Udział JKM podczas XX-lecia Hasselandu - komunikat koronny

5eu89gjC.png

W niedzielę tj. 11 lipca 2021 książę Arkadiusz Maksymilian wziął udział w XX-leciu Królestwa Hasselandu. Podczas uroczystości JKM przemówił oraz nadał nobilitacje. W międzyczasie spotkał się z władzami Hasselandu, by omówić kilka kwestii w sprawach politycznych oraz społecznych. Następnie nastąpiła część nieoficjalna, gdzie książę wziął udział w balu. Podczas całej wizyty panowała bardzo dobra i przyjemna atmosfera.

Poniżej publikujemy treść przemowy oraz nobilitacje.

Cytuję:
Wasze Ekscelencje Goście zza Granicy,
Wasze Wysokości,
Arystokracjo i Szlachto,
Przedstawiciele władz centralnych i samorządowych, władze miast i wsi,
Wszyscy mieszkańca Księstwa Sarmacji i Królestwa Hasselandu,
Hasselandki i Hasselandczycy!


Z nieskrywaną radością przybyłem w ten niedzielny wieczór, jedenastego lipca do Angemontu jako Wasz Król, aby wspólnie z Wami, mymi Rodakami łączyć się we wspólnej celebracji 20. rocznicy powstania naszego państwa – Królestwa Hasselandu, drugiej istniejącej do dziś najstarszej mikronacji polskiego świata.
Świadomość dwudziestu lat istnienia hasselandzkiego kraju sprawiła, że poczuliśmy się w obowiązku, by stawić czoła temu wyzwaniu, przed jakim postawiła nas historia. Wyzwaniu uczczenia dorobku i ogromu wysiłku pokoleń naszych przodków, którzy poprzedzili nas na drodze w budowie Królestwa Hasselandu i polskiego mikroświata.
W rzeczywistości rozwoju Pollinu poprzez powstawanie nowych licznych bytów i sojuszy, należy szczególną uwagę zwrócić na to co już zostało wybudowane i o to dbać – dlatego ze szczególną radością, ale i dumą bierzemy udział w obchodach dwudziestolecia istnienia Królestwa Hasselandu.
Chylę swe czoło przed wszystkimi organizatorami tej uroczystości. Wyrazy moich szczególnych podziękowań kierują na ręce Prześwietnego Santiaga Vilarte von Hippogriffa, Lorda Szambelana, koordynatora dzisiejszego spotkania.
Pozwolę sobie również wyróżnić i podziękować Alfredowi Fabianowi von Hohenburg Tehen-Dżekowi, Fatimie von Chamier-Gliszczyńskiej i Oli Marcjan-Chojnackiej za ich pomoc przy organizacji.
Każdej i każdemu z Was dziękuję i serdecznie Was pozdrawiam!
„Pokłon złożyliśmy ludziom minionym i dom swój odtąd mieliśmy w historii” – pisał nieistniejący noblista, który w sposób trafny określił to co dzisiaj przeżywamy, a co można opisać również innym znanym cytatem, który lubię przytaczać, że naród, który ma za nic swoją przeszłość nie ma prawa do przyszłości. Celebrując to dwudziestolecie wspominamy również pokolenia tych, którzy sprawili, że dzisiejsze spotkanie jest możliwe.
Są to setki niezliczonych osób rozsianych po całym globie, którzy w danej chwili życia postanowili swe serce i swój czas oddać wspólnej sprawie jaką jest Królestwo Hasselandu.
W sposób szczególny w tym miejscu wspominam – jako można rzec, jej następca – Magdę Hasse. Jak się przypuszcza to ludzie tę osobę tworzący czerwcowego dnia 2001 roku powołali do istnienia byt, który dzisiaj znamy jako Królestwo Hasselandu.
Pomimo, że Magdy Hasse, nie ma wśród nas i odeszła z przestrzeni mikroświata należy jej się nasz szacunek jako matce-założycielce, który pozwolę sobie w imieniu całego Narodu wyrazić.
Jednakże na szczególne docenienie zasługuje postać obecna od samego początku – wielki mąż stanu, prawdziwy patriota, od którego miłości do Ojczyzny możemy się uczyć – JKW Piotr De Zaym, który na przestrzeni lat wielokrotnie udowodniał to, że Hasseland zajmuje ważne miejsce w jego życiu.
Ta miłość do Ojczyzny Hasselandzkiej sprawiła, że zrzekł się korony, własnego przywileju i tytułu, aby móc podjąć próbę ratowania kraju.
Wielokrotnie to czyniłem – zarówno w sferze publicznej jak i podczas rozmów prywatnych – ale uczynię to dziś, w tym wielkim dniu jubileuszu 20-lecia po raz kolejny: dziękuję JKW Piotrze De Zaym za wszystkie Twe dokonania i serdecznie Cię pozdrawiam.
Wkład wielości osób w życie Królestwa Hasselandu zaowocował wielością wydarzeń na kartach jego historii. Jak co roku, uroczystości rocznicowe przypominają nam o nich i wywołują w nas osobiste wspomnienia.
Od 2018 roku Królestwo Hasselandu stało się integralną częścią Księstwa Sarmacji i tak, jak wspomniałem podczas mojej ostatniej niedawnej wizyty tutaj, tę historię piszą już razem.
Historię niekiedy ciężką, wystawiającą nas na poważne sztormy, ale i historię radosną, która pozwala nam cieszyć się wielkimi wydarzeniami. Gdy wtedy Hasseland dołączał do Sarmacji panowała atmosfera niepewności, a każdy zadawał sobie pytanie – czy ten sojusz popchnie nas do przodu.
Dzisiaj widzimy, że tamte obawy nie sprawdziły się, a Hasseland kroczy dumnie obok Sarmacji ku przyszłości. Oby, jak najlepszej.
Zatem to święto nie tylko obchodzi Królestwo Hasselandu, ale i cała Sarmacka Ojczyzna, ze wszystkimi jej władzami i mieszkańcami. Sarmaci i Hasselandczycy łączą się we wspólnym świętowaniu oraz wspólnej radości. Oby to świętowanie dalej umacniało to, co miało swój początek przed tymi trzema laty.
Jako Książę Sarmacji i jednocześnie Król Hasselandu – apeluję o to i mam nadzieję, że tak będzie.
Noście i Wy siebie w sercach, bądźcie dla siebie otwarci i wszyscy sprawmy, byśmy mogli spotykać się za rok, dwa i kolejne lata wspólnie świętując następne jubileusze.
Życzę również Hasselandowi dalszego rozkwitu oraz ustawicznego rozwoju, na który bez wątpienia zasługuje.
I wreszcie chcę życzyć nam wszystkim, abyśmy mogli z dumą ogłaszać i mówić: jestem Hasselandczykiem.
Kochajmy Ojczyznę, której dwudziestoletnia historia mówi, że dla każdej i każdego z nas znajdzie miejsce.
Vivat Królestwo Hasselandu! Vivat Księstwo Sarmacji!
Dziękuję.


