Event Żniwa 2021 czas zacząć!

Artykuł został oznaczony jako Artykuł na Medal.
We wsi gwar i szum. Kłosy uginają się pod ciężarem złocistych ziaren. Owoce na drzewach okrywają się czerwonym rumieńcem. Wokół ognisk gromadzą się grupy młodych Sarmatów, którzy już ostrzą zęby na smakołyki pieczone w żarze. Tak - zbliżają się żniwa. To już ten czas, kiedy wszystek ziem oddaje dzisiaj swoje bogactwo, żywiąc kolejne pokolenia. Tak było zawsze...

9QZURo59.jpg

Szanowni państwo - pora rozpocząć wydarzenie Żniwa 2021. Długo zapowiadane na ćwirku, przygotowywane niemalże od początku mojej kadencji kanclerskiej. Wszystko powoli zaczynamy otwierać. Pora odkryć pierwsze z trzymanych kart, ale jeszcze bez rozpruwania rękawa. Będzie to nasza wizytówka, pokażemy, że potrafimy działać z rozmachem i stworzyć coś ciekawego. Ale pamiętajcie - bez waszego udziału nic się nie uda!

Dzisiaj odkrywamy dwie pierwsze części eventu. Pierwszą z nich jest aplikacja żniwna. Tak, kto by się spodziewał aplikacji po Kanclerzu Alfredzie. Została ona stworzona na podstawie szablonu z ogrodów książęcych, co sprawia że jest do nich bardzo podobna wizualnie, niemniej jednak - funkcjonalność jest kompletnie zmieniona. Teraz nie uświadczycie jedynie prostego klikadełka - aplikacja jest oparta o waszą aktywność!

Każdy z Was otrzyma 1 pole za darmo - kolejne będzie można kupić za wielokrotności 5 000 lt. Każde pole będziecie mogli zasiać - zasianie go jest darmowe. W zamian za to otrzymacie 3 zadania - bardzo proste, polegające na pisaniu postów/komentarzy/ćwirków, oraz sercowaniu postów/komentarzy/ćwirków/artykułów. Każde zadanie będzie w miarę krótkie - napisać lub zasercować będziecie musieli od 2 do 5 razy.


Po wykonaniu wszystkich 3 zadań, pole będzie gotowe do zbiorów. Za zebranie go, otrzymacie punkty, będące sumą współczynników zadań oraz dodatkowego współczynnika losowego, z zakresu 4-10. Czyli minimalnie 10, a maksymalnie 25 punktów za jeden zbiór. Wyznaczone również zostały kamienie milowe - na 200, 400, 500, 750 oraz 1000 punktów. Za ich osiągnięcie zostały przewidziane specjalne nagrody - za 200 oraz 400 pkt specjalne karty - obecnie są one jeszcze w przygotowaniu, niemniej będą gotowe zanim będzie trzeba je przyznać. Za osiągnięcie 500 pkt będziecie mogli otrzymać kolekcjonerską monetę w Mennicy Sangijskiej - ta również, ze względów organizacyjnych dopiero powstaje. Za 750 pkt zostaniecie odznaczeni Medalem Żniwiarza. Kamień milowy 1000 pkt jest jednak wyjątkowy - nagrodzone zostaną tylko 3 pierwsze osoby, którym uda się go osiągnąć. Nagrodą będzie specjalnie przygotowany znaczek Najlepszy Żniwiarz, przygotowany przez Czcigodną Olę Marcjan-Chojnacką. Wszystkie nagrody zostaną przyznane po zakończeniu wydarzenia. Dodatkowo, dla osoby, która na koniec będzie miała najwięcej punktów, przewidziana została nagroda niespodzianka - której jednak teraz nie zdradzę - chociaż plany są bardzo... marzycielskie i mam nadzieję, że sam siebie nie rozczaruję.

BUB0z37p.png
Znaczek przygotowany przez Czcigodną Olę Marcjan-Chojnacką

Jak już mowa o znaczkach - w niedzielę wyemitowany zostanie znaczek Żniwa 2021, przygotowany przez JO Laureta Gedeona I. Postanowienie o emisji pojawi się na dniach. Znaczek będzie sprzedawany w nakładzie 30 sztuk, z limitem 3 sztuk na osobę. Znaczek będzie posiadał nominał 10 000 lt i w takiej kwocie będzie sprzedawany.

