czekamy na osobę, która podejmie się napisania następnej. Zachęcam serdecznie do wzięcia udziału, bo nadal nie wiemy, co stało się dalej!

Przypominam również o konkursie na opis żniw - nadal nie ma zgłoszeń, a znaczki i wysoka nagroda pieniężna sama się nie zgarnie.

Za pasem rocznica Książęcych Sił Zbrojnych - obecnie wszystko jest dogadywane, niemniej warto wziąć udział w konkursie na znaczek - odchodzimy trochę od schematu, dotyczącego przyznawania samych nagród pieniężnych i wykorzystujemy możliwość, jaką jest nagrodzenie znaczkiem właśnie.

To by było na tyle. Pozdrawiam Antoniego, bo poprosił i widzimy się za mniej-więcej dwa tygodnie w kolejnym komunikacie, a jak ktoś chce wcześniej, to na dożynkach w Koronowie już 11 września!
Dotacje
2 000,00 lt
Dotychczasowi donatorzy: Arkadiusz Maksymilian.
Serduszka
8 374,00 lt
Ten artykuł lubią: Joahim von Ribertrop von Sarm, Fatima von Hohenburg Marcjan-Chojnacka, Severin Verwaltung-Esteladio, Krzysztof Windsor, Piotr vel Bocian, Tomasz Liberi, Piotr de Zaym, Antoni Kacper Burbon-Conti, Arkadiusz Maksymilian, Laurẽt Gedeon I, Orjon Surma, Sorcha Raven, Hans Bouboulina-á-la-Triste.
Komentarze
Fatima von Hohenburg Marcjan-Chojnacka
Myślę, że wybraliśmy sobie naprawdę dobrego Kanclerza. Jak na razie ja osobiście jestem zadowolona z jego pracy i mam nadzieję, że będzie nim jeszcze długi czas. Ale niech trochę odpocznie bo trochę za dużo bierze na swoje barki ;p
Odpowiedz Permalink
Severin Verwaltung-Esteladio
Polecam tego allegrowicza.
Odpowiedz Permalink
Kuba Hogh-Sedrovski
Dobra robota! ;)
Odpowiedz Permalink
Tomasz Liberi
Ciekawie się czyta. Dobrze napisane podsumowanie.
Odpowiedz Permalink
Piotr vel Bocian
Jak zwykle dużo konkretnych wiadomości.

Martwię się jednak nieco o aplikację Żniwa. Nie ukrywam, że celowałem w Medal Żniwiarza, a jeszcze sporo punktów mi brakuje. Aplikacja od jakiegoś czasu jest niedostępna, tymczasem zamiast o przedłużeniu terminu mowa jest o jego skróceniu.. NIA zaczęło coś działać w poprawkami, więc może się na dniach coś uda i będziemy mieli szansę zdobyć punkty?

Zapowiedziane zmniejszone progi punktowe (proporcjonalnie do czasu przestoju czy jak?) teoretycznie rozwiązałyby częściowo problem, ale pamiętać trzeba, że tak naprawdę trudno przewidzieć kto w jakim tempie zamierzał działać - nie każdy rzucił się od początku w wir "aktywności". Tu oczywiście trzeba wspomnieć o jej jakości ;)

Zamysł aplikacji sam w sobie moim zdaniem był bardzo dobry - przecież zamysłem było zwiększenie aktywności. Zabrakło tu jedynie kontroli odpowiednich służb, które dbałyby o jakość treści w prasie i forum poprzez konkretne ucinanie dyskusji polegających na odliczanie od 1 do 10 i odwrotnie ;) Nie ukrywam, że część wypowiedzi także wrzucałem na siłę by spełnić warunki zabawy, ale jednak starałem się (całkowicie subiektywna ocena) napisać przynajmniej zdanie z sensem ;)

Problem spamu oczywiście nie jest tematem nowym. Na przysłowiową rybkę wrzucam jeden z artykułów i dyskusję w nim nad możliwością ograniczenia nic nie wnoszących informacji. Już nie chodzi "kto i co", ale o sam fakt pochylenia się nad problemem. https://www.sarmacja.org/artykul/pokaz/11198
Odpowiedz Permalink
Krzysztof Windsor
@Fatima zgadzam się z Tobą w pełni, nasz kanclerz jest baaaardzo zaangażowany, odpoczynek również wskazany !
Odpowiedz Permalink
Fatima von Hohenburg Marcjan-Chojnacka
@krzysztofwindor Zadbamy o to!
Odpowiedz Permalink
Severin Verwaltung-Esteladio
Cytuję:
Zapowiedziane zmniejszone progi punktowe (proporcjonalnie do czasu przestoju czy jak?) teoretycznie rozwiązałyby częściowo problem, ale pamiętać trzeba, że tak naprawdę trudno przewidzieć kto w jakim tempie zamierzał działać - nie każdy rzucił się od początku w wir "aktywności". Tu oczywiście trzeba wspomnieć o jej jakośc

@Bocian @AFvTD Ja proponuję wymyślić jakieś alternatywne zadania, które można wykonać bez korzystania z tej aplikacji np. artykuł o żniwach, wierszyk o żniwach, uformowanie bojówki rolnej etc, rolnicze science-fiction i dać ze 2 tyg. na jego wykonanie, licząc od dnia jego przedstawienia do opinii publicznej, aby można było zapracować sobie na nagrody. Osoby, które były stosunkowo wysoko w rankingu, powinny mieć możliwość uzyskania nagród w zasadzie bez zadań, ale wprowadzałoby to nie do końca sprawiedliwą uznaniowość Kanclerza. Liczę jednak na to, że uda się wypracować sensowne rozwiązanie.
Odpowiedz Permalink
Santiago Vilarte von Hippogriff
@Esteladio
I/lub minimalna długość tekstu. Obserwuję teraz na przykładzie rajdu, jak wprowadzenie takiego minimum "ścięło" liczbę wstawianych postów
Odpowiedz Permalink
Hans Bouboulina-á-la-Triste
Jak na komunikat rządowy to nawet fajny :)
Odpowiedz Permalink
Gotfryd Slavik de Ruth
Zacnie i konkretnie o pracy. A tej jak powszechnie wiadomo, jest zawsze bardzo dużo...
Permalink
Tomasz Liberi
Przede wszystkim fachowo napisane. Przyjemnie się czyta.
Odpowiedz Permalink
Kwadratus Pihoel von Sarm
Czekam
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.