Po co idę do Sejmu? - Santi Vilarte

Po okresie przerwy postanowiłem ponownie zaangażować się w politykę centralną, kandydując do Sejmu. Nie obiecuję rewolucji i żaden z kandydatów raczej nie może jej obiecać, ale mam chęci i czas, żeby popracować nad poniższymi pomysłami. Część z nich może wydawać się kontrowersyjna, ale wierzę, że nawet jeśli ktoś nie popiera samego pomysłu, to zrozumie logikę, jaka za nim stoi.

1. Polityka zagraniczna:
bardziej elastyczna, więcej inicjatywy – aktualnie PZ prowadzi co do zasady RM. Zaproponuję takie zmiany, które umożliwią płynny podział kompetencji z księciem, jeśli aktualnie panujący wykazuje akurat chęć zaangażowania się w to i ma doświadczenie – choć w razie sporu kompetencyjnego PZ będzie nadal pozostawać przy rządzie.
Ponadto, mimo letniego spadku aktywności mam myśl na temat wspólnego wydarzenia, jakie Sarmacja może zorganizować z zaprzyjaźnionymi krajami, np. targów firm i instytucji.

2. Finanse: więcej wartości w portfelu – nie zbudujemy gospodarki w ciągu kadencji, ale możemy podjąć kilka kroków, aby podnieść wartość libertów w naszych portfelach. Jako poseł zaproponuję wprowadzenie stawek maksymalnych dla nagród w konkursach, które w niektórych przypadkach są kompletnie odklejone od wysokości regularnych pensji.
Poza tym pensje wypłacane z budżetu centralnego i dofinansowania dla niektórych instytucji centralnych powinny być uzależnione od wykazywanej aktywności. Już teraz realizowane to jest regionalnie w KH – jeśli członek dworu nie wykazuje aktywności, może mieć obcięte nawet 100% pensji za dany miesiąc. W ten sposób możemy wynagradzać faktyczną działalność, a nie tylko zajmowanie stanowiska.
0FCiT130.png

3. Działalność Sejmu – jeśli zostanę wybrany, to zgłoszę kandydaturę na marszałka, aby uporządkować kilka rzeczy, które zauważyłem w ostatniej kadencji. Przede wszystkim powrócę do stosowania systemu do głosowań, będę też trzymał się terminów debat (i nie jest to oczywiście zarzut do konkretnych osób, bo mamy w końcu środek lata, porę wakacji. Po prostu mając za sobą dwie kadencje marszałkowania i prowadzenie obrad u siebie w Hasselandzie, jestem w stanie prowadzić obrady terminowo i systematycznie).
Dodatkowo będę aktywnie współpracował z posłami, aby ograniczyć ilość nowelizacji typowo narracyjnych, które nie regulują faktycznego życia Sarmatów, a jedynie nabijają Sejmowi statystyki.

4. SOBOS – zaproponuję nowelizację, która usprawni powoływanie szefa SOBOSu. Obecny tryb jest zbyt biurokratyczny jak na takie techniczne stanowisko.

5. Biuletyn rządowy - wrócę do jego regularnego wydawania, jeśli będzie taka wola ze strony rządu.

Podsumowując – ci, którzy pracowali ze mną przy rocznicy hasselandzkiej, mogą zaświadczyć, że jeśli terminy gonią, to potrafię spiąć się i skoordynować działania. Tutaj wyznaczyłem sobie plan, który czasowo mogę zrealizować w ciągu kadencji, ale do tego potrzebuję Waszego wsparcia.

Jeśli więc przekonuje Was to, co napisałem, to 24 lipca proszę o Wasz głos.
Dotacje
0,00 lt
Nikt jeszcze nie zasponsorował tego artykułu.
Serduszka
5 678,00 lt
Ten artykuł lubią: Piotr vel Bocian, Joahim von Ribertrop von Sarm, Fatima von Chamier-Gliszczyńska, Laurẽt Gedeon I, Bartosz von Thorn-Janiczek, Janusz Zabieraj, Albert Jan Maat von Hippogriff, Michał Jerzy Potocki, Gotfryd Slavik de Ruth.
Komentarze
Piotr vel Bocian
Póki co to najdłuższy program w tych wyborach:)
Odpowiedz Permalink
Laurẽt Gedeon I
Konkrety ;)
Odpowiedz Permalink
Janusz Zabieraj
@Bocian Przepraszam bardzo, ale Zabieraj też ma 5 punktów. ;)
Odpowiedz Permalink
Piotr vel Bocian
@Zabieraj Przyznaję rację. Nie zauważyłem artykułu.
Odpowiedz Permalink
Janusz Zabieraj
@Bocian Biorąc pod uwagę drugi, to chyba nawet i więcej, bo jeszcze o nadzorze nad RM pisałem i wsparciu rozwoju SLP. :)
Odpowiedz Permalink
Michał Jerzy Potocki
Również ciekawy program. :) Powodzenia wszystkim i niech wygra lepszy mówca. ;)
Odpowiedz Permalink
Gotfryd Slavik de Ruth
No no, kolejny ciekawy kandydat. Do tego z mocnym obyciem w samorzadzie i centrali...Czyżby odpowiedni człowiek, na odpowiednie czasy :P wyborcy zdecydują
Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.