5z1z44lw.png
Znaczek przygotowany przez JO Laureta Gedeona I

To jednak nie koniec - 3 znaczki kolekcjonerskie będzie można również otrzymać w konkursie "narracyjnym". Waszym zadaniem będzie sporządzenie opisu żniw w dowolnym zakątku Księstwa Sarmacji, bądź też Królestwa Hasselandu. Nagrody w tym zakresie zostaną przyznane 3 osobom, których opisy najbardziej spodobają się poszczególnym komisjom konkursowym sformowanym w Grodzisku, Angemoncie oraz Ferze (kolejno przez Namiestnika Starosarmacji, Lorda Szambelana Królestwa Hasselandu oraz Kanclerza i Radę Ministrów). Przewidziane zostaną również drobne nagrody dla wszystkich uczestników. Prace należy publikować w postaci artykułu w DSG lub postu na Forum Centralnym z odpowiednim dopiskiem, że praca została sporządzona na konkurs. Prace można publikować do dnia 11 września - później komisje konkursowe wybiorą zwycięskie prace i przyznane zostaną nagrody.

Dodam również, że przez władze Starosarmacji została w tym konkursie przewidziana dodatkowa nagroda w wysokości 100 tysięcy libertów - więc poprzeczka została zawieszona wysoko.

Kolejne 3 znaczki zostaną przekazane przez Dwór Książęcy - jednakże w zakresie dworskiego konkursu należy czekać na komunikat JKM. Jestem pewny, że nie zawiedziecie się.

Ale do równego rachunku pozostaje dalej 1 znaczek. Ten zostanie oddany na licytację z ceną wywoławczą 10 000 lt. Licytacja rozpocznie się w sobotę, 21 sierpnia. Licytacja odbędzie się na forum.

Event potrwa co najmniej miesiąc - w zależności od zainteresowania, będzie on przedłużony lub zakończony. A więc... Żniwa 2021 czas zacząć!

822Ve47H.jpg

Rejestr zmian

Dotacje
6 000,00 lt
Dotychczasowi donatorzy: Fatima von Hohenburg Marcjan-Chojnacka, Arkadiusz Maksymilian, Piotr vel Bocian.
Serduszka
14 812,00 lt
Ten artykuł lubią: Tomasz Liberi, Fatima von Hohenburg Marcjan-Chojnacka, Krzysztof Windsor, Ludwik Tomović, Heinz-Werner Grüner, Santiago Vilarte von Hippogriff, Federico, Laurẽt Gedeon I, Arkadiusz Maksymilian, Joahim von Ribertrop von Sarm, Enrique Sanchez Oviedo, Michał Franciszek Lubomirski-Lisewicz, Piotr vel Bocian, Severin Verwaltung-Esteladio, Krzysztof Hans Arped-Winnicki, Henryk von Wattzau-Adertis.
Komentarze
Alfred Fabian von Hohenburg Tehen-Dżek
I od razu dodam, gdyby pojawiały się komplikacje, lub niezamierzone interakcje z aplikacją żniwną, proszę o informację.
Odpowiedz Permalink
Fatima von Hohenburg Marcjan-Chojnacka
Gratuluję pomysłu i życzę wszystkim powodzenia!
Odpowiedz Permalink
Krzysztof Windsor
Powodzenia wszystkim !
Odpowiedz Permalink
Ludwik Tomović
Alfred widzę że się rozwijasz z kodzeniem ;)
Odpowiedz Permalink
Federico
I to jest to! :D
Odpowiedz Permalink
Federico
A co tam, kupię od razu trzy :D
Odpowiedz Permalink
Heinz-Werner Grüner
Jestem ciekaw jak to wpłynie na "postowanie", bo wydaje mi się, że mocno. :D
Odpowiedz Permalink
Fatima von Hohenburg Marcjan-Chojnacka
Teraz nikt nie straci aktywności :D
Odpowiedz Permalink
Ludwik Tomović
@Fatima oj tak...
Odpowiedz Permalink
Federico
Ćwirek ruszył pełną parą... :D
Odpowiedz Permalink
Heinz-Werner Grüner
Ależ to sztucznie nabijane. :D
Odpowiedz Permalink
Ludwik Tomović
@Gruner a czy taki nie był cel taki przy okazji? :D
Odpowiedz Permalink
Laurẽt Gedeon I
@AFvTD wydaje mi się, że wszystkie osoby z niewielką zasobnością portfela będą poszkodowane tym dokupowaniem poletek i są traktowane z góry.

Każda osoba startująca w zawodach, czy tudzież innym konkursie powinna mieć takie same szanse.

