Dwór Książęcy, Laurẽt Gedeon I, 09.07.2021 r. o 12:50
Komunikat Koronny Dworu JKM
Seria wydawnicza: Komunikaty Koronne

Artykuł został oznaczony jako Artykuł na Medal.
30uq6jdy.png
10 lipca
Roku Pańskiego 2021
C

zcigodni Obywatele i Mieszkańcy Księstwa Sarmacji!
Szanowni Goście!


P

race dworu książęcego powoli nabierają tempa, więc chciałbym przedstawić najświeższe informacje oraz wstępne plany w zakresie prac legislacyjnych, wizyt Jego Książęcej Mości, a także spraw bardziej przyziemnych, do których zaliczyć można również świeżo rozpoczęte prace remontowo-konserwacyjne w Pałacu Książęcym w Grodzisku.

W

związku z tym, że już w Niedzielę tj. 11 lipca br. o godz. 20.00 na Discordzie świętować będziemy dwudziestą rocznicę Królestwa Hasselandu komunikat rozpocznę od informacji dotyczącej tego doniosłego wydarzenia naszego sąsiada, którego terytorium jest częścią naszej integralnej sarmackiej wspólnoty. Jak się przyjmuje Hasseland powstał 3 lipca 2001 r. Tą datę oficjalnie uznaje się za pierwszy dzień istnienia gdyż był to dzień, w którym JKM królowa Magdalena I nadała pierwszemu mieszkańcowi Królestwa, późniejszemu królowi Piotrowi Pawłowi I tytuł barona, a Hasseland (jak głoszą oficjalne źródła) zaczął funkcjonować jako samodzielne państwo. Jego Książęca Mość i cały dwór książęcy wraz z moją osobą bieżąco śledzą rozwój wydarzeń w tym pięknym kraju, bieżąco prowadzą rozmowy dwustronne z przedstawicielami jego władz i trzymają kciuki za jego dalszy rozwój, a obecnie uzgadniają szczegóły przebiegu uroczystości rocznicowych.

D

wór Książęcy prowadzi prace wewnętrzne związane ze wsparciem bieżącej działalnosciJego Książęcej Mości Arkadiusza Maksymiliana, ja wraz książęcymi sekretarzami Szlachetną Damą Fatimą von Chamier-Gliszczyńską oraz Jaśnie Oświeconym Alfredem Fabianem von Hohenburg Then-Dżek rozpoczynamy planowanie zagranicznych wizyt JKM. A że to proces długotrwały, trochę monotonny i żmudny ponieważ oprócz uzgodnienia odpowiedniego terminu z przedstawicielem innego państwa to rozmowy trzeba zacząć od powiadomienia stosownego ambasadora, Kanclerza i oczywiście ustalić przebieg takiej wizyty. Rozmowy i uzgodnienia prowadzone są w różnych miejscach m.in. za pomocą Poczty Konnej i specjalnych gabinetach Pałacu Książęcego zlokalizowanych na discordzie. W chwili obecnej nie będę zdradzał jakie państwo JKM chciałby odwiedzić, ale mam nadzieję, że bez przeszkód wizytę uda się zarówno zaplanować jak i przeprowadzić z korzyścią dla obu stron.
P

race remontowo-konserwacyjne w Pałacu Książęcym w Grodzisku rozpocząłem tuż po wyznaczeniu mnie na stanowisko marszałka dworu od remontu własnego gabinetu, a przede wszystkim od dostosowania jego funkcjonalności do prowadzenia nieskrępowanych rozmów dyplomatycznych, czy zapewnienia spotkań z przedstawicielami dworu i społeczeństwa. Marszałek Dworu dysponuje dość dużą powierzchnią mając do dyspozycji dla siebie i członków dworu prawie całe piętro, więc w przypadku większej ilości interesantów lub utworzenia kolejnych kancelarii książęcych nie będzie żadnych przeszkód w celu zaadaptowania innych pomieszczeń. Ponadto udało mi się dokonać uzgodnień w zakresie remontu jednej z głównych klatek schodowych pałacu i altanki ogrodu książęcego oraz remontu pomieszczenia do inhalacji i relaksu, które zostanie dodatkowo ozdobione wyposażone w m.in. specjalną fontannę. Więcej szczegółów w zakresie prac remontowych przedstawie po zakończeniu prac.

w8S2Y1R2.jpg
fot. komnata dyplomatyczna Marszałka Dworu JKM

W

szystkim zaangażowanym w podlewanie książęcych ogrodów serdecznie dziękuję za pomoc w ich utrzymaniu. Ponadto informuję, że z funduszu dworu książęcego zostało wypłacone dodatkowe wynagrodzenie dla osób zaangażowanych w dbałość o roślinność, a najbardziej zaangażowany Sławetny Piotr vel Bocian otrzymał nagrodę w wysokości 30 450 lt.

