Prefektura Generalna, Laurẽt Gedeon I, 05.06.2021 r. o 13:21
Prefefektura generalna i co dalej?

Wasza Książęca Mość!
Poważany Kanclerzu!
Czcigodni Obywatele i Mieszkańcy Księstwa Sarmacji!
Szanowni Goście!Ctv1R768.png


W dniu 3 czerwca 2021 r., w Grodzisku Kanclerz Księstwa Sarmacji Konrad kawaler von Chamier-Gliszczyński 1 r. odwołał ze stanowiska Prefekta Generalnego Alfreda Fabiana diuka von Hohenburga Tehen-Dżeka (AG541) i w drodze postanowienia oraz na podstawie art. 3 ust. 1 Ustawy Sejmu nr 146 o prefektach z dnia 11 grudnia 2011 r. powierzył mi pełnienie obowiązków Prefekta Generalnego.

U02btUMU.png

Pełnienie obowiązków Prefekta Generalnego to zadanie złożone i odpowiedzialne, szczególnie w dzisiejszych trudnych czasach, gdzie te same osoby, w związku z brakami kadrowymi pełnią funkcję we władzy ustawodawczej, wykonawczej i sadowniczej.

Podstawowym zadaniem Prefekta Generalnego jest występowanie w roli oskarżyciela publicznego zapewnienie porządku i należytego funkcjonowania miejsc publicznych, a także wymierzanie kar za wykroczenia i stosowanie środków zapobiegawczych. Pomimo, iż w obecnych czasach Prefekt Generalny nie pochodzi z powszechnego wyboru, a jest mianowany przez Kanclerza zamierzam pełnić swe obowiązki apolitycznie tzn. nie ulegając wpływom i naciskom ze strony władz lub innych osób.

Ponadto stojąc na straży prawa zamierzam je egzekwować i stosować dbając o poszanowanie języka i przestrzeganie podstawowych zasad kultury osobistej. Będę tępił bezpośrednio oraz poprzez kierowanie wniosków pod obrady Trybunału Koronnego wszelkie przejawy łamania prawa, nienawiści osobistej oraz kierowanej do społeczności sarmackiej na terytorium Księstwa Sarmacji.

Dopuszczam stosowanie praw zwyczajowo przyjętych i społecznie ugruntowanych przez lata istnienia naszej różnorodnej społeczności. Jako Baridajczyk, a zarazem osoba, w której żyłach płynie gorąca krew rozumiem różna zaszłości i awanturnicze podejście do nie rozstrzygniętych do dziś dawnych sporów i zatargów oraz będę starał się czasem podejść do sprawy ze zwyczajnym przymrużeniem oka.

Myślę, że rozważnie należy podchodzić do naszej twórczości. Mam tu na myśli jej ukrywanie, bo samo podjęcie decyzji nie jest tak oczywistą i łatwą sprawa, a ponadto może być różnie odbierane społecznie i traktowane jak zamach na wolność słowa. Ciężko jest stwierdzić ile linijek tekstu powinien zawierać wiersz, bo twórczość często jest odzwierciedleniem bieżącej sytuacji, potrzeby wyrażenia własnych emocji itp. Kiedyś dość często spotykałem takie sytuacje, gdzie Prefekt Generalny ukrywał artykuł z uzasadnieniem tzw. " zbyt mały wkład własny" ( przykład ).

Ostatnie dwa dni spędziłem dokonując przeglądu osób osadzonych oraz osób, które utraciły prawo wstępu na terytorium Księstwa Sarmacji, a także wielokrotnie przeglądając ustawę o prefektach i Kodeks Sprawiedliwości. Myślę, że oprócz trwających debat sejmowych w sprawach dotyczących porządku publicznego warto rozważyć zmianę siedziby więzienia ust. 8 w art. 29 Kodeksu Sprawiedliwości gdyż po pierwsze, niewiele osób kojarzy Republikę Scholandzką, a po drugie myślę, że powinno to być miasto leżące na terenach Sarmacji.

Jeśli chodzi o spekulację dotyczącą Rekrutacja 2/21 to mogę jedynie oświadczyć, że z działaniami w tej sprawie jak i również z ich brakiem niem mam nic wspólnego.

Na koniec proszę jeszcze o odrobinę cierpliwości gdyż sprawy urzędowe wymagają dokładności, rzetelności i czasu, więc i analizy, a czasem i rozmowy na neutralnym gruncie by było można je obiektywnie ocenić. wiem, że różnego rodzaju spory są elementem, który również pobudza aktywność, ale liczę, że mieszkańcy jak i goście Księstwa Sarmacji będą się tu przede wszystkim dobrze bawić.

Życzę wszystkim niespożytych pokładów aktywności, a wtedy razem zobaczymy co dalej z tego stanu wyniknie. Mam nadzieję, że po dołączeniu się części osób do innych państw niektórzy z Was zrozumieją gdzie tak naprawdę jest ich miejsce w mikroświecie, a jeżeli nie to przynajmniej wyciągną kiedyś rękę na zgodę, bo gdzie dwóch Polaków tam trzy zdania, a gdzie dwóch mieszkańców mikronacji zdań pięć.

PS: w razie wystąpienia potrzeby indywidualnego kontaktu zapraszam do działu Prefektura Generalna lub jak ktoś woli kontaktu przez Pocztę Baridajską.

Z wyrazami szacunku
Al8m756T.png
(—) Laurẽt diuk Gedeon I
Dotacje
500,00 lt
Dotychczasowi donatorzy: Konrad von Chamier-Gliszczyński.
Serduszka
4 800,00 lt
Ten artykuł lubią: Konrad von Chamier-Gliszczyński, Joahim von Ribertrop von Sarm, Michał Jerzy Potocki, Fatima von Hohenburg Marcjan-Chojnacka, Hans Bouboulina-á-la-Triste, Sorcha Raven, Piotr vel Bocian, August van Hagsen de la Sparasan.
Komentarze
Krzysztof Hans Arped-Winnicki
Też pomyślałem o zmianie siedziby Więzienia i dlatego ująłem to w swoim projekcie.
Odpowiedz Permalink
Santiago Vilarte von Hippogriff
Moim zdaniem więzienie może pozostawać nawet bez konkretnej siedziby. Niczego to nie zmienia, bo też posiadanie tego typu instytucji na swoim terenie to nie jest jakiś prestiż, tak jak to ma miejsce z TK czy RM. A z drugiej strony, nie buduje się np. akcji narracyjnych w oparciu o więzienie.
Odpowiedz Permalink
Laurẽt Gedeon I
@SantiVilarte w sumie to ucieczka z więzienia była by chyba pierwsza w historii KS ;)
Odpowiedz Permalink
Krzysztof Hans Arped-Winnicki
@SantiVilarte To byłby zly pomysł utrudniający właśnie stworzenie potencjalnej narracji. Proponuje więzienie w Grodzisku lub dwa przy siedzibach PG i TK.
Odpowiedz Permalink
Konrad von Chamier-Gliszczyński
Jaśnie Oświecony Diuku Prefekcie Generalny - życzę powodzenia!
Odpowiedz Permalink
Gotfryd Slavik de Ruth
Jak to się mawia, Odpowiedni człowiek na odpowiednim stanowisku. Do tego z wieloletnim doświadczeniem na szczeblach administracji samorządowej i centralnej KS.
Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.