Zagraj o Szachowy Puchar 20-lecia Hasselandu!

Liga szachowa powraca! A właściwie idzie dalej. Mam przyjemność ogłosić zapisy do pierwszego w tym sezonie „standardowego” turnieju szachowego, który odbędzie się w Pasqelecie. Zagramy o Puchar Dwudziestolecia Hasselandu. Jest to część tegorocznych obchodów naszej rocznicy, których kulminacją będą jutrzejsze uroczystości na Discordzie.

Ponieważ mamy już lipiec i nie zabrałem się wcześniej do organizacji turniejów, rozegramy całoroczny sezon 2021. Mamy już za sobą styczniowy turniej zagadek szachowych w Kymerionie, w którym jednak większość meczów nie została rozegrana, więc nie będzie się liczył do końcowej klasyfikacji. Tym razem zagramy klasyczny turniej partii szachowych.
UgnI1T1G.jpg
źródło: pixabay/PIRO4D

Najważniejsze zasady:
- tempo: 15’+10’’ (tzn. 15 min. na zawodnika + 10 sekund dodawanych po każdym ruchu. Nie trzeba kombinować nad ustawianiem czegoś takiego, na chess.com jest to pod symbolem 15|10),
- miejsce rozgrywania partii: chess.com/Lichess,
- punktacja: mecz do 2 pkt, zwycięstwo = 1, remis = 0.5, co partię zmiana kolorów,

Tak jak zawsze, zapraszam do udziału każdego zawodnika, nawet tego, kto jedynie zna ruchy figur. Żadna gra z komputerem nie zastąpi satysfakcji z gry z realnym przeciwnikiem, a zwłaszcza z Sarmatą (;

Klasycznie też po rozegraniu partii proszę najlepiej zwycięzcę o wklejenie linków na wątek turniejowy na forum, gdzie też zbieram zapisy do turnieju.
Po utworzeniu wątku z zapisami zaktualizuję ten artykuł i z tą chwilą zapisy są otwarte. Zapisy będą trwać do czwartku, 15 lipca br. włącznie.

W razie pytań, sugestii, proszę o kontakt, zaktualizuję odpowiednio artykuł i/lub wątek.
WĄTEK Z ZAPISAMI:
Dotacje
500,00 lt
Dotychczasowi donatorzy: Piotr vel Bocian.
Serduszka
3 993,00 lt
Ten artykuł lubią: Joahim von Ribertrop von Sarm, Laurẽt Gedeon I, Fatima de Cubalibre-Marcjan-Chojnacka, Konrad von Chamier-Gliszczyński, Piotr vel Bocian, Gotfryd Slavik de Ruth, Paul Merritt.
Komentarze
Gotfryd Slavik de Ruth
Szachy zabawa monarchów :) ileż to bitew można tam stoczyć, ileż zabawy i radości daje ta gra.
Permalink
Paul Merritt
Najbliższe do szachów w co grałem to TFT, ale gry ogląda się fajnie. Gambitowi Królowej dałem takie solidne 7/10.

Powodzenia w organizacji.
Permalink
Alfred Fabian von Hohenburg Tehen-Dżek
Oooo.... grałeś w TFT? :D Polecam serdecznie, może kiedyś, jak zbierze się więcej graczy, to będzie można zrobić jakiś mikronacyjny turniej (:

Szachy też są dosyć proste, idzie się dosyć szybko nauczyć. Polecam również.
Odpowiedz Permalink
Hans Bouboulina-á-la-Triste
Ahh kurde... spóźniłem się o jeden dzień przez realiozę.
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.