Na zakończenie dodam, że poza tym jednym defektem to bardzo ciekawie to nasz Szanowny Kanclerz wykombował :D
Odpowiedz Permalink
Alfred Fabian von Hohenburg Tehen-Dżek
@MaHi cóż, nie będę ukrywał, że jest to prawdą - w aplikacji można więcej osiągnąć wydając liberty. Natomiast większość nagród (poza główną w postaci znaczka oraz niespodzianką, która nawet dla mnie może okazać się niespodzianką) można osiągnąć uprawiając tylko to jedno - darmowe. Natomiast znaczki nadal można wygrać w konkursie na opis żniw oraz konkursie Dworu Książęcego :D

Dodam jeszcze, że osobiście nie spodziewałem się aż takiego zainteresowania kupnem pola w ogóle, a zauważyłem, że niektórzy tych pól trochę kupili (pominę podawanie dokładnych statystyk)
Odpowiedz Permalink
Laurẽt Gedeon I
@AFvTD Trzeba wierzyć w ludzi i próbować ;) Tak czy inaczej, dla mnie bomba.

Trzeba by rozpropagować żniwa poza granicami Sarmacji ;)
Odpowiedz Permalink
Alfred Fabian von Hohenburg Tehen-Dżek
@MaHi sam system jest nastawiony na Sarmację, więc nie wiem, czy jest sens promowania go poza naszym krajem. Natomiast można, jak najbardziej, promować konkurs "samorządowy" (opis żniw, gdzie 2 z 3 nagród przyznawane są przez władze samorządowe) i "dworski" (którego jeszcze tak naprawdę nie znamy :D).
Odpowiedz Permalink
Orjon Surma
Świetna akcja!
Odpowiedz Permalink
Fatima von Hohenburg Marcjan-Chojnacka
Piszę bo muszę xD
Odpowiedz Permalink
Laurẽt Gedeon I
@AFvTD w takim razie zobaczymy jakie lokalnie te żniwa nam przyniosą plony ;)
Odpowiedz Permalink
Enrique Sanchez Oviedo
Ciekawa inicjatywa i ciekawe nagrody.
Odpowiedz Permalink
Enrique Sanchez Oviedo
punkty... punkty... punkty :D
Odpowiedz Permalink
Laurẽt Gedeon I
No może mi się uda dobić do czterech setek ;)
Odpowiedz Permalink
Piotr vel Bocian
@MaHi Jeśli chodzi o kupno pól to tak w życiu realnym - pieniądz robi pieniądz. Jak to się mówi: nie wyjmiesz jeśli nie wsadzisz :)

@AFvTD Pomysł bardzo dobry, ale trzeba przypilnować dotychczasowych standardów jeśli chodzi o wypowiedzi ;)
Odpowiedz Permalink
Laurẽt Gedeon I
@Bocian no może i tak. Gdybym nie wspierał sercem autorów artykułów to już bym miał z 1001 punktów ;)
Odpowiedz Permalink
Severin Verwaltung-Esteladio
Zapomniałem skomentować. Przepraszam, starość ... Cieszy mnie takie zaangażowanie ze strony Kanclerza i samą ideę popieram, ale są pewne kwestie, które można poprawić.

Za dużo zadań polega na przyznawaniu serduszek. Za aktywność oczywiście trzeba nagradzać, ale nie chciałbym co 2 posta sercować, bo trochę idea tego sercowania się zatraca. Problematyczne jest też ograniczenie czasu sercowania do 30 dni. Nie mogę przez to nagrodzić bardziej wartościowych artykułów, które pojawiły się w czasie mojej nieobecności.
Odpowiedz Permalink
Piotr vel Bocian
@Esteladio Ograniczenie sercowania i komentowania do 30 dni faktycznie jest problematycznie i to nie tylko z punktu widzenia obecnych "zadań", tylko wspomnianej dłuższej nieobecności.

Natomiast jeśli chodzi o sercowanie, to nie ukrywam, że zazwyczaj sercuję większość za wniesiony wkład do dyskusji - ich autorzy dostają za to liberty, więc jest to swego rodzaju nagroda za poświęcony czas. Wyjątkiem są wypowiedzi, których nie zauważyłem lub te, z którymi się skrajnie nie zgadzam.
Odpowiedz Permalink
Severin Verwaltung-Esteladio
@Bocian Kwestia poglądów na nagradzanie aktywności. Ja uważam że limit 30 dni na sercowanie powinien być zdjęty, a na jego miejscu powinien znaleźć się miesięczny limit sercowania (ewentualne przekroczenie, na koszt sercującego), żeby bezrefleksyjnie nie nagradzać byle czego. Jak pierwszy raz pojawiłem się w Sarmacji, to wątki w niektórych działach generowały dochody dla jego założyciela, w zależności od ilości wpisów. Zachęcenie kogoś do jakościowego komentarza powinno być bardziej opłacalne. Można kiedyś wrócić do tego - o ile ktoś znajdzie siły i chęci do babrania się w kodzie :).