*****


Zgodnie z rozporządzeniem POSTANOWIENIE w ramach podziękowania i docenienia pracy w rozwój Królestwa Hasselandu nastapiło nadanie:


PO 1 WSI LENNEJ OTRZYMUJE:
Brunon Krasnodębski (AH160)

PO 2 WSIE LENNE OTRZYMUJĄ:
Eradl Adrien Marcus Pius da Firenza (AG232)
Avril von Levengothon (A7169)
Fatima von Chamier-Gliszczyńska (AH321)

PO 3 WSIE LENNE OTRZYMUJĄ:
Konrad von Chamier-Gliszczyński (AH174)
Janusz Zabieraj (AH077)

PO 4 WSIE LENNE OTRZYMUJE:
Alfred Fabian von Hohenburg Tehen-Dżek (AG541)

PO 5 WSI LENNYCH OTRZYMUJĄ:
Santiago Vilarte von Hippogriff (AG916)
Piotr de Zaym (A1225)Z wyrazami szacunku,

( - ) Fatima von Chamier-Gliszczyńska
sekretarz koronna
Dotacje
0,00 lt
Nikt jeszcze nie zasponsorował tego artykułu.
Serduszka
4 976,00 lt
Ten artykuł lubią: Arkadiusz Maksymilian, Sorcha Raven, Piotr vel Bocian, Piotr de Zaym, Santiago Vilarte von Hippogriff, Laurẽt Gedeon I, Joahim von Ribertrop von Sarm, Gotfryd Slavik de Ruth, Alfred Fabian von Hohenburg Tehen-Dżek.
Komentarze
Sorcha Raven
Gratuluję!
Odpowiedz Permalink
Piotr de Zaym
Dziękujemy JKMości za wizytę i udział w uroczystościach!
Odpowiedz Permalink
Santiago Vilarte von Hippogriff
Jeśli ktoś z czytających to ma wiedzę, jak zapisuje się logi na Discordzie, aby szybko pobrać cały przebieg uroczystości, to proszę o kontakt. Przyda się w przyszłości :b
Odpowiedz Permalink
Gotfryd Slavik de Ruth
Gratuluje i życzę kolejnych XX lat :) KH jest i bezie wyjątkowym miejscem z bogatą historią; a nawet dziś ciągle ma wiele do zaoferowania nowym mieszańcom.
Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.