Hans Media, Krzysztof Hans Arped-Winnicki, 05.06.2021 r. o 11:31
Nowy Dzień 05/06/2021 nr. 25: Kolejna Debata Angemoncka
Seria wydawnicza: Nowy Dzień

ZcidDCdb.jpg
Wydanie nr. 25 z 5 czerwca 2021 r.
Hans Media po dobrej ocenie napisanego przez Alfreda Fabiana von Hohenburg Tehen-Dżeka pilotażowego numeru "Nowego Dnia" postanowiliśmy kontynuować wydawanie pisma. Redaktor naczelna pisma Aleksandra Jasnewska (swojego naczelnego dostanie też "Kronika" ale jego osobę poznają już państwo w najnowszym numerze tej gazety) wraz z wydawcą Krzysztofem Hansem zdecydowała że artykuły będą pisać dziennikarze Hans Media a logo jednak zostanie zmienione by oddawać ostateczny wymiar gazety a więc format "środka" czyli połączenie dziennika opinii z tabloidem.  Przy okazji wzorem "Kroniki" nastąpi też ujednolicenie numeracji tytułu wszystkich dotychczasowych numerów więc ten będzie jako dwudziesty piąty zaś poprzedni będący także zerowym (z racji powrotu) jest także numerem dwudziestym czwartym. Numeracja dotyczy też numerów wcześniejszych przy czym dotyczy to samej głównej gazety "Nowy Dzień" a nie jej dodatków.
Zapraszamy do lektury!

xobhFCbr.png

02.06
Argemont debatuje o promocji Księstwa Sarmacji

Aleksandra Jasnewska
Na początku czerwca ruszyła kolejna Debata Argemoncka. Została ona zorganizowana na terenie Królestwa Hasselandu przez  Piotra de Zayma na terenie Hasselandzkiej Akademii Nauk której to jest rektorem. Tym razem tematem przewodnim była promocja Księstwa Sarmacji.
Poniżej przedstawiamy mowę powitalną autora debaty:
Cytuję:
Szanowni Zebrani,
Przygotowując się do debaty, zacząłem się zastanawiać nad pytaniem, które już padło: co właściwie chcemy promować, skoro mikronacje wobec setek innych propozycji w Internecie wydają się czymś przestarzałym?
Odpowiedź jest trudna - i tym bardziej trzeba nad nią pracować. Można oczywiście powiedzieć, że wobec Internetu także życie w realu stało się przestarzałe, ale nie przesadzajmy...
Mikronacje - to szansa na tworzenie czegoś absolutnie własnego, w szerokich granicach zakreślonych przez twórców i aktualnych uczestników mikronacji. Inaczej niż w grach internetowych, nie poruszamy jakąś określoną postacią; my sami tworzymy naszą postać! Nikt nam nie wyznacza celu ani drogi; my sami wyznaczamy sobie cele i drogi.
Mikronacje są w jakiejś mierze odzwierciedleniem państw realnych - stąd dawniej stosowana nazwa, państwa wirtualne. Tu możemy zrealizować swoje marzenia, choć w skali mikro; sami wybieramy co - dlaczego - i jak robimy. Chcemy być politykami? Nie ma problemu! Dziennikarzami? Tak samo! Wojskowymi, artystami, literatami, duchownymi... możemy być, kim chcemy.
Mikronacje wymagają myślenia. Jak ktoś nie lubi myśleć, znajdzie inne pole do działania. Myślący przyjdą do mikronacji. I to jest największa nadzieja na rozwój!
...
Ktoś coś dorzuci?...
Następnie nakreślił on niniejsze punkty debaty którymi to są:
1. Chcemy promować Sarmację. To znaczy, że chcemy Sarmację rozwijać. I uważamy, że jest po co to robić! Skoro my tak uważamy, to możemy zaprosić do nas innych.
2. Kluczowe pytanie: co właściwie chcemy promować? Mikronacje w ogóle? Tylko Sarmację?
3. I kolejne pytanie: co w Sarmacji uważamy za godne promowania? Uwaga: chodzi o sprawy ogólne, a nie szczegóły. Mamy dotrzeć do ludzi, którzy w ogóle nie wiedzą nic o mikronacjach.
4. Następne: do kogo kierujemy nasz przekaz? Do wszystkich w ogóle? Czy do konkretnych grup? A może do wszystkich - ale w zróżnicowany sposób?
5. Najtrudniejsze: jak promować? Gdzie? Mamy świadomość, że wszystko musi być za darmo...
6. I czy jesteśmy przygotowani na napływ nowych mieszkańców?...
7. Wreszcie - od teorii do praktyki. Kto chce (poza wysokimi urzędnikami państwowymi) zająć się promocją Sarmacji? Ale tak na pewno, nie tylko przez 5 minut jutro lub za dwa dni?
Póki co debata przebiega w miarę spokojnie. Możliwe że jej owocem będzie projekt dotyczący promocji tworzony wspólnie z Księciem i Kanclerzem Sarmacji.

30.05
Sejm głosuje nad przekształceniem Rozporządzenia Księcia Sarmacji w sprawie tytułów szlacheckich i arystokratycznych w ustawę.