Obecny ranking książęcych ogrodników przedstawia się następująco:
 • Piotr vel Bocian: 216
 • Laurẽt Gedeon I: 88
 • Alfred Fabian von Hohenburg Tehen-Dżek: 45
 • Konrad von Chamier-Gliszczyński: 44
 • Fatima Halima: 37
 • Krzysztof Windsor: 25
 • Federico: 10
 • Natasha von Sarm: 9
 • Ola Marcjan-Chojnacka: 8
 • Joahim von Ribertrop von Sarm: 8
 • Arkadiusz Maksymilian: 6
 • Antoni Kacper Burbon-Conti: 6
 • Santiago Vilarte von Hippogriff: 5
 • Jakiś łobuz: 5
 • Michał Franciszek Lubomirski-Lisewicz: 3
 • Jan Magov-Zaorski: 2
 • Hewret z Gerwenu: 2
 • Janusz Zabieraj: 2
 • Michał Jerzy Potocki: 2
 • MagikoSarmatiko: 2
 • Piotr II Grzegorz: 1
 • Avril von Levengothon: 1
 • Tomasz Ivo Hugo: 1
 • Vanderlei Bouboulina-á-la-Triste: 1
 • Muhamad ibn Abd Allah: 1
 • Heinz-Werner Grüner: 1
 • Henryk von Wattzau: 1
 • Lambert Rosetti: 1

Mimo, iż w obecnej chwili nie występują dotkliwe upały zachęcam wszystkich do pomocy w utrzymaniu książęcych ogrodów. Przy okazji dodam, że gdyby znalazł się jakiś chętny grafik, który zechciał by upiększyć ogrody to za wykonana pracę w tym zakresie może liczyć na książęcą wdzięczność i oczywiście na nagrodę proporcjonalną do włożonej pracy w tym zakresie.

Z

a Leockim Instytutem Statystyk Międzynarodowych przedstawiam garść statystyk z miesiąc czerwiec br., a jeśli ktoś chciałby pozyskać więcej informacji na ten temat to zapraszam do materiałów źródłowych. Aktywność mieszkańców i gości Księstwa Sarmacji pozostawię bez komentarza, ale w nadziei na głębszą refleksję.

ZY1py0uQ.png
fot. statystyki Sarmacji za czerwiec br.

N

a zakończenie oraz w związku z tym, że organizator tj. Pan Heinz-Werner Grüner wydaje mi się być nietuzinkową postacią, która jest bardzo zaangażowana na arenie miedzymikronacyjnej to chciałbym wspomnieć, że właśnie skończył się prowadzony przez niego w terminie 2-4 lipca br. 2.Rajd Alpejski 1921. Organizator imprezy nie tylko zadbał o możliwość częstego tankowania pojazdów, ale również i o inne atrakcje. Wszystkich "ciekawskich" zapraszam na podsumowanie tego jakże interesującego wydarzenia na tereny Monarchii Austro-Węgierskiej, a bardziej dociekliwych do zapoznania się z całą trasą i organizacją tego rajdu oraz zaprezentowanej floty aut. Ponadto w tym miejscu można zapoznać się z klasyfikacją generalną rajdu, na który niestety się spóźniłem, ale przynajmniej udało mi się dojechać do mety.

1YOl6oOw.png
fot. plakat reklamowy rajdu

Ps: Jak zapowiada jeden z książęcych sekretarzy to aktywność Księcia i jego Dworu będziecie mogli znaleźć w tym miejscu.
Z wyrazami szacunku,


(—) Laurẽt Gedeon I
Marszałek Dworu Książęcego
Serduszka
6 535,00 lt
Ten artykuł lubią: Piotr vel Bocian, Tomasz Liberi, Fatima von Hohenburg Marcjan-Chojnacka, Antoni Kacper Burbon-Conti, Alfred Fabian von Hohenburg Tehen-Dżek, Piotr de Zaym, Joahim von Ribertrop von Sarm, Gotfryd Slavik de Ruth, August van Hagsen de la Sparasan, Sorcha Raven, Paul Merritt, Arkadiusz Maksymilian.
Komentarze
Piotr vel Bocian
Jeszcze raz dziękuję za przyznaną wygraną. Została już ona dobrze spożytkowana;)
v16ObR3Y.jpg
Odpowiedz Permalink
Gotfryd Slavik de Ruth
Rzeczowo, konkretnie i fachowo, na konkretny temat funkcjonowania Dworu JKM.
Permalink
Heinz-Werner Grüner
Dzięki za wzmiankę, Herr Marshall! :)
Odpowiedz Permalink
Paul Merritt
Spóźniłem się na świętowanie, ale wszystkiego najlepszego, Hasseland. Koniec nastolatkowania to nie przelewki.
Permalink
Laurẽt Gedeon I
@LudwikTommo ktoś tu chyba lubi nosić konewki i uwija się jak mróweczka w książcych ogrodach ;)
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.