Szanując swoje poglądy, nie będę w stanie uzyskać jakiejkolwiek nagrody z tego eventu, ale może innym razem się uda.
Odpowiedz Permalink
Laurẽt Gedeon I
@Esteladio wszystko jest do dopracowania, a sam pomysł całkiem fajny.
Odpowiedz Permalink
Laurẽt Gedeon I
@Esteladio @Bocian limit czasu na sercowanie dla mnie też jest bez sensu. Myślę, że to może być temat dla najbardziej płodnego Posła @KrzysztofHans ;)
Odpowiedz Permalink
Alfred Fabian von Hohenburg Tehen-Dżek
@MaHi Krzysztof Hans nie jest obecnie posłem ;)
Odpowiedz Permalink
Piotr vel Bocian
@AFvTD ale jego płodność pozostała legendarna
Odpowiedz Permalink
Laurẽt Gedeon I
@AFvTD kto wie jak długo ten stan potrwa
Odpowiedz Permalink
Krzysztof Hans Arped-Winnicki
@AFvTD Jak to mówią - pożyjemy, zobaczymy.
Odpowiedz Permalink
Piotr vel Bocian
Co za pech. Dwa dni robiłem zadanie i zgarnąłem za nie z pola jedynie 12 pkt.
Odpowiedz Permalink
Krzysztof Hans Arped-Winnicki
Ja za to eksplodowałem wchodząc do gry - obecnie jestem na 4 miejscu i mocno uciekam Fatimie w rankingu :D
Odpowiedz Permalink
Krzysztof Hans Arped-Winnicki
@Esteladio Też mnie to zdziwiło że postów nie mogę sercować. Było chyba nawet tak że stare artykuły się liczyły z sercowaniem a posty na forum już nie.
Odpowiedz Permalink
Krzysztof Hans Arped-Winnicki
@Orjon Też mi się podoba ta akcja - zwłaszcza po realnych żniwach.
Odpowiedz Permalink
Krzysztof Hans Arped-Winnicki
@Fatima Powiedziałbym że nawet przeciwnie. Teraz wszyscy aktywność będą nabijać :D
Odpowiedz Permalink
Krzysztof Hans Arped-Winnicki
@Bocian Jak na Eurowizji... to znaczy Our Sound :D
Odpowiedz Permalink
Krzysztof Hans Arped-Winnicki
@Fatima Piszę bo chce :D
Odpowiedz Permalink
Krzysztof Hans Arped-Winnicki
@AFvTD A szkoda że nie jestem. Na produkowałbym projektów.
Odpowiedz Permalink
Piotr vel Bocian
@KrzysztofHans Widzę, że kolejne zadania lecą :)
Odpowiedz Permalink
Krzysztof Hans Arped-Winnicki
Pracuje ciężko jak meserschmidt :D
Odpowiedz Permalink
Krzysztof Hans Arped-Winnicki
@MaHi To byłoby nie głupie z tym rozpropagowaniem na inne kraje Pasowałoby kiedyś zrobić żniwa przy okazji Our Sound.
Odpowiedz Permalink
Krzysztof Hans Arped-Winnicki
@Bocian Mam odważny plan względem żniw który to chciałbym dzisiaj zrealizować.
Odpowiedz Permalink
Piotr vel Bocian
@KrzysztofHans Jak rozumiem już udało się zrealizować plan? Gratuluję :)
Odpowiedz Permalink
Krzysztof Hans Arped-Winnicki
@Bocian Powiedzmy że się udało. Teraz jeszcze go tylko dopieszczam.
Odpowiedz Permalink
Krzysztof Hans Arped-Winnicki
@Esteladio Mimo wszystko zachęcam do spróbowania.
Odpowiedz Permalink
Piotr vel Bocian
@AFvTD Już się nie mogę doczekać kiedy znaczek trafi do mojego klasera :)
Odpowiedz Permalink
Piotr vel Bocian
Żniwa musiały zostać wstrzymane przez złą pogodę. Deszcz zmusił wszystkich do opuszczenia swoich pól, bo zboża są zbyt mokre by móc kontynuować prace. Dożynki coraz bliżej i widać narastającą nerwowość czy uda się wyrobić z czasem.
- Nie mamy wpływu na obecną sytuację. Wszystko w rękach NIA - skwitował jeden z rolników.
Odpowiedz Permalink
Henryk von Wattzau-Adertis
Niestety nie lubię konkursów, gdzie trzeba coś opisywać. Naprawdę. Więc czekam na inne konkursy.
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.