Nicola Stanec-Rabecka
W Sejmie trwa głosowanie nad przekształceniem Rozporządzenia Księcia Sarmacji w sprawie tytułów szlacheckich i arystokratycznych w ustawę.. Zmiana zakłada nie tylko nową formę dobrze znanej zasady nabywania nie tylko owych tytułów ale także lenn czy wiosek lennych polegającą na podniesienie jej rangi do poziomu ustawy Sejmu ale i likwidację Senatu na rzecz jego połączenia z Sejmem czy wprowadzenie możliwości nabywania lenno dodatkową drogą niż poprzez nadanie Księcia na uroczystości państwowej a mianowicie poprzez fakt istnienia obok siebie sześciu wiosek lennych przez co formę pełnego lenna mogłaby uzyskać jedno z nich. Analogicznie może być z prawami miejskimi które można nabyć po posiadaniu obok siebie czterech wiosek lennych. Głosowanie w tej sprawie potrwa do 7 czerwca ale już po reakcjach posłów widać że nie podoba im się postulowana przez Krzysztofa Hansa-Arpeda Winnickiego obowiązkowa rejestracja położenia lokacji na mapie sarmackiej. Czy pomysł Hansa przejdzie? O tym przekonamy się już niedługo.

0f3dAtb0.png

02.06
Hans chciałby się ożenić!

Ida Krasewska
Jako że pismo "Nowy Dzień" ma też być tabloidem to pora też na trochę informacji z tego zakresu.
W poprzednim numerze informowaliśmy o ślubie Kanclerz von Chamier-Gliszczyński, z Fatimą Halimą. Teraz okazuje że się że wydawcy "Nowego Dnia" i "Kroniki" zaczyna doskwierać samotność i chciałby się ożenić. Nie ma się zresztą co się dziwić że przy pracy z pięknymi kobietami serce mu szybciej bije. Póki co największym problemem jest wiara bo 90 procent redakcji "Hans Media" oraz Stowarzyszenia "Nova" czy Stronnictwa Centrowo-Demokratycznego to wyznawczynie wiary rotryjsko-katolickiej a reszta to ateistki. Hans wpadł w błędne koło Kościoła Diuczej Wiary więc niestety na starcie jest skreślony dopóki nie zmieni religii. W kuluarach mówi się że chciałby się ożenić z kimś z zarządu SCD. Nie oficjalnie mówi się o jego prawej ręce Aleksandrze Jasnewskiej mającej na koncie 1 nieudany związek trwający blisko rok - stąd jej nazwisko. Swoja drogą są na wysokich szczeblach "Novej" powiązania rodzinne gdyż Jasnewska jest kuzynką sióstr Tamary Starskiej i Katarzyny Kajkowskiej oraz w drugiej linii 38-latki Edyty Głębki i Felicji Starskej która jest też ciotką dla młodszej o blisko 20 lat Nicoli Stanec-Rabeckiej zarządzającej młodzieżówką. Tych powiązań jest nieco więcej a na dodatek są też związki tej samej płci gdyż ponad większość członków SCD (73% na stan obecny) to przedstawicielki związków jednopłciowych bądź osoby biseksualne. Jak sprawa się potoczy nie wiadomo ale już na pewno możemy już potwierdzid że Hans opuszcza Kościół Diuczej Wiary na rzec obrządku rotryjskiego by łatwiej było mu szukać wybranki serca.

05.06
Rozważany powrót koncertów.

Tamara Starska
Hans Media mające w swoim portfolio nie tylko tytuły prasowe oraz stacje telewizyjne i radiowe ale i obiekty kulturalno-widowiskowe a także hale telewizyjno-zdjęciowe rozważa ich reaktywacje. Krzysztof Hans zdecydował powierzyć opiekę nad nimi paniom które w SCD odpowiadają za różne potrzebne dziedziny. Są to między innymi Anna Szelińska (sport), Kristina Pelak (muzyka), Julia Kantka (showbiznes), Sylwia Kobrańska (moda) i Patrycja Wirzbicka (rozrywka) i Joanna Astańska (kultura) których będą wspierać inni działacze "Novej" odpowiedzialni za inne, pasujące dziedziny. Kierownikami obiektów będą dwie ostatnie panie a całość ma ruszyć najwcześniej przed startem kolejnej edycji Our Sound.
Dotacje
0,00 lt
Nikt jeszcze nie zasponsorował tego artykułu.
Serduszka
2 568,00 lt
Ten artykuł lubią: Laurẽt Gedeon I, Maximilian von Fiodorow-Frasatti, Joahim von Ribertrop von Sarm, Fatima von Chamier-Gliszczyńska.
Komentarze
Joahim von Ribertrop von Sarm
Ogólnie ok, ale chyba coś się zepsuło przy drukowaniu, bo artykuł o debacie podpisany jest jako artykuł o uznawaniu XD.
Odpowiedz Permalink
Santiago Vilarte von Hippogriff
"Póki co debata przebiega w miarę spokojnie."

oHEe7fdi.jpg
Odpowiedz Permalink
Gotfryd Slavik de Ruth
Jak zawsze celnie i w punkt. Zebranie najważniejszych informacji dla szerszej publiczności, jest znakiem rozpoznawczym Noweg Dnia.
Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.