Prefektura Generalna, Laurẽt Gedeon I, 01.07.2021 r. o 13:52
Ucieczka z więzienia książęcego

Artykuł został oznaczony jako Artykuł na Medal.
Wasza Książęca Mość!
Poważany Kanclerzu!
Czcigodni Obywatele i Mieszkańcy Księstwa Sarmacji!
Szanowni Goście!Ctv1R768.png


W dniu 30 czerwca 2021 r., z więzienia Księstwa Sarmacji uciekł groźny przestępca No. 12 666 Konrad von Walenfrend , który w latach 2010-2015 leczony był w niestety nie działającej już Klinice Chorób Nietypowych im. św. Jakoba w Almerze (1). W czasie poprzedniej ucieczki ze słabo strzeżonej kliniki dość szybko został w 2014 r. złapany, w ramach tajnej akcji prowadzonej przez funkcjonariuszy Królewskiej Gwardii Baridasu. (2) Ten znany heheszka ujęty został przypadkowo gdyż błakając się po lesie zaczadził się i został znaleziony półprzytomny w czasie akcji związanej z gaszeniem pożaru w Markonie (3).

Wszystkich obywateli, mieszkańców i przybyłych gości, a przede wszystkim Książęce Siły Zbrojne, które dysponują Żandarmerią Wojskową do tego typu działań wzywa się do pomocy w ujęciu zbiega. W tym celu została wyznaczona nagroda w wysokości 10 000 Lt.

Mężczyzna prawdopodobnie ubrany jest w ciemną, szarą koszulę, jasne spodnie jeansy i białe buty. Jest osobą szczupłej budowy ciała (180 cm wzrostu), ma ciemne, lekko kręcone włosy i wieczny uśmiech na twarzy.

Wszystkie osoby, które widziały mężczyznę z widocznego poniżej więziennego zdjęcia lub mogą przyczynić się do ustalenia jego miejsca pobytu prefektura prosi o kontakt w miejscu do tego wydzielonym.
p55MlxB0.png
Warto przypomnieć, że to nie pierwszy taki przypadek w historii sarmackiego więziennictwa. W 2016 r. z tego samego budynku prefektury uciekł również 24-latek podejrzany o włamania do Pałacu Książęcego. Wówczas zatrzymany uciekł konwojentom będąc już zatrzymanym i resocjalizowanym na więziennym basenie. Mimo, iż był w kąpielówkach, a ponadto skutym w kajdankach i na nogach mając klapki to udało mu się uciec. Obława trwała dwa dni i zakończyła się sukcesem.

Dokonując przeglądu osób osadzonych oraz osób, które utraciły prawo wstępu na terytorium Księstwa Sarmacji, o którym wspominałem w swoim ostatnim wystąpieniu przeprowadziłem również inspekcję budynków i zabezpieczeń. Niestety stan techniczny obiektów pozostawia wiele do życzenia i dlatego jestem skłonny do złożenia stosownego wniosku w sprawie budowy nowego więzienia. Mam nadzieję, że budowa więzienia nastąpi w nowej lokalizacji gdyż obecna nie bardzo nadaje się na ten cel.

Prefektura Generalna w swych obecnych działaniach realizuje bieżące czynności porządkowe w miejscach publicznych Księstwa Sarmacji, prowadzi rekrutację, która skończy się pozyskaniem nowego pracownika o ile sprawy formalne kierowane w tajnej korespondencji do Kanclerza nabiorą mocy prawnej. Chętnych, którzy chcą spróbować swych sił nadal poszukujemy.

Ponadto informuję że, po uprawomocnieniu się został wykonany wyrok Trybunału Koronnego m.in. dotyczący kary banicji. Trybunał Koronny rozpoznawszy apelację wszczętą na wniosek oskarżonego Muhamada ibn Abd Allaha (AG617) do sprawy karnej o sygnaturze K 4/21, w której sąd pierwszej instancji:

  1. uznał oskarżonego Muhamada ibn Abd Allah (AG617) za winnego tego, że dnia 17 maja 2021 r. podejmował działania mające na celu zmianę środkami bezprawnymi konstytucyjnego ustroju Księstwa Sarmacji, co stanowi przestępstwo z art. 40 ust. 1 pkt. 1 KS i za to skazał go na karę miesiąca więzienia,
  2. uznał oskarżonego za winnego tego, że dnia 17 maja 2021 r. podejmował działania zmierzające bezpośrednio do bezprawnego usunięcia konstytucyjnego organu Księstwa Sarmacji, Księcia Sarmacji, co stanowi przestępstwo z art. 40 ust. 1 pkt. 2 KS i za to skazał go na karę miesiąca więzienia,
  3. uznał oskarżonego za winnego tego, że w dniach 17-19 maja 2021 r. przywłaszczał sobie władztwo nad terenami Sarmacji, tytułując się Regentem Księstwa Sarmacji, co stanowi przestępstwo z art. 41 ust. 1 pkt. 7 KS i za to skazał go na karę miesiąca więzienia,
  4. uznał oskarżonego za winnego tego, że w dniach 17-19 maja 2021 r. posługiwał się łącznie sześcioma tożsamościami w Księstwie Sarmacji w celu wprowadzenia w błąd innych osób oraz organu władzy publicznej, Prefektury Generalnej, co stanowi przestępstwo z art. 40 ust. 1 pkt. 3 KS i za to skazał go na karę banicji,
  5. uznał oskarżonego za niewinnego tego, że w dniu 17 maja 2021 r. wywierał środkami bezprawnymi wpływ na organ władzy publicznej, Prefekturę Generalną, co stanowi przestępstwo z art. 41 ust. 1 pkt. 1 KS,
więc skład orzekający zaskarżone orzeczenie utrzymał w mocy.


PS: w razie wystąpienia potrzeby indywidualnego kontaktu zapraszam do działu Prefektura Generalna lub jak ktoś woli kontaktu przez Pocztę Baridajską.

Wykorzystane materiały źródłowe:
(1) http://baridas.sarmacja.org/klinika/index.php
(2) http://kgb.sarmacja.org/index.html
(3) http://kgb.sarmacja.org/po-ar-markony.html

Z wyrazami szacunku
Al8m756T.png
(—) Laurẽt diuk Gedeon I
Serduszka
6 269,00 lt
Ten artykuł lubią: Piotr vel Bocian, Piotr de Zaym, Janusz Zabieraj, Santiago Vilarte von Hippogriff, Arkadiusz Maksymilian, Alfred Fabian von Hohenburg Tehen-Dżek, Joahim von Ribertrop von Sarm, Sorcha Raven, Fatima von Hohenburg Marcjan-Chojnacka, August van Hagsen de la Sparasan, Konrad von Chamier-Gliszczyński, Tomasz Liberi.
Komentarze
Aleksy Faradobus
Będziemy starać się szukać.
Odpowiedz Permalink
Hans Bouboulina-á-la-Triste
Ministerstwo Stanu dołoży wszelkich starań, aby namierzyć i zatrzymać uciekiniera.
Odpowiedz Permalink
Laurẽt Gedeon I
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.