Komunikat Prasowy Rady Ministrów 1

Artykuł został oznaczony jako Artykuł na Medal.
9HT5tL0y.png
Witam wszystkich w Komunikacie Prasowym Rady Ministrów oznaczonym numerem 1, w którym przybliżymy ostatnie nasze działania, a także wyjaśnimy kilka decyzji. Od powołania Rady Ministrów minęło dokładnie 15 dni, to jest odpowiedni okres, aby poinformować was o tym wszystkim, co udało nam się już osiągnąć.

Najpierw załatwiliśmy oczekujące wnioski, co udało się ogarnąć bez większych problemów w półtora dnia. Wydaje mi się, że jest to wystarczająco krótki czas oczekiwania na realizację, chociaż podciągając pod to również fakt, że leżały one jeszcze za poprzedniej kadencji nie jest to wynik pocieszający. Dodatkowo przyznaję się, że przeoczyłem istotny wniosek w sprawie "skandalu na forum", który ostatecznie jednak, po trochę dłuższym czasie również znalazł swoje rozwiązanie.

Kadencję na poważnie jednak rozpoczęliśmy od całkiem niespodziewanego projektu, jakim było uchylenie ustawy o systemowym wypłacaniu wynagrodzeń. Ustawa wprowadzająca te zmiany okazała się być szkodliwa, a także nie była egzekwowana. Naczelna Izba Architektury odmówiła implementacji, co oczywiście jest zrozumiałe. Uchylenie jej było jedynym możliwym i prawidłowym wyjściem z drobnego impasu.

Kolejnym celem, jaki osiągnęliśmy zostało przedłożenie Sejmowi ustawy o przeniesieniu prerogatyw dotyczących polityki zagranicznej z Rady Ministrów na ręce Jego Książęcej Mości. Ustawa ma na celu przede wszystkim ustabilizowanie naszych relacji z zagranicą i wierzę, że to właśnie Książę jest odpowiednią osobą do podejmowania działań w tym zakresie.

Dzisiaj ruszył również event Żniwa 2021. Wydana została aplikacja żniwna, a także ogłoszony konkurs na opis żniw. Nagrody są bardzo atrakcyjne. Jednak wszystko nie udałoby się gdyby nie lista osób, które zaangażowane zostały w organizację. W związku z tym chciałbym nagrodzić 10 punktami aktywności pozasystemowej osoby, które zdecydowanie pomogły zza backstage'u wszystko zorganizować oraz na których pomoc mogłem liczyć.

- Olę Marcjan-Chojnacką - za przygotowanie projektu znaczka nagrodowego
- Laureta Gedeona I - za przygotowanie projektu znaczka do emisji
- Hansa Bouboulinę-á-la-Triste - za testy aplikacji żniwnej
- Tomasza Liberiego - za testy aplikacji żniwnej
- Piotra vel Bociana - za testy aplikacji żniwnej

Na koniec natomiast dosyć rozczarowująca, nawet mnie decyzja. Wydałem rozporządzenie w sprawie emisji 500 tysięcy libertów. Tak, kwota duża, jednakże nie uważam, aby doprowadziła do wysokiej inflacji. Mechanizmy działające w realu nie działają aż tak w mikronacjach.

Dlaczego jednak decyduję się (jednomyślnie razem z całą Radą Ministrów), na taki krok? Po pierwsze - zalegamy z wynagrodzeniami za czerwiec (Sejm, Trybunał Koronny, KAR, Korpus Dyplomatyczny) oraz za lipiec (całościowo). Suma wynagrodzeń przekracza możliwości finansowe Rady Ministrów już w tym momencie, co sprawiłoby, że bylibyśmy na minusie już w tym momencie. Skutkowałoby to praktycznym wyłączeniem funkcjonalności, jaką są tantiemy od serc i komentarzy, odbieranie wynagrodzenia z Programu Pracy Społecznej czy zbieranie plonów z pola w Karczmie pod Rozbrykanym Kucykiem. Byłoby to demotywujące pod względem aktywnościowym i źle świadczyło o stanie Księstwa. Ten wzgląd jest drugim powodem, dla którego zdecydowałem się na to, aby do emisji doszło. Jeżeli mam wybierać pomiędzy emisją, a wyłączeniem lub ograniczeniem ważnych funkcjonalności - to wybieram mniejsze zło.

Zaległe wynagrodzenia zostaną wypłacone jak już emisja zostanie zrealizowana (w tym celu pozostaje mi czekać, aż nad sprawą pochyli się Naczelna Izba Architektury, którą poinformowałem już drogą prywatną). Mam nadzieję, że uda się to zrobić jeszcze dzisiaj.
Dotacje
0,00 lt
Nikt jeszcze nie zasponsorował tego artykułu.
Serduszka
10 999,00 lt
Ten artykuł lubią: Fatima von Hohenburg Marcjan-Chojnacka, Heinz-Werner Grüner, Federico, Ludwik Tomović, Krzysztof Windsor, Laurẽt Gedeon I, Janusz Zabieraj, Joahim von Ribertrop von Sarm, Orjon Surma, Konrad von Chamier-Gliszczyński, Prokrustes, Arkadiusz Maksymilian, Enrique Sanchez Oviedo, Severin Verwaltung-Esteladio, Piotr vel Bocian, Krzysztof Hans Arped-Winnicki.
Komentarze
Santiago Vilarte von Hippogriff
Tyle że emisja dodatkowej ilości libertów oznacza też, że tracą na wartości te pieniądze, które już mamy na swoich kontach. Dlatego osobiście w pierwszej kolejności ciąłbym wydatki, tym bardziej że PPS czy karczma nie generują żadnej konstruktywnej aktywności dla Sarmacji...
Odpowiedz Permalink
Heinz-Werner Grüner
Dzięki za zestawienie. Jako gość nie stąd chętnie poczytam co piszczy w trawie.
Odpowiedz Permalink
Federico
15 dni powiadasz, myślałem, że minął jakiś tydzień czy coś
Odpowiedz Permalink
Fatima von Hohenburg Marcjan-Chojnacka
Bardzo fajnie.
Odpowiedz Permalink
Ludwik Tomović
Krótko i na temat.
Odpowiedz Permalink
Laurẽt Gedeon I
Gołym okiem widać, że Rząd pracuje ;)
Odpowiedz Permalink
Laurẽt Gedeon I
Zastanawiam się tylko po co taki pośpiech z dodrukowaniem libertów skoro mamy żniwa i kasą sama płynie. Myślę, że kasa zasila RM, więc chyba mamy lekki falstart ;)
Odpowiedz Permalink
Ludwik Tomović
Widocznie jest jakiś powód ;)
Odpowiedz Permalink
Alfred Fabian von Hohenburg Tehen-Dżek
@MaHi jak pisałem, zalegamy z wypłatami za 2 miesiące (za czerwiec częściowo, za lipiec całościowo), plus nie wspomniałem w artykule, ale jest jedna drobna wypłata na maj. Do tego, jak zejdą znaczki rocznicowe Królestwa Hasselandu - dochód z ich sprzedaży stanowi dochód Królestwa Hasselandu, więc nasz budżet nawet nie jest całościowo nasz. Nawet fakt, że obecnie mamy większy dochód niż normalnie (sprzedaż pól, później również żniwnego znaczka) - nie zmienia faktu, że to będzie za mało. Stąd też emisja.
Odpowiedz Permalink
Janusz Zabieraj
I jeszcze moja inicjatywa "Żywa historia", która niestety nie wzbudziła zainteresowania. :(
Odpowiedz Permalink
Laurẽt Gedeon I
Ciekawy jestem, czy polityka zagraniczna pod wodzą JKM ożyje, a dodatkowo przydałoby się by jakieś wieści ze świata częściej do nas docierały.
Odpowiedz Permalink
Laurẽt Gedeon I
Dziękuję za wypłaty dla personelu Prefektury Generalnej.
Odpowiedz Permalink
Prokrustes
Prace w Karczmie pod Rozbrykanym to bym szczerze mówiac akurat wyłaczył :P
Odpowiedz Permalink
Laurẽt Gedeon I
@Prokrustes w sprawie karczmy popieram.
Odpowiedz Permalink
Fatima von Hohenburg Marcjan-Chojnacka
:D
Odpowiedz Permalink
Alfred Fabian von Hohenburg Tehen-Dżek
@Prokrustes Czy ja wiem... Karczma chyba nie generuje tak dużych kosztów, żeby jej nie utrzymywać - szczególnie, że widzę, że są osoby, które podlewają ogródek, zbierają plony i czasami jest to ich jedyna aktywność w Sarmacji - a kto wie, może kiedyś przerodzi się ona w coś większego?
Odpowiedz Permalink
Laurẽt Gedeon I
@AFvTD dobry pomysł ;)
Odpowiedz Permalink
Piotr vel Bocian
@AFvTD Jeśli chodzi o podlewanie grządek to co poniektórzy mają już wprawę, dlatego popieram zostawienie ogródka w spokoju :)
Odpowiedz Permalink
Laurẽt Gedeon I
@Bocian ja też liczę na kolejny wyścig po konwekę ;)
Odpowiedz Permalink
Laurẽt Gedeon I
@AFvTD karczmę bym zostawił tak jak jest.
Odpowiedz Permalink
Krzysztof Hans Arped-Winnicki
@MaHi Tam tylko większe menu jest potrzebne